der dan één goal tegen onze sterke verdediging. Zo kan het ook, jongens. Voorland C2Ajax C4 30 Bij Voorland was voor de CA dit keer geen succes weggelegd, daar de inzet van Voorland veel beter was. Dus is ook de neder laag verklaarbaar. In onze verdediging werden de nodige fouten gemaakt en Voorland profiteerde daar gretig van. De rust ging in met een 10 achterstand, na de thee kwamen er nog twee doel punten bij (30). Jongens, volgende keer een beter resultaat. ZONDAG 20 MAART Ajax Al— HSVA1 6—2 Een agressief en goed spelend Ajax heeft één van de mede- koplopers ondubbelzinnig teruggewezen. Prima doelpunten uit vloeiend aanvalsspel werden beloond met een 30 voorsprong bij rust. In de tweede helft een iets minder hoog tempo, waar door onze tegenstander tegen kon scoren, maar onze jongens voerden de score toch regelmatig op, waardoor het einde met een zeer verdiende overwinning kwam. Doelpuntenmakers: Erwin Cramer, aanvoerder Hanny Beyne, Gerrit Faessen, Roel Brenker, Cor v. d. Brink 2x. Deze vorm vasthouden, luitjes! Ajax BI— DWSB1 0—0 In een bijzonder goede eerste helft slaagde onze BI er niet in tot scoren te komen, waarbij de DWS-doelverdediger al het geluk van de wereld had, doordat zeker vier keer de bal door een ver dediger van de lijn werd gehaald. Met de vaste overtuiging dat de aanhouder wint, mede gelet op de goede eerste helft, begon nen wij met frisse moed aan het tweede gedeelte om DWS op de knieën te krijgen. Maar helaas konden wij niet goed in ons spel komen. De tegenstander maakte helaas (professioneel!) gebruik om ontstane blessures zo traag mogelijk te behandelen. De toch prima leidende scheidsrechter, de heer Van Bever, telde jammer genoeg deze onderbrekingen (plm. 7 min.) niet extra erbij. Zo dat deze wedstrijd eindigde zoals begonnen werd, 00. Uithoorn B1Ajax B2 (afgelast) Swift B1Ajax B3 00 De uitwedstrijd tegen Swift had qua kansen wel een overwinning moeten zijn, maar het waren juist de paar mogelijkheden, die wij niet benutten. En niet te vergeten de doelman van Swift, die zijn heiligdom met grote verve stond te verdedigen. Het past in het huidige maatschappelijk beeld kritiek luidkeels te verkondigen. Nu was de scheidsrechter voorwerp van Ajax-kritiek. (Wat natuurlijk niet juist is. - Red.) Ajax B4—TOG B1 4—1 Uithoorn C1Ajax Cl 23 Een wedstrijd om gauw te vergeten. Daarvoor was de leiding dit keer niet zoals het moest zijn en dit is dan nog maar matig uitgedrukt. Hetgeen niet wil zeggen dat de man wel of niet par tijdig was, maar hij was voor dit soort wedstrijden gewoon niet capabel. Ruststand 12 in ons voordeel, eindstand 23 in ons voordeel. Verder commentaar overbodig. Ajax C2NFCC1 (afgelast) Ajax C3IJboysCl (afgelast) TOG C2—Ajax C4 (afgelast) ZONDAG 27 MAART Volendam A1Ajax Al 00 Op een bijzonder slecht veld, met een gestaag vallende regen, werd door beide partijen een zeer attractieve wedstrijd gespeeld, met in de eerste helft een snel wisselend spelbeeld. En met voor beide doelen spannende situaties, die enerzijds door de modder werden veroorzaakt, maar ook door prima keeperswerk. Na de rust was het een éénrichtingsverkeer naar het Volendam-doel, hetwelk enige malen op miraculeuze wijze voor doorboring werd behoed. Ondanks dat een kleine overwinning voor onze A1-junio- res op zijn plaats geweest zou zijn, verdienen alle elf een pluim voor het zeer goede spel. Opstelling: Peter Krams, Hanny Beyne, Rik v. d. Boog, Jan Papavoine, Peter Paschier, Remco Muller, Cor v. d. Brink, Roel Brenker, Martin Terstal I, Erwin Cramer, Gerrit Faessen, Ron Paymans. Abcoude A1Ajax A2 13 Dit was een wedstrijd waar voor ons niets meer op het spel stond, aangezien we twee weken geleden al kampioen