niet benut. Zelfs werden bij het uitverdedigen nog een paar fout jes gemaakt, hetgeen onnodig tot benauwde situaties leidde. In Utrecht werd tegen Celeritudo 2 opnieuw succes geboekt. Op een slecht terrein werd de betere techniek van het Ajax-elftal ruimschoots gecompenseerd door directer spel en de nodine hardheid van de tegenstander. Af na drie minuten kwamen wij: met 10 achter, door een grove blunder in het centrum van de verdediging. Na de thee een feller Ajax. Goed doorzetten van Wim Thiel werd al spoedig beloond. Een strak schot verdween in de uiterste hoek. Meerdere kansen deden zich daarna nog voor, maar het duurde tot ver in de tweede helft vóór de winnende treffer kon worden genoteerd. Max Vischschoonmaker maakte op links een bal vrij en zijn voorzet werd door Ben van de Vegte afgerond. In Buitenveldert struikelden we vervolgens over degradatiekandi daat AFC 3. In de eerste helft was Ajax duidelijk in de meerder heid. De bal werd goed in de ploeg gehouden, doch op het juiste moment ontbrak de goede pass. Toch deden zich nog enkele doelrijpe kansen voor, doch onze voorhoede was niet attent. Slecht verdedigen op de linkerflank, één speler tegenover drie tegenstanders, luidde het eerste AFC-doelpunt in, tien minuten later gevolgd door een tweede goal. In de tweede helft kwam Ajax wel veelvuldig in de aanval, maar de goed georganiseerde defensie van AFC had geen moeite met ons. (Uitslag 20). Tegen koploper Hilversum 2 werd opnieuw een nederlaag ge leden. Ajax kreeg ook ditmaal weer de beste kansen, maar de Hilversummers scoorden tweemaal. Met de rust was de stand nog dubbelblank, mede dankzij goed keeperswerk van Willem Knaap. Ook na de hervatting een sterker en energieker Ajax, maar de simpelste scoringskansen werden om zeep gebracht. Eén uitval van Hilversum werd tot corner gewerkt en deze hoek schop werd laag in de hoek gekopt. Toch bleef Ajax de toon aangeven. Wel werd John van Helvert binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald, maar de arbiter ging niet op de protesten in. Vervolgens was het laatste woord aan Hilversum. Een snelle uitval leverde een tweede goal op, hoewel deze erg aan buiten spel deed denken. Door deze resultaten is het vierde nu helaas uitgeschakeld voor de titel, maar we hopen dat we op de lijst van eindstanden Ajax 4 toch zullen aantreffen bij de bovenste plaatsen. Ajax 5 heeft nog steeds de leiding in de reserve eerste klasse, maar zal toch alle zeilen moeten bijzetten om de begeerde titel te grijpen. In de thuiswedstrijd tegen VDO 3 bijvoorbeeld werd een 11 gelijkspel geboekt in een wedstrijd die voor de toe schouwers wel aardig was, maar waarin ons team ver onder zijn normale vorm bleef en meer praatte dan voetbalde. Eerst kort voor rust scoorde Harold Lai uit een rebound van da Uithoornse doelman en VDO was toen nergens meer. Maar na de thee maakte VDO gelijk door een fout in het linkerdefensieblok en knokte de ploeg weer terug. Toch kreeg Ajax daarna nog de beste kansen, maar de accuratesse ontbrak. De uitwedstrijd tegen mede-koploper RKAV 3 uit Aalsmeer bleef eveneens onbeslist. Nu eindigde de partij op 22 in een wedstrijd waarin alle goals in het eeste speelgedeelte vielen. Ajax, in een wat gewijzigde opstelling, had het vooral defensief moeilijk. Toch kwamen we aan de leiding door Otto van der Meyden, die een dieptepass goed afrondde. Binnen zes minuten stond RKAV echter met 21 voor door een paar defensie- fouten. Goed doorzetten van Jan Letschert, die een verloren bal heroverde en Fons Erich op maat bediende, betekende een rust stand van 22. Toen Joop de Vries na de hervatting zijn oude plaats weer nad ingenomen, kreeg Ajax meer greep op het spel, maar ook nu konden we helaas een paar fraaie kansen niet benutten. De thuiswedstrijd tegen Sloterdijk 3 leverde een 30 overwin ning op, maar dit ging heel wat moeilijker dan de uitslag doet vermoeden. De Sloterdijkers speelden niet best, maar ook Ajax kon zijn draai niet vinden en tien minuten voor tijd stond het nog altijd maar 10 door een doelpunt van Max Vischschoonmaker. Toen vond bij Sloterdijk een wissel plaats, waardoor een andere grensrechter optrad. Nu werd niet steeds meer voor buitenspel gevlagd en kon Ajax, minder geïrriteerd voetballend, afsluiten