Kroniek ajax-nieuws Ongetwijfeld bij u geachte lezer(lezeres) weer enige ver bazing met betrekking tot de voorzijde van ons clubblad. Neen, niet opnieuw een jubileum, maar het Ajax-Nieuws is in een nieuw ,,pak" gestoken (niét uit de uitverkoop; het is maatwerk" omdat de oude .kledij" ons niet meer aanstond. Het was boven dien steeds een moeilijkheid een geschikte foto voor die front pagina te krijgen. De meeste opnamen immers worden, zoals dat heet: .liggend" gemaakt, terwijl wij juist altijd gezien de vorm van ons clubblad een .staande plaat' nodig hebben. Daarbij verval je dan hoofdzakelijk in spelmomenten, waarbij ook nog vaak dezelfde spelers en dan weet je het op het laatst niet meer. Dit is uiteraard geen kritiek aan het adres van onze fotograaf Jan Mud in de praktijk is dat nu eenmaal zo! Er moest dus wat anders komen. Wel, in ons Haarlemmermeerse dorp kennen we al sinds jaar en dag tekenaar HENK SPRENGER (bekend o.a. van zijn illustra ties bij de serie Kick Wilstra). Henk bovendien groot Ajax- aanhanger was direct bereid met vaardige hand een vijftal ontwerpen aan ons voor te leggen en we moeten u zeggen: de keus was moeilijk. Ze kwamen allemaal voor de eerste-prijs" in aanmerking, maar uiteindelijk is de voorkeur gegeven aan de tekening, die thans de voorzijde van ons Ajax-Nieuws siert. Daar zullen we het voorlopig mee gaan doen. Maar de resterende ont werpen hebben we in archiefzodat we voor de eerstkomende jaren wel gedekt zijn. Van verschillende kanten mocht de redactie complimentjes in ontvangst nemen met betrekking tot de uitgave van het Ajax- Nieuws d.d. januari/februari jl. (jubileum-nummer). Natuurlijk zijn we daarvoor zeer erkentelijk. Van de aan ons adres gerichte prettige woorden zullen wij gaarne ook een deel overdragen aan de vervaardigers van ons clubblad, met name Drukkerij Grafica". De heer W. van Steenbergen Jr. met zijn staf had door vakwerk van de bovenste plank wel voor een zeer fraaie uitvoering gezorgd. Heren, hulde! Werd er naar aanleiding van datzelfde clubblad van meer dere kanten gevraagd, voortaan steeds iets onder het opschrift ,,Uit de oude doos" in het Ajax-Nieuws op te nemen, daar zendt ons de heer J. C. A. Schreuder een dergelijke bijdrage (zie het volgend nummerHartelijk dank daarvoor en mocht u, heer Schreuder, in dit opzicht verdere aspiraties hebben (we hebben zojuist gemeld dat er belangstelling voor bestaat), m.a.w. we houden ons voor uw verdere pennevruchten gaarne aanbevolen. Wat de wedstrijd PSVAjax aangaat dat dat een lastige opgave