waren geworden. Abcoude dacht hier echter anders over, want na het aanbieden van bloemen voor dit kampioenschap, gingen ze zeer fanatiek van start. Het bleek dat bij ons dé wil om er een goede wedstrijd van te maken geheel ontbrak. Abcoude was het eerste half uur beter dan Ajax: meer inzet en veel feller op de bal. Toch kregen we drie prachtige kansen om de score te openen, maar alle drie keer met alleen nog de keeper voor ons, faalden we jammerlijk. Gaby Martinez bekroonde een goede solo met 01. Onze achterhoede, met uitzondering van Ted Slee, bracht er wei nig van terecht. We gingen de bal op dit zeer moeilijke veld hele maal tot in de voorhoede brengen in plaats van direct af te spelen. Hierdoor ontstonden er bij ons enorme gaten. Bij één van die fouten bouwde Abcoude een mooie aanval op en scoorde verdiend de gelijkmaker, 11. Onze passes waren te kort of hadden niet de juiste maat, en dit was funest op dit veld. In de tweede helft werd iets beter gespeeld. Mark Leemberg had de pech, dat een goed lobbal over de keeper heen, toch nog door een verdediger uit het doel werd gekopt. Peter Hegeraad en Eef Heyt troffen ieder nog eens keihard de lat. Een goede diepte pass werd gegeven naar de naar voren gekomen Cor Smit en deze doelpuntte 12). Een vrije trap door ons genomen kwam bij Ajax-verdediger Peter de Vries. Peter slalomde langs een paar tegenstanders, inclusief de keeper, en het was 13. Beide doel punten waren mooi en door verdedigers gemaakt. Ted Slee, de beste man van ons elftal, wist tot drie keer toe een „zeker" doelpunt uit z'n doel te houden. De stemming werd in het veld zelfs erg onvriendelijk, zodat we blij waren dat de wedstrijd met een 13 uitslag in ons voordeel werd beëindigd. Al met al geen beste vertoning onzerzijds. Ajax BIWA B1 8—0 Alhoewel de uitslag het niet doet vermoeden, had de wedstrijd een vrij onregelmatig score-verloop. Onder gure weersomstandig heden („maart roert z'n staart") kwamen wij reeds na vijf minu ten op 10 door Wim Wolffgramm, die een harde voorzet van Gé van Wees beheerst strak intikte. Hierna verzette WA zich hevig, maar kon toch niet gevaarlijk worden en circa zes minuten voor rust bracht John Cornet (nadat z'n schoen weer teruggevon den was) de stand op 20, doordat de gehele VVA-verdediging deze als voorzet bedoelde bal verkeerd beoordeelde. Nog net voor rust werd het 30. Donald hield de bal voor zichzelf hoog en kopte vervolgens in het doel. Direct na rust scoorde WA tegen, maar deze goal werd door de goed leidende scheids rechter wegens buitenspel afgekeurd. Hierop maakte John Hols- huysen er 40 van; via een daverend schot buiten de hoek strafschopgebied verdween de bal als een streep in de verste kruising. Vervolgens maakte John vallend 50 a la Been. Het werd 60 door de weer fitte Jeroen v. d. Beid, die op een pass van Donald goed doorging. John Cornet zorgde voor 70, na een prachtige snelle aanval van de rechtsachter kwam de bal links voor via Gé van Wees. Tenslotte zorgde Philip Uittenboo- gaard voor 80, na enkele kapbewegingen. Rapiditas B1Ajax B2 04 Op papier altijd een lastige uitwedstrijd voor Ajacieden, doch onze B2-juniores maakten hun tegenstanders heel snel duidelijk, dat er met hen op deze regenachtige zondag niet te spotten viel. Het werd een regelmatige 04 overwinning, waarbij opviel, dat twee strafschoppen nog jammerlijk gemist werden. Qua spel werd het één van de betere wedstrijden: er werd behoorlijk ge plaatst, goed vrij-gelopen en de bal werd vlot gespeeld. Daardoor ontstonden er een groot aantal kansen, waarvan er uiteindelijk vier werden benut door resp. Weggelaar, Willems, Blanker en Enthoven. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 16