dom R» de jeugd balletje van Ab Post en Abcoude iets moest gaan doen, knakte er iets bij ons. Het bleek toen ook, dat onze defensie niet op gewassen was tegen de sprintsnelheid van de Abcoude-voor- waartsen. Dat leidde na circa een half uur spelen tot de gelijk maker, na een snelle één-twee doorbraak, waar we alleen maar onthutst naar konden kijken. Na de thee een opbouwend spelend Ajax en een met lange passes op cfe spitsen spelend Abcoude. Bij één van die snelle uitvallen greep Frits Andriese naar de noodrem en dat betekende dat de ba! op de stip kwam te liggen. Abcoude maakte geen fout en dat betekende een 12 achterstand. Toen moest Ajax feller ten aanval en het gelukte toch nog de gelijkmaker te forceren. Ab Post benutte een vrije schop even buiten het strafschopgebied en deponeerde de bal strak en hard in de uiterste bovenhoek. Het laatste kwartier bracht geen wijziging meer in de stand; wel aan beide zijden wat zenuwachtige momenten, zoals een terecht afgekeurde Ajax-gioal (Wie hing er in het net, toen er gescoord werd?) en een dreun op onze lat. Wederom hebben we één puntje ver overd en uit de laatste drie wedstrijden zullen we nu toch moe ten proberen er nog wat bij te vergaren om definitief veilig te zijn. Hopelijk krijgen we na de komende inhaaldagen een wat beter overzicht aangaande de juiste stand van zaken. Nog even aanpakken, vriendten! Het toernooi-elftal voor Duitsland trad aan voor een oefenwed strijd tegen het Nederlands Brandweerelftal. Een goed! combine rend Ajax speelde zijn tegenstander compleet van de grasmat. Indien het speelveld beter zou zijn geweest, dan was de uitslag waarschijnlijk nog hoger gekomen dan de 04 die nu op het score-bord kwam. ZONDAG 27 FEBRUARI Ajax AlStormvogels A1 33 Toen Remco na 16 minuten 10 kon scoren, hadden onze spit sen zeker al drie doelrijpe kansen laten liggen. Uit een pass van Erwin Cramer schoot Gerrit Faessen ons naar een 20 voor sprong. Door té ver opdringen van onze achterspelers kon Storm vogels plotseling uitbreken, waarna hun spits binnen de beruchte lijnen ten val werd gebracht. De toegestane strafschop werd benut, 21. Na een prachtig 30 meter schot van Remco Muller tegen de lat kon Erwin Cramer de terugspringende bal in het doel werken, 31. De tweede helft gaf een heel ander beeld te zien. Ons veldoverwicht was verdwenen en Stormvogels kon meer op die aanval spelen. Waar wij de bal veel te lang bij ons hielden, was er veel balverlies. Na een lange rush door de linkerspits van Stormvogels kon deze zelf scoren, 32. Uit een vrije trap op links wist Stormvogels met een kopbal gelijk te maken. Ondanks enkele pogingen van onze spitsen deze wedstrijd alsnog te win nen, bleef de stand gelijk. Een teleurstellend resultaat, daar wij in de eerste helft de strijd reeds hadden moeten beslissen. Argonaut A1Ajax A2 17 (vriendschappelijk) Voor een verslag hiervan ,,over" naar leider C. v. d. Wal: „Aangezien ons elftal vrij was, hadden we maar een vriendschap pelijke wedstrijd ingelast, omdat er de laatste weken maar weinig competitie-wedstrijden waren gespeeld. Reeds na twee minuten kwamen we op 10; een trekbal op maat van Eef Heyt kwam precies voor de voeten van de vrijstaande Tom Kok. Tien minuten later kregen we een directe vrije schop te nemen op pfm. 25 meter afstand. Eef Heyt plaatste zich achter de bal en deze verdween keihard in de bovenhoek, 20. Dit bleek achteraf het mooiste doelpunt uit de wedstrijd te zijn. Argonaut bood nog wel tegenstand en wist zich toch een paar zeer goede kansen te creëren, maar deze werden alle om zeep geholpen. Gaby Mar tinez maakte er 30 van. Tom Kok scoorde 40 en Eef Heyt tilde de stand naar 50. In de tweede helft vielen er bij ons twee spelers uit: Cor Smit zakte door zijn knie en René Jansen kreeg een dikke enkel. We moesten daardoor met 10 man verder spelen. Dit bleek echter geen bezwaar, want we bleven de gehele tweede helft domineren. Argonout had z'n kruit vóór de rust geheel verschoten, want het geboden tegenspel had weinig te betekenen. Pim Bosman 6O, terwijl Tom Kok in deze wedstrijd zijn derde goal scoorde, 70. Toch wist Argonaut met een fraaie goal de eer nog te redden, 71. In deze stand kwam geen verandering meer." Bedankt, Cor! - Red. Sporting Zuid A1Ajax B2 22 Ging het in de tweede helft tegen Abcoude al minder soepel (erg rommelig spel), in de wedstrijd tegen Sporting Zuid werd daardoor de volle winst verspeeld. Natuurlijk, het blijft spel, dus onberekenbaar. Ergens: gelukkig! En al blijft het moeilijk voet ballen tegen een ploeg die alleen maar enthousiasme in huis heeft, een 20 voorsprong prijsgeven is natuurlijk jammer. R. Enthoven Rood Wit A C1Ajax C2 00 Na vele weken van afgelastingen moest de C2 aantreden tegen het als nr. 2 staande Rood' Wit A. Het werd een spannende wedstrijd, met aan beide kanten doelrijpe kansen. Vlak voor tijd stopte de Rood-Wit-doelman een bijna onhoudbaar schot van Winnie Haatrecht. Het bleef echter 00, zodat Rood Wit A op 2 punten achterstand bleef. Diemen C1Ajax C3 01 In deze wedstrijd maakte Ajax al snel een mooi doelpunt door Toon den Boer, maar daarna zakte het spelpeil tot een beden kelijk niveau. Ondanks dat Ajax de wedstrijd beheerste, was er toch steeds de dreiging van de gelijkmaker. Wij hadden veel te veel kansen nodig om een doelpunt te maken. Gauw vergeten deze wedstrijd en volgende keer beter. De overige wedstrijden op deze zondag waren afgelast. ZONDAG 6 MAART HMSA1— Ajax Al 1—5 Met keihard spel trachtte onze tegenstander ons uit het ritme te halen, hetgeen lukte, omdat verschillende van onze jongens de vliegende tackles niet konden ontwijken. Tussendoor werd ook nog gevoetbald, hetgeen resulteerde in een 02 ruststand door goals van Cor v. d, Brink en Peter v. d. Hengst. Na rust scoorde de voor Remco Muller ingevallen Erwin Cramer twee keer (04). En een uitblinkende Peter Paschier uit een 1-2- combinatie in één lange rush een vijfde goal. Een wedstrijd om snel te vergeten, zonder echter te vermelden, dat deze 90 minu ten inzet vergt. Ajax A2Geuzenveld Al 20 Een wedstrijd waarin Ajax het onnodig moeilijk kreeg, doordat we in de eerste helft geen vat hadden op de buitenspelval van Geuzenveld en de verkregen kansen niet wisten te benutten. Het 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 13