SENIORES-OVERZICHT izeehui^erpad i!BI aitlcéo BV AMSTERDAM Ajax 3 zal de komende weken met AFC 2 uitmaken wie zich kampioen mag gaan noemen van de reserve eerste klasse KNVB. Zoals u nog net in het vorige clubblad hebt kunnen lezen is de directe confrontatie met de Reds aan de De Boelelaan onbeslist geëindigd. Zowel AFC als Ajax scoorden beide eenmaal en daar door bleef de stand op de ranglijst ongewijzigd. Ajax was in deze wedstrijd nog steeds ernstig gehandicapt door het ontbreken van Roel den Hartog, Herman Landman en Ken neth Pont. Ze werden vervangen door Fons Erich, Wim Thiel en George Dekelïng. Ajax speelde in het eerste half uur voortreffe lijk voetbal. Achtereenvolgens deden zich goede mogelijkheden voor Wim Thiel, Rolf Grootenboer en Jacques Swart voor. Pas W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp na een kwartier kreeg onze doelman het eerste schot van de AFC-ers te verwerken. Ajax nam de leiding na een fraaie aanval over links. John van Meerlant bereikte met een mooie voorzet Rob Ombre, die bij de tweede paal koppend afrondde. Helaas vielen we in het kwartier voor de rust wat terug, zodat AFC niet nog verder op achterstand kwam. Na de hervatting ging de strijd gelijk op en na een half uur wist AFC de gelijkmaker te forceren via een kopbal buiten het bereik van Jan Schipper. In de res terende minuten is nog van alles geprobeerd om een goal te scoren, maar ondanks enkele kleine kansen bleef het 11. De thuiswedstrijd tegen De Kennemers was van een beduidend minder niveau dan die tegen AFC. In de eerste helft was Ajax wel meer in de aanval, maar de verdediging werd soms nogal eens verwaarloosd. Pas na een kwartier kwam Ajax' eerste ge vaarlijke aanval, waarbij Rolf Grootenboer koppend de lat trof. Na een half uur opende Ajax de score. Een vrije schop van Ken neth Pont werd door Hans de Vos verlengd en door John van Meerlaint tegen het net gekopt. Rolf Grootenboer kreeg vervol gens enkele redelijke schietkansen, maar het kanon stond ditmaal niet op scherp. Na 20 minuten werd Kenneth Pont gewisseld met Herman Landman, die voor het eerst na zijn blessure weer kon spelen. Na een half uur plaatste Wim Thiel een bal over ,,de hele" waar de inkomende Rob Ombre in de verste hoek kopte. Ajax kreeg vervolgens nog enkele fraaie kansen om de score uit te bouwen, maar 't bleef 20. Al met al geen beste wedstrijd, doch er is wel hard gewerkt om de punten binnen te halen. Tegen het altijd moeilijke Haarlem 3 werd met 30 gewonnen. Voor rust werd er erg pover gespeeld. Op een erg zwaar veld werd veel balverlies geleden. Toch kwamen er kansen, maar scho ten van Rolf Grootenboer, Jacques Swart en Eef Hoff gingen juist naast of over. Op slag van rust kwam Ajax middels een cadeautje aan de lieding. Een mislukte voorzet van Hans de Vos had kennelijk zoveel effect dat de doelman van Haarlem de bal liet glippen. Na de thee werd er beter gespeeld, mede ook om dat Haarlem nu moest komen. Er kwam zo meer ruimte en dat leidde in de vierde minuut reeds tot een tweede treffer. Hennie Henrichs speelde diep op een sprintende Hans de Vos en deze maakte geen fout. Daarna werd het prijsschieten op het Haar lem-doel. Eef Hoff snoeide op de lat, Kenneth Pont scoorde bijna zijn eerste competitiegoal, maar de paal stond succes in de weg en toen was het tenslotte toch weer Hans de Vos, die een onvervalste hattrick voltooide, door de complete defensie te pas seren. Ook het Utrechtse DOS 2 werd aan de zegekar gebonden. Moei teloos won Ajax met 31. In de eerste speelperiode werd het 10 door Jacques Swart, die na een vrije schop de rebound benutte. In de tweede helft werd het 20 door Hans de Vos, die bij een scrimmage voor het Utrechtse doel als overwinnaar uit de strijd kwam. Wel werd het nog 21, maar Hennie Henrichs maakte aan alle onzekerheid een eind, door goed opkomend de DOS-goalie te omspelen en rustig 31 te scoren. Ajax 4 heeft een zeer drukke maand achter de rug met wisselend succes. Thuis tegen NFC 2 werd in de eerste helft goed gevoet bald, waarbij de bal goed in de ploeg werd gehouden, doch teveel breedtespel en over te veel schijven werd gecombineerd, voordat men werkelijk gevaarlijk kon worden. Een goed genomen corner van Max Vischschoonmaker kwam bij Jan Letschert, die met een kopbal John van Helvert bediende, die de bal direct op de pantoffel nam en 10 aantekende. Verwacht werd dat deze score nu verder werd uitgebouwd, maar door enkele omzettingen in de NFC-ploeg werden de Amstelveners sterker en wij kwamen haast niet meer uit de verdediging. Er werd slecht geplaatst en veel balverlies geleden. De mooiste kans om langszij te komen ging voor NFC ook verloren, want de toegestane strafschop werd naastgeschoten. De uitwedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit 2 werd een 31 neder laag. Een fysiek sterker Zwaluwen pakte vooral in de eerste helft de zaken veel energieker aan. Bovendien maakten een paar domme fouten het de voorwaartsen van Zwaluwen niet moeilijk tweemaal te scoren. Het grote manco bij ons was het vrijlopen en het storen van de voorhoede. In het tweede gedeelte zagen we een geheel ander beeld. De gastheren kwamen haast niet meer over de middellijn, maar tot hun geluk hadden ze een goede doelverdediger die veel redde. Uiteindelijk had Willem Stuut toch succes, toen hij met het linkerbeen in de onbeschermde hoek de roos trof. Nu was het wachten op de gelijkmaker, maar helaas was 't toch weer een defensiefout, die ons op verdere achter stand bracht, ook al was een scheidsrechterlijk falen mede oor zaak. Deze zag namelijk de hand van Willem Knaap aan voor de hand van een Ajax-verdediger. De toegestane strafschop werd uiteraard door de Utrechtenaren gretig aanvaard. Gezegd dient nog te worden dat Jan Ferron en Nol Boerkoel op een goede wedstrijd kunnen terugzien. De thuiswedstrijd tegen Pancratius 2 werd een 20 overwin ning, waarbij vooral in de eerste helft goed gevoetbald werd. Toch ging de bal bij Ajax weer over teveel schijven, waardoor de verrassing uitbleef en daardoor uiteraard ook de doelpunten. Het was onze linkervleugelverdediger Jan Buskermolen, die bij zonder aanvallend ingesteld was en direct na het beginsignaal van de tweede helft de bal toegespeeld kreeg en van dichtbij de doelman wist te passeren. Pancratius moest nu meer de aanval zoeken, met het gevolg dat er voor ons meer ruimte ontstond. Wim Thiel maakte tenslotte aan alle onzekerheid een einde, door goed door te gaan op een lange pass en de keeper te passeren. Meerdere kansen deden zich toen nog voor, maar deze werden fia/ideit MONTA&E BALANCEREN ELECTRONieCH UITLIJNEN TESTENVERVANGEN UIT VOORRAAD CONTROLE LADEN i11 - PRIVÉ.-OZfOl&é»

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 11