(10), Arie van Eyden, die een toegestane strafschop wegens hands benutte, nadat John van Helvert goed was doorgebroken (20) en Wim Stuut, die na enkele goede acties eindelijk zelf eens succes had (30). Daarna was het laatste woord aan JOS, dat één van de weinige defensiefouten resoluut afstrafte (3—1). De uitwedstrijd tegen Zeeburgia 2 werd een 32 nederlaag. Vóór de thee namen de withemden met 10 de leiding, een overigens zeer dubieus doelpunt, waaraan Teun Bogaard ook nog een waarschuwing overhield, omdat hij verhaal ging halen bij de scheidsrechter, hetgeen door deze laatste weer verkeerd werd geïnterpreteerd. Bij Ajax liep het spel allemaal over veel té veel schijven, waardoor de verrassing uitbleef. In de tweede helft snee niet zoals we dat graag zouden willen. Met name de dek king op het middenveld is vaak minder perfect. Hopelijk kunnen we daar (die dekking) in de komende wedstrijden wat meer het accent op leggen. De wedstrijd zelf werd een dikverdiende, zij het uiterst bescheiden 10 overwinning. Doelpunt-maker was Frans Grootenboer, die een voorzet van Max Vischschoonmaker koppend afrondde. Martin Grootenboer had tussen de palen in feite een vrije dag. Ajax 6 speelde tegen WMS 3 op een door de vorst nauwelijks bespeelbaar terrein een spannende wedstrijd, die uiteindelijk een 21 overwinning opleverde. Tot de rust was het een gelijk opgaande strijd, waarin Ajax zich toch wel de beste kansen wist te scheppen. Na de hervatting keken we na enige tijd, ietwat SPELMOMENT UIT AJAX 4—NFC 2 trokken de fysiek sterkere gastheren het initiatief naar zich toe en slecht verdedigen van onze defensie leidde al snel tot 20. Willem Thiel wist de achterstand terug te brengen tot 21, maar toen de verdediging daarna voor vermeend buitenspel bleef staan en Zeeburgia scoorde, was de marge ineens weer twee goals. Een fel doorzettende John van Helvert bracht de stand nog wel terug tot 32 en werd daarna nog een treffer van ons afgekeurd, maar de zege bleef ditmaal aan de Kruislaan. Ajax 5 kwam slechts één maal binnen de lijnen tegen het altijd lastige Diemen 3. Het is een verdienste, dat na zo'n lange „stop" geen fout werd gemaakt, ook al was het vertoonde spel in door- tegen de verhouding in, tegen een achterstand aan, toen WMS een goed opgezette uitval kon afmaken. Nadat Nico van Vliet was gewisseld tegen „good old" Appie Post, kreeg ons midden veld wat meer stuwkracht en kon Rob Lissauer de stand gelijk trekken. We bleven WMS onder druk houden en Theo van Haar lem wist tien minuten voor tijd de doelman te verschalken en daarmee koploper WMS met 21 te verslaan, hetgeen ieder met een voldaan gevoei onder de douche deed verdwijnen. De wedstrijd tegen Sporting Zuid 5 zal ons nog wel een poosje in de herïnneirng blijven. Een goede start bracht ons al snel enige kansen, die net niet werden benut, resp. door flinke charges van de tegenpartij werden afgebroken. Toch werd onze 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 9