wat meer geluk gehad, de score zou minstens op 4O zijn gekomen. Nu ketste zijn schot van de paal in het veld terug. Zij nog vermeld dat in de tweede helft Simon Tahamata de plaats van Tscheu Le Ling innam. Door een vijfde achtereenvolgend gelijkspel van Feyenoord groeide vandaag (13 februari) onze voorsprong op de Rotter dammers tot drie punten. Maar er zijn ons nog elf wedstrijden wachtende dus nog helemaal niets te zeggen. Een pauze voor Ajax van 13 tot en met 20 februari jl. werd benut om deel te nemen aan een toernooi bij Hajduk Split, waar, behalve de club van die naam, ook deelnam de ploeg van Dynamo Zagreb. Onze eerste wedstrijd tegen dat Dynamo was uit sportief oogpunt gezien geen succes. Een maar liefst 4O nederlaag. En hoe! Dat laatste was voor de aanwezige bestuursleden aanleiding na afloop, in het bijzijn van de technische leiding, daarover een hartig woordje te spreken c.q. hun misnoegen over het vertoonde Ajax-spel kenbaar te maken. De kritiek werd door de spelers algemeen geaccepteerd en onder verontschuldigde bewoordingen toegegeven, dat er inderdaad sprake was geweest van een min of meer ,,uit de hand lopen". Echter moet hierbij ook worden aangetekend, dat de Ajax-ploeg een dag tevoren de wedstrijd HajdukDynamo had aanschouwd. Dat was een ontmoeting geworden, waarbij het zó meedogenloos hard toeging, onder lei ding van een zeer slechte arbitrage, dat je je met angst in het hart realiseerde: morgen wij! En dan met de gedachte aan de stand van zaken in de Nederlandse competitie Toen kort na het begin van het treffen tegen de ploeg uit Zagreb René Rotten als gevolg van een smerige overtreding inderdaad het veld moest verlaten (hij kon nauwelijks lopen), dan is de neiging: geen verder resico, natuurlijk wel begrijpelijk. In de wedstrijd tegen Hajduk Split heeft ons elftal echter een enorme partij voetbal ten beste gegeven, inclusief invaller (eigen kweek) Freek Lamain. Dat we uiteindelijk met 1O verloren, was aan de opnieuw uitermate slechte arbitrage te danken; een glaszuiver doelpunt van Ruud Geels werd geannuleerd, terwijl een .buitenspel uit het boekje", na bovendien een zware overtreding tegen onze doelman Piet Schrijvers, werd weggewuifd, waardoor de Joego- slaven ongehinderd konden scoren. Hoe de ,,ref" dit allemaal steeds verblijvende op het middenveld kon constateren enfin, het was niet anders. Niettemin behouden we aan dit toernooi zeker goede herinne ringen en zijn we o.a. door Dynamo Zagreb uitgenodigd voor een friendly game" (hopelijk dan inderdaad zo). Hadden we het er eerder over, dat ons nog 11 wedstrijden voor de boeg staan, vandaag (27 februari) is de eerste daarvan ge speeld (Eindhoven-uit), welke door ons met 1O werd gewon nen; mooie goal van Schoenaker uit een voorzet van Geels, nadat deze laatste een ,,niet-te-missen-kans" toch had gemist, maar zich daarna uitstekend herstelde. IN MEMORIAM Op 29 januari 1977 overleed, na een langdurig ziekbed, onze clubgenoot de heer K. W. VAN DER TOORREN in de leeftijd van 78 jaar. Karei, die op 20 mei 1967 de Gouden Speld voor zijn 50-jarig lidmaatschap ontving, heeft als voetballer meer in de lagere elf tallen de kleuren van zijn club hoog gehouden, o.a. ook in het destijds zo populaire 6B. Verder maakte hij zich vele malen op andere wijze voor Ajax verdienstelijk en dienen vooral zijn acti viteiten in de Clubavond-Commissie gememoreerd. Wij betuigen onze deelneming aan de achterblijvenden. Beste Karei, rust in vrede. Ja maar 10, hoewel we praktisch de gehele wedstrijd zo wel technisch als tactisch veruit de meerdere waren. Maar