op 30. Toch dient gezegd, dat vele spelers beter tot hun recht zouden komen, indien er in het veld minder gepraat werd en meer gevoetbald. De uitwedstrijd tegen DVOS 2 was, zoals ook reeds in voor gaande jaren, een moeilijke opgave. De mensen uit de Eendracht- polder spelen altijd nogal agressief, zonder ooit onsportief te worden, maar wij hebben altijd moeite om daar het juiste tegen spel tegenover te zetten. Zo keken we ook nu weer reeds na enkele minuten tegen een 10 achterstand aan. De scheids rechter gaf bij vergissing een hoekschop aan DVOS en onze defensie was daarbij niet snel genoeg georganiseerd. Door een woud van benen werd Martin Grootenboer het uitzicht belem merd' en belandde de bal in ons doel. Ajax was aangeslagen en had moeite verdere schade te voorkomen. Langzamerhand wist men het spel weer in handen te nemen en toen Jan Letschert zich meer op het middenveld ging manifesteren met Harold Lai in de spits, werd Ajax duidelijk ster*ker. Een paar zeer fraaie kansen werden nog om zeep gebracht, alvorens de opgerukte Rob van der Heyden een voorzet op het hoofd van Harold Lai deed belanden, die dit zeer bekwaam afrondde (11). Dit was tevens de ruststand. Na de thee had Ajax opnieuw het beste van het spel en kon DVOS steeds met een sporadische uitval voor wat gevaar voor het doel van Martin Grootenboer zorgen. Jan Letschert trof eerst van grote afstand nog eens de lat en Joop de Vries kogelde een vrije schop van zo'n 25 meter keihard tegen de paal, alvorens Frans Grootenboer na een goede 1-2 combinatie vrij voor de DVOS-goalie verscheen en beheerst voor de over winning zorgde (12). Met nog vier zware wedstrijden voor de boeg en een voorsprong van twee punten op de naaste belager heeft ons vijfde nog steeds een fraai uitzicht op de titel. Nog even doorgaan, vrienden! Elftalleider Van Dijk meldt ons over Ajax 6 het volgende: Op de laatste wedstrijdzondag van februari moest Ajax een zware uit wedstrijd spelen tegen Sporting Zuid 5. Veertien dagen eerder was de thuiswedstrijd tegen ditzelfde elftal een 46 nederlaag geworden en ditmaal scoorden beide ploegen de helft van het aantal goals, zodat de uitslag 32 werd in het voordeel van de gastheren. Opnieuw dus een kleine nederlaag, die niet nodig is geweest, gezien de kansen die wij hebben gehad. Sporting Zuid liep vrij vlot weg naar 20, waarbij de eerste goal een klasse- doelpunt was, maar de tweede toch weer ontstond via een on gelukkige samenloop van omstandigheden. Kort na rust werd het zelfs 30, toen doelman Tefsen een bal niet onder controle kon krijgen en al grabbelend over de lijn rolde. Een weer onver saagd ten aanval trekkend Ajax kwam via een penalty, door Leo van Wijk benut, op 31 en kort voor het einde nog op 32, opnieuw door Leo van Wijk, maar het slaagde er toch niet in, het vege lijf nog te redden Ajax komt nu wel erg in de zorgen, maar de toestand is erg onoverzichtelijk geworden, omdat de mede degradatiekandidaten soms zelfs vijf wedstrijden achter zijn. De wedstrijd in Weesp tegen The Victory 3 werd door Ajax erg rustig begonnen en met goed spel werden de Weespenaren bestreden. De doelpunten vielen pas in het tweede gedeelte van de wedstrijd en wij namen zelfs de leiding door Rob Lissauer, die een rush met een diagonale schuiver besloot, waartegen de doelman van The Victory kansloos was. Echter, dit was het sig naal voor onze tegenstanders de zaken wat energieker aan te pakken. Ajax kwam met de rug tegen de muur, mede doordat een geblesseerde Lonnee en Bouwman niet konden worden ver vangen. Toch hadden wij in deze periode alle kans de wedstrijd te beslissen, doch de lat en de „missers op een haar" stonden ons daarbij in de weg. Zeven minuten voor het einde kwam dan die angstig tegemoet geziene tegentreffer alsnog tot stand. Bij een snelle aanval over rechts bezweek onze defensie voor een strak schot van de Weespse aanval. Helaas ging er weer een kostbaar punt onze neus voorbij (11). Ook de thuiswedstrijd tegen Abcoude 3 werd een draw. Ditmaal bleef de eindstand op 22 steken. Ajax begon overrompelend en drukte de gasten geheel op die eigen helft terug, Toen echter Ajax een voorsprong had genomen na een verraderlijk boog- 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 12