gelukte ons dan ook pas in de tweede helft om tot scoren te komen. Het eerste doelpunt kwam voort uit een voorzet van rechts, welke door Gaby Martinez tegen de lat werd gekopt en door Kees v. d. Meyden afgerond. Het tweede doelpunt werd gemaakt door Ronald Matteman, die onzorgvuldig uit-verdedigen van Geuzenveld afstrafte. Verder dan twee doelpunten kwamen we niet, omdat we toch moeite bleven hebben met het benutten van kansen. Zeeburgia BIAjax BI 10 Een op enkele plaatsen gewijzigd Ajax ontmoette een tot de tan den gewapend Zeeburgia, hetgeen betekende dat de gehele wed strijd een vrij grof karakter had, hetgeen door de zwak leidende scheidsrechter niet strak genoeg gehouden werd. Reeds vóór de rust hadden we 't beste van het spel, maar direct na het tor pederen van onze keeper door een tegenstander, scoorde de mid denvoor van Zeeburgia, geheel tegen de verhouding, 10. Binnen één minuut hierna maakte Donald de Vries, na goed aan geven van Gé van Wees, gelijk, maar de „fluitiste" keurde deze glaszuivere goal af wegens vermeend buitenspel. De tweede helft hebben we legio kansen gehad. Diverse spelers kwamen geheel alleen voor de keeper, maar Vrouwe Fortuna was ons niet goed gezind. Zeeburgia is dan ook in deze speelhelft praktisch niet over de middenlijn geweest en hield zich vooral bezig met de ballen over de omheining te trappen. En aangezien er geen reserve-bal was, gaf dit steeds de bekende tijdlrekkende taferelen. Gezien de in de aanhef omschreven strijdmiddelen van onze tegenstander, uiteraard mede veroorzaakt door het publiek, ver dient ons elftal, ondanks deze nederlaag, een compliment voor de beheerste wijze waarop 't zich bleef opstellen. Ajax waardig! Ajax B3Zeeburgia B2 33 Een harde wedstrijd. Wellicht té hard. Het gelijke spel was de juiste verhouding, Zeeburgia had in de eerste helft het betere van het spel en wij in de tweede helft. Er waren te veel harde en vaak grove overtredingen. Doelpuntenmakers van onze kant: René van Vark, Marcel Koopman en Rob Hendriks, die in de laatste minuut gelijk maakte. Overamstel B1Ajax B4 02 Onder goede weersomstandigheden werd deze wedstrijd door de B4 met 02 gewonnen. Wederom waren er veel kansen nodig om tot deze score te komen. Pas in de tweede helft werd het 01 door Viggo Waas in samenwerking met Ted Merk. En vlak voor tijd brak Ronald Eilts door en scoorde erg knap, 02. Ajax ClBlauw-Wit C1 30 De vroeger altijd zware wedstrijden tegen Blauw-Wit zijn vorig en dit seizoen niet meer met voorheen vergelijkbaar. Voor de derde maal troffen we Blauw-Wit en ook dit keer een gemakke lijke 30 overwinning. De uitslag doet vermoeden dat het niet zo'n eenvoudige zaak is geweest. Maar aanvallend brachten onze tegenstanders er, behalve een paar ogenblikken in de eerste helft, niet zoveel van terecht. Een aantal mooie voorzetten van Rudie Mulders werden in de aanvang nog niet in doelpunten om gezet. Vlak voor rust bracht Rudie Das de stand uiteindelijk op 10. In de tweede helft liep het allemaal iets beter, hetgeen in doelpunten van Wim Kieft en Rudie Das tot uiting werd gebracht. PancratiusClAjax C2 03 Ajax begon de uitwedstrijd tegen Pancratius met vloeiende aan vallen. Dit resulteerde binnen vijf minuten tot een 01 voor sprong. Een vrije trap van Michel Vrachtdoender werd door Win nie Haatrecht in het doel gewerkt. Gelijk hierna kwam Ajax op 02, doch op onverklaarbare wijze werd het doelpunt afge keurd door een zeer zwak leidende scheidsrechter. Pas ver in de tweede helft, toen de wedstrijd steeds harder werd, kwam Ajax op de verdiende 02 voorsprong: 'n lange voorzet van Haatecht werd door Edwin van Hameren in een doelpunt omgezet. Vlak voor tijd werd het 03. Een