Seniores-overzicht openen. Daarna ging UW va banc spelen en deden zich voor hen nog enkele fraaie kansen voor. Zelfs verscheen de Utrechtse middenvoor alleen voor Jan Schipper, maar zijn wanhoopspoging eindigde bij de cornervlag. Uiteraard kreeg ook Ajax nog enkele kansen: Rob Ombre kogelde rakelings langs de paal, Rolf Groo- tenboer raakte keihard de onderkant van de lat en ,,lobde" ook nog één maal over de ver uitgelopen doelman juist naast de paal. Over het algemeen speelde UW wel met grote inzet, maar zonder overleg. Ajax speelde bij vlagen zeer goed technisch en tactisch voetbal1. In de verdediging speelde Sjaak Swart, weer voor het eerst na zijn blessure, een goede partij. Ook op sportpark De Weeren werd gewonnen, nu met 15 van Rood Wit A 2. De gastheren namen direct het initiatief en pas na een minuut of vijf kwam er een vinnig schot van Rolf Grooten- boer, dat net naast ging. Jan Letschert profiteerde na een kwar tier van een enorm misverstand, toen de laatste man van Rood Wit de bal over zijn eigen doelman terugkopte. Het was toen geen moeite de „knikker" in het verlaten doel te schuiven. Een enorme scrimmage voor ons doel leidde bijna de gelijkmaker in, maar scheidsrechter Onrust had terecht buitenspel geconsta teerd. Na een klein half uur rukte Kenneth Pont langs de linker vleugel op, gaf een voorzet op het hoofd van Jan Letschert, die op zijn beurt Ko van Eek in staat stelde met een „sliding" te scoren. Na 35 minuten kopte Eef Hoff de bal uit een corner snoeihard langs de goalie van Rood Wit. Drie minuten later werd het al 04, toen Ko van Eek een voorzet van Hennie Henrichs ineens op de pantoffel nam en via de paal raak schoot. In de tweede helft was het allemaal een stuk minder. Veel balverlies en alsmaar lopen met de bal. Rood Wit kon het initiatief enigszins overnemen en dat resulteerde bij de twintigste minuut in een tegentreffer. De wedstrijd kabbelde daarna rustig naar het einde en dat Hennie Henrichs één minuut voor tijd, goed bediend door Rolf Grootenboer, nog 15 scoorde, was alleen maar belangrijk voor de statistiek. De uitwedstrijd tegen Vitesse '22 2 tenslotte werd een 32 nederlaag. Elftalleider Van der Zwaag meldde ons het volgende: „De scheidsrechter keurde eerst zeer kort vóór de wedstrijd het veld goed, maar al na een kwartier was dat in een moeras ver anderd en praktisch onbespeelbaar. Een gehandicapt Ajax (Roel den Hartog en Herman Landman geblesseerd en Kenneth Pont ziek werden vervangen door Theo van Diepen, Arnold Boerkoel en Co van Eek) had in de eerste helft het beste van het spel en kreeg diverse goede kansen, o.a. een ontstellend hard schot van Rof Grootenboer, maar hoog over! Waarom niet het andere been gebruiken en rustig scoren? Jan Schipper verrichtte tussen de palen intussen fraai werk en zag tot zijn genoegen John van Meerlant 01 scoren. Kort voor rust echter werd het toch nog gelijk, toen in de defensie de dekking was verwaarloosd en een voorzet van rechts bij de tweede paal ongehinderd kon worden ingekopt. Na de thee verscheen Jan Letschert in plaats van Theo van Diepen. Verder had trainer Herman Wijnands opdracht ge geven onder deze moeilijke omstandigheden niet op buitenspel te spelen. Na een kwartier nam Vitesse de leiding via een „clean off-side goal". Vijf minuten later was het dan toch weer gelijk, toen Rob Ombre een voorzet van Hans de Vos koppend afrondde. Terwijl beide partijen zich reeds bij een „draw" hadden neer gelegd, kwam kort voor tijd een noodlottige penalty, die door Vitesse dankbaar werd benut." Na deze nederlaag wordt de ontmoeting tegen AFC 2 waar schijnlijk de sleutelwedstrijd. (Deze strijd eindigde in 1 1, zie Kroniek - Red.) W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart De jaarlijkse feestavond van de seniores Aangezien de weergoden ons ook deze maand weer bepaald niet behulpzaam waren, beginnen we ditmaal maar eens met iets heel anders en wel de traditionele jaarlijkse feestavond van onze seniores. Op carnavalsavond, zaterdag 19 februari, waren een kleine honderd personen aanwezig, onder wie een bijna voltallig bestuur. Na een klein uurtje kienen om een dikke honderd prijzen, die weer door vele Ajax-leden beschikbaar waren gesteld, waren twee home-trainers gecharterd, waarop verschillende spelers, dames en officials met elkaar hun krachten konden meten. Daar na volgde een tombola met opnieuw vele prijzen, zodat aan het einde van de avond bijna iedereen wel wat gewonnen had. Dit alles dankzij de vele gulle gevers: Automaterialenhandel Osdorp, W. Possen, fa. Barco, fa. Donker, B. Geelkerken, fam. Blekken- horst, S. d'Ancona, W. van Oosterom, J. Westrik, fa. All Sound, F. de Breet, P. de Rooy, T. Pronk, J. Ferron, C. Muller, D. de Groot, C. v. d. Wal, J. Asbeek Brusse, J. de Boer, C. Kamlag, G. Hulscher, J. van Praag, F. v. d. Meyden, A. Boerkoel, H. Kat tenburg, G. Blanes, A. Brandsteder, A. Post, W. Koek, A. van Dijk, M. Middendorp, J. Minderhout, J. Hordijk, A. van Eyden, W. de Geest, J. Bouwens. Sorry, mensen, mochten we toch nog iemand vergeten hebben, neem het ons niet kwalijk, onze dank is er niet minder om. Bij he kienen werden we wederom geassisteerd door de heren Rob Been en Karei van Mourik, waarvoor vanaf deze plaats nog maals onze dank. En dan nu het voetballen: Wel, Ajax 3 had drie uitwedstrijden. In Utrecht speelden we 01 tegen UW 2. In de eerste twintig minuten had Ajax een groot overwicht op een sterk verdedigend UW. Daarna ging het gebrek aan wedstrijdritme een rol spelen en kon de tegenstander iets terug gaan doen. Het bleef tot aan de rust echter 00, ook al omdat de Utrechtenaren enkele mooie kansen onbesuisd om zeep hielpen. In de tweede helft begon Ajax opnieuw erg sterk, maar eerst moest Kenneth Pont een keer in de fout gaan, waardoor de UVV-ers op de lat konden kogelen, alvorens Eef Hoff door Rob Ombre in de diepte met een fraaie pass bediend, de score kon Ajax 4 speelde slechts twee maal. Van JOS 2 werd met 31 gewonnen en dat was zonder meer een juiste uitslag. Ajax speel de veel agressiever en was met zijn kleinere spelers op dit moeilijke veld duidelijk in het voordeel. Vroegtijdig storen van onze voorwaartsen bracht de JOS-achterhoede herhaaldelijk in moeilijkheden. Aan onze kant zagen we bijzonder mooie aan vallen, die net niet verzilverd werden, zodat er geen grote zege kwam. De totale ploeg speelde echter tactisch bijzonder goed en ook aan ijver ontbrak het niet. De doelpuntenmakers waren Wim Thiel, die een slechte uittrap van de keeper attent retourneerde 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 8