BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Vergadering van de ledenraad Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats. Automobiel spuit en moffelinrichting vruchten over de wedstrijd Abcoude Jun. B1Ajax Jun. B2 (O2) in het volgende Jeugdoverzicht zullen worden verwerkt. Spraken wij ten aanzien van Jong Ajax de hoop op betere tijden uit, wel, die zullen dan nog moeten komen. We konden er in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap weinig van merken. Een slechte wedstrijd opnieuw, die we met 1O verloren. AjaxNAC 40. Vóór de rust een weinig geïnspireerd Ajax, dat toch kans zag door Zuidema (fraaie goal) de leiding te nemen (10). Deze voorsprong werd door Geels verhoogd, waarbij er uitvoerige discussie was tussen de ,,ref"de NAC- spelers en de grensrechter over al of geen buitenspel. Maar arbi ter Van Ettekoven, die overigens zeker t.a.v. Ajax zijn-dag-niet- 3 FEBRUARI 1977 Voorzitter Van Praag opent om half-negen de vergadering, waar bij hij in zijn welkomstwoord zich speciaal richt tot de aanwezige ereleden, t.w. de heren Bruynesteyn, Volkers en Geudeker. Be richt van verhindering (wegens werkzaamheden) is binnen gekomen van de heren Boerkoel, Klok en Petersen; de heren Bouwens, Kamlag en Lambregts ontbreken wegens verblijf in het buitenland. De ereleden J. de Boer en G. de Jongh hadden even eens gemeld deze bijeenkomst niet te kunnen bijwonen. Vervolgens gaat de voorzitter nog gewag maken van de voor treffelijke wijze waarop de heer Potharst de vergadering van 18 november 1976 heeft geleid (de heer Van Praag was toen wegens ziekte afwezig). Onze president wil deze gelegenheid tevens benutten nog zijn dank uit te spreken voor het bloemstuk dat hij na afloop van die vergadering mocht ontvanggen. In het algemeen betuigt hij zijn erkentelijkheid voor de belangstel ling gedurende zijn ziekte jegens hem betoond. Blij nu weer in het midden van dit college te zijn teruggekeerd, hoopt hij op een prettige vergadering. Hiermede verklaart de voorzitter de bijeenkomst geopend. Geen bijzonderheden aangaande ingekomen stukken aan de orde zijnde (punt 2 agenda), wordt meteen overgegaan naar het volgend onderwerp: de notulen van de vergadering d.d. 18 novem ber 1976. Daarop is generlei aanmerking, zodat deze onder dankzegging aan de secretaris worden vastgesteld. Punt 4: Verkiezing van één lid voor de Financiële Commissie. Aangezien de heer A. Brandsteder als enig kandidaat is gesteld, vormt de benoeming van deze voor niemand een probleem. Voorzitter Van Praag feliciteert de nieuwgekozene, spreekt over een toekomstige prettige samenwerking met hem en neemt de gelegenheid tevens te baat om de heer Fischer te danken voor diens werkzaamheden in de Financiële Commissie, hem tevens veel succes toewensend in zijn nieuwe functie als voorzitter van de Technische Advies-Commissie. had, gaf na beraad met de linesman": doelpunt! Na de pauze werd het 30, na een van de weinig goede acties van La Ling, waaruit Ruud Geels met een bijzonder goede omhaal (gelijk tegen PSV) scoorde. Hierna werd Tscheu vervangen door Simon Tahamata en dit jong talent was het, die de bal fraai vóór het Bredase doel brachteen overstapje van Dick Schoenaker, en Frank Arnesen liet de man van het scorebord voor de vierde maal in actie komen (40). Daar bleef het bij, in deze goed bezochte wedstrijd, die helaas enige tijd (wéér) moest worden onder broken door het optreden van de bekende vandalen. De ,,koek" is op géén ruimte meer voor verdere Kroniek- berichten daarom: tot de volgende keer. Mart. J. W. Middendorp Het volgende agenda-punt betreft: wijziging van de artikelen 4 en 5 van het Huishoudelijk Reglement. Nadat zowel de oude- als nieuwe tekst zijn voorgelezen en de heer Pil daarover nog een opmerking heeft gemaakt, worden de voorstellen van de Reglementscommissie (met dank aan deze) met algemene stemmen aangenomen. Als de gedachtenwisseling met betrekking tot het punt: bestuurs mededelingen voorbij is, volgt er een korte pauze. Na heropening van de vergadering memoreert de voorzitter eerst nog het feit, dat verschillende A-selectie-spelers zijn gekozen voor de selectie van het Nederlands Elftal (Schrijvers, Krol, Suurbier, Dusbaba en Geels), alsook voor Jong Oranje (Ling, Dusbaba en Tahamata). Tot slot komt dan de rondvraag aan de orde, waarvoor veel stof aanwezig blijkt te zijn. Achtereenvolgens van de heren Midden dorp (organisatieschema, amateurbestuur, vertrek van de heer Smolders), Schoevaart (bespreking met wethouder Verhey, Gluic), L. v. d. Wal (vermakelijkheidsbelasting), J. de Boer Jr. (clubnieuws „oude doos")> Hordijk (vertrek van de heer Tim man), Van Eyden (uitnodigingen voor wedstrijden), Potharst (KNVB, rapport-Christiaans, Jan Mulder), Pil (vergoeding aan clubs voor geleverde spelers aan Nederlands Elftal), Van der Zwaag (buitenlandse reis derde elftal, nieuwjaarsspeech (radio) van de voorzitter), Fischer (nogmaals buitenlandse reis derde elftal), P. van Deyck (verzekering onze spelers bij Nederlands Elftal, publieke belangstelling), Been (lof clubnieuws, Taha mata). In zijn slotrede stelt de voorzitter onze penningmeester centraal in verband met diens komend vertrek, prijst zijn grote verdien sten, meent ook dat daarnaast de heer Timman vaak is miskend. Wat de positie van ons eerste elftal aangaat (no. 1), houdt dit zeker nog niet in, dat we een kampioenschap mogen verwachten. Hij dacht echter, dat een derde plaats op de eind-rangschikking te verwezenlijken is, hetgeen dan volgend seizoen opnieuw voet bal op Europees niveau zou betekenen. Met een laatste hamerslag wordt de vergadering besloten. Mart. J. W. Middendorp (Ontleend aan de notulen van secretaris Jan Westrik) RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TFL EFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 5