Het kampioenschap der juniores A1 Amsterdams elftal CLUBHUIS AJAX VOORLAND De heer Enthoven over deze wedstrijd1: „Op een zeer glad veld (en het bleef maar regenen) gaf de betere baltechniek van Ajax alsmede de conditie van deze de doorslag. In het begin kwamen onze tegenstanders een paar maal gevaarlijk door, maar doel man Storm was, zoals meestal, niet te verschalken. Na een goed kwartier speelde Ton Blanker de bal ineens door naar René Enthoven, die keihard hschoot. Vlak voor de thee kwamen we op 20, toen Leo Willemse een goed genomen hoekschop van Jan Weggelaar keurig intikte. We lieten daarna twee strafschoppen onbenut. (Oefenen - Red.) Een uitstekende tweede helft, waarbij al na twee minuten, zonder dat er een Rapiditas-been tussen kon komen, René Enthoven een fraaie aanval prachtig afrondde, 03. Ajax bleef komen en de beloning kwam, toen de keeper van de thuisclub de bal eens niet onder controle kon krijgen en Blanker de bal over de doellijn kon drukken. Aldus einde 04." Ajax C2Sporting Zuid C1 10 Ajax C2 was vandaag belust op revanche. De uitwedstrijd was namelijk onnodig geëindigd in 00. Ook nu leek het er lang op, dat dit nu weer het geval zou worden. Op een zeer zwaar en modderig veld en in de regen speelde Ajax een goede wedstrijd. Voor elke meter grond werd „gevochten". Ook stond de lat ons weer in de weg: drie keer werd deze geraakt. Pas vlak voor tijd, in de laatste minuut, scoorde Ron Voorn, na goed voorberei dend werk van Winnie Haatrecht, de winnende goal. Zo zie je maar, een wedstrijd duurt 60 minuten lang. Zeeburgia C2Ajax C4 01 In een goed gespeelde wedstrijd heeft de C3 de beide punten van Zeeburgia C2 gepakt. Op een moeilijk bespeelbaar veld was de inzet voorbeeldig. In de eerste helft nam Ajax een 01 voor sprong. Na de thee hetzelfde beeld: Ajax iets sterker, maar de doelpunten bleven uit. Een verdiende overwinning, vooral bereikt door het ennrme harde werken. Ajax B3Rood Wit A BI (afgelast) DWS C1Ajax Ct (afgelast) Ajax C4Meerboys C2 (afgelast) ZONDAG 3 APRIL Ajax Al kampioen (ongeslagen) De uitslagen van deze zondag waren: RCH A1— Ajax A1 0—7 Ajax A2Blauw-Wit A2 1—1 SDW B1Ajax B1 afgelast Ajax B2—SDW B2 3—1 Ajax B3—DWS B2 0—0 De Spartaan C1Ajax C1 01 Ajax C2KDO C1 7—1 Ajax C3Oriënt C1 90 ZSGO C3—Ajax C4 1—3 Ajax A2Blauw-Wit A2 1 1 Van de elftalleider, de heer v. d. Wal, ontvingen we het volgende verslag: We begonnen op een moeilijk veld met zeer matig voetbal. Zo wel Blauw-Wit als Ajax brachten er niet veel van terecht. Met name het plaatsen en aannemen van de bal liet zeer veel te wensen over. Na 35 minuten scoorde Kees v. d. Meyden 10. Twee minuten later was het door een dekkingsfout bij ons al 11. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft waren wij wat meer aan de bal dan Blauw-Wit, maar dit leverde geen doelpunten op. Bij een schot en een kopbal werd door één van de verdedigers van Blauw-Wit de bal van de doellijn weggehaald. Voor de rest was er weinig te melden. De puntenverdeling gaf wel de juiste verhouding weer. N.B. De heer R. Enthoven had nog een verslag over de eerder gespeelde wedstrijd Abcoude BIAjax B2: „Eindelijk weer eens een wedstrijd; de jongens hadden er gewel dig veel zin in. Abcoude trapte af, doch verspeelde meteen al de bal. die oo links bii Leo Willems kwam. Deze aaf een afaemeten voorzet, die René Enthoven in de korte doelhoek „knikte". Aldus 01, reeds na enkele seconden. Verdiend scoorden wij nog voor de pauze 02 door Berendsen, die uit de tweede lijn snoei hard inschoot. In de tweede helft was het spel minder. Twee alsmaar hardwerkende ploegen, slordig in hun spel en daarom geen verandering meer in de score." Hartelijke felicitaties bloemen en een gezellige avond. Dat was de beloning voor een prachtig ONGESLAGEN kam pioenschap van onze JUNIORES A1-selectie, na een eclatante zege op de Juniores A1 van RCH te Heemstede. We kunnen terugblikken op een seizoen van hard werken, goed voetbal en mét eerder genoemd resultaat ook een seizoen van vreugde en voldoening. De concurrerende clubs, waaronder Haarlem, Volendam, DWS, DCG, Elinkwijk e.a., werden op een dermate grote achterstand gezet, dat je je gaat afvragen: zijn wij zo sterk of was de tegen stand zo zwak Ik dacht beide. De toekomst zal leren en dit in het bijzonder tijdens de komende toernooien of we inderdaad een Jeugd hebben die zich op (internationaal) niveau met andere clubs kan meten. Maar in ieder geval, jongens, namens trainers J. van Daal en mijzelf, langs deze weg nogmaals hartelijk gelukgewenst. Het was geweldig fijn om met jullie samen te werken naar dit gran dioos succes. Maar we zijn nog niet klaar. Behalve de eerder genoemde toernooien staat op de lijst ook nog zo iets als een Kampioenschap van Nederland Dat zou wel de kroon op het werk betekenen. In onze eendrachtige samenwerking moet dat mogelijk zijn! Om het nog even te hebben over onze zege op RCH Tot de rust wist de thuisclub de schade tot 01 beperkt te houden, maar na de pauze in een door ons team prima gespeelde tweede helft zagen de toeschouwers ons optreden uitgroeien tot een monsterzege. Een onvervalste hattrick van Ricky v. d. Boog, waaraan zijn vrienden Peter v. d. Hengst, Erwin Cramer, Roel Brenker en Cor v. d. Brink elk nog een goaltje bijdroegen. De jongens die het kampioenschap behaalden zijn: Jos Vonk, Peter Krams, Hanny Beyne (captain), Jan Papavoine, Rick v. d. Boog, Peter v. d. Hengst, Peter Passchier, Remco Muller, Cor v. d. Brink, Roel Brenker, Martin Terstall, Erwin Cramer, Gaby Martinez, Ron Paymans en Kees van der Meyden. Trainer: de heer J. van Daal. A. Boerkoel Tot de uiteindelijke selectie voor het Amsterdams Elftal zijn van Ajax de volgende spelers doorgedrongen: C-juniores: Erik Heerings, Rudie Das, Jacques de Heer en Wim Kieft. B-juniores: Henk Panday, Jeroen v. d. Beid, Paul Holtgreive, Johnny Holshuysen, Johnny Cornet, Philip Uittenboogaard. A-juniores: Jan Papavoine, Rik v. d. Berg, Remco Muller, Erwin Cramer, Cor v. d. Brink. H. Bijvank Geopend elke dag (beh. maandag) vanaf 11.00 uur (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 17