hoge bal van Frank van Helvert werd door Jan de Vries keihard ingeschoten. Een verdiende over winning van Ajax. TOB C1—Ajax C3 2—1 Over deze wedstrijd valt weinig te zeggen. Na een snel verkregen voorsprong geloofden sommige spelers het wel. TOB profiteerde hier goed van en maakte twee doelpunten. De instelling van een paar spelers van „dat doen we wel even" pakte radicaal verkeerd uit. Vermeld dient te worden dat A1 -pupil Edwin Bakker een prima wedstrijd speelde. Ajax C4Wilskracht C2 30 De C4 van Ajax speelde een niet zo beste wedstrijd tegen Wils kracht. Ver in de eerste helft kon André Goudswaard met een schot vanaf de zijkant de keeper van Wilskracht verslaan. Na de rust trof Dick Verheul twee keer de roos, zodat het 30 werd. ZONDAG 13 MAART Ajax AlElinkwijk Al 31 Een dominerend Ajax-team heeft praktisch de gehele wedstrijd de Zuilenaren zijn wil opgelegd. Toch kon Elinklwijk door het niet op tijd dichtklappen van de buitenspelval een 01 voor sprong nemen, welke echter door een prachtige goal van Gerrit Faessen, één minuut voor rust, teniet werd gedaan. Dezelfde speler scoorde met een kopbal kort na de thee zijn tweede goal, waarmee het pleit in feite al beslecht was. Door het slordig omspringen met de kansen duurde het tot tien minuten voor tijd eer Erwin Cramer met een mooie kopbal de eindstand op 31 bepaalde. Daar de concurrentie punten verspeelde, is het nog een kwestie van 5 punten uit zes wedstrijden om de kampioensvlag te kunnen hijsen. OVVO A1—Ajax A2 0—3 (Ajax A2 kampioen) Vlak na het beginsignaal sprintte Kees v. d. Meyden op links de diepte in en zijn teruggetrokken bal vanaf de uitlijn werd door de vrij-staande Tom Kok benut, 01. Tien minuten later gaf Eef Heyt een prachtschot in dé bovenhoek, maar dat werd even prachtig door de OVVO-keeper gestopt. We hadden het beste van het spel en OVVO kreeg weinig kans. Met name onze ach terhoede heeft zeer goed gespeeld; goede mandekking en geen risico's nemen. Met deze stand (01) gingen we thee drinken. In de tweede helft kwam OVVO er iets beter in. Er ontstonden enige zeer fraaie scoringskansen voor hen, maar gelukkig voor ons werden ze niet benut. Na een goede pass op links maakte Ronald Matteman de bal goed vrij en weer was het Tom Kok die doelpuntte, 02. We kwamen toch nog een paar keer goed weg, maar wederom was het Tom Kok, die aan alle onzekerheid een einde maakte en zijn hattrick scoorde, 03. Met dit doel punt was de strijd gestreden. Vermeld dient nog te worden, dat we een zeer goede scheidsrechter hadden en dat de wedstrijd in een zeer prettige en sportieve sfeer is verlopen. Alle jongens hebben er hard voor gewerkt. Uitschieters in deze wedstrijd waren Kees v. d. Meyden en Peter Hegeraad. Dit was een goede revanche voor het gelijke spel bij ons thuis. De spelers die aan dit kampioenschap hebben meegewerkt zijn: Ted Slee, Peter de Vries, Peter Hegeraad, Cor Smit, Kees v. d. Meyden, Mark Leemberg, Gaby Martinez, Eef Heyt, Ton Visser, Ronald Paymans, René Jansen, Ronald Matteman, Tom Kok, Marcel van Rijn en Pim Bosman. Ajax BI—DWV B1 6—2 Al direct kwam DWV onder grote druk te staan, maar door te gejaagd spel en van te grote afstand schieten bleef de stand tot 20 minuten na aanvang ongewijzigd. Op dit moment speelde Donald de Vries zich vrij in het strafschopgebied, maar werd door z'n reeds gepasseerde tegenstander neergelegd, waarop Philip Uittenboogaard het vonnis feilloos voltrok, 10. In plaats dat wij gemakkelijk de score gingen verhogen, maakte de links buiten van DWV gelijk, omdat wij een vrije trap te traag namen, waardoor de pass onderschept kon worden. Nog voor rust scoor- 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 14