Eind hoven vocht verbeten terug, schiep zich daardoor toch nog een paar kansen, maar Ajax liet de zege niet meer schieten. We zagen de bigmatch AFC 2Ajax 3, een ontmoeting die in een gelijkspel 11 eindigde. De twee goals waren zeer fraai, beide met het hoofd gescoord uit mooie voorzetten van links. Ajax was technisch beter, maar had hier en daar in de ploeg té weinig inzet. Dat was juist bij onze tegenstander wél het geval. Daarom dat die 11 als een juiste uitslag kan worden be schouwd. Voor het overige meer hierover in het volgende club blad onder het Seniores-nieuws. Wat zowel het Seniores- als Juni or es-voet ba! aangaat en dat van de Pupillen niet te vergeten is er helaas, door de vele afkeuringen, niet zoveel stof om over te schrijven. Ja, die afgelastingen het gaat er zo langzamerhand naar uit zien, dat met het afwerken van het competitie-programma er moeilijkheden gaan ontstaan en men in de knoop komt te zitten met de vele geplande toernooien. Laten we hopen, dat Pluvius zijn activiteiten voorlopig wat zal matigen; 't behoeft de eerste tijd niet méér te zijn dan een klein (maar dan ook: heel klein) buitje voor het stof. Op zaterdagavond 19 februari jl. organiseerde de Commissie voor het Amateurvoetbal, gelijk voorgaande jaren, een ,,kien- en tombola-avond voor de actieve amateurvoetballers zoals in de convocatie stond aangekondigd en, uiteraard, mét dames. Nu het is wel een gezellige boel geworden met als attractie de aanwezigheid van twee home-trainers, waarop zowel jong als oud én de dames niet te vergeten hun krachten konden beproeven. Voor de gelukkigen-in-het-spel waren wederom een aantal zeer fraaie prijzen bij elkaar gebracht, terwijl de commis sie zich verder een goede gastvrouwe toonde, die haar genodig den op gulle wijze onthaalde. Aangezien fotograaf Jan Mud ook nog even langs kwam wippen, kunnen we hierbij nog een door hem .geschoten" plaatje tonen. Zoals gewoonlijk sprak André Kraan het openings- en slotwoord. Hij deed dat op de hem prettige wijze. HANS ERKENS en RENÉ NOTTEN, beiden slachtoffer van blessures, hebben in verband hiermede een chirurgische in greep moeten ondergaan. Bij Hans is dat alweer een paar weken geleden en als dit clubblad in uw bus glijdt, nadert alweer zo zoetjes-aan het tijdstip van zijn volledig herstel. Voor René zal die terugkeer wat langer duren, omdat de operatie bij hem plaatsvond na terugkeer uit Zagreb. In ieder geval beiden: all the best. Het zojuist verschenen clubblad van Feyenoord vermeldt het op 27 maart a.s. veertigjarig jubileum van het Rotterdamse Stadion. Natuurlijk heeft collega-redacteur L. A. Heesakker daaraan extra aandacht geschonken en ,,ouwe rot" als hij is in het hanteren van ,,de ganzeveder"een brok Maasstad-historie fraai ge ïllustreerd opgehaald, waarvoor wij hem gaarne alle lof toe zwaaien. Bij velen van ons zullen namen van toen, als die van: Adri van Male, Puck van Heel, Leen Vente, Manus Vrauwdeunt, Jan Lins- sen, Bas Paauwe, Gerard Kuppen e.a. nog herinneringen oproe pen aan oude tegenstanders van groot formaat in de altijd jaar lijkse ,,big-matches" tussen de rood-witten uit de Rotterdamse Kuip en die uit de Amsterdamse (Watergraafs-) Meer. Mannen van de Ajax-Bordjesclub Allemaal de convocatie ontvangen, nemen we aan En al betaald Mooi zo! Dan tot 17 maart bij Sjaak Swart en Bram Haverkamp! Zegt het voort! De heer D. P. Vierhout uit Rotterdam danken wij voor zijn ode aan Ajax. Werd uiteraard zeer gewaardeerd. Aan de heer R. Enthoven laten wij hierdoor weten dat zijn penne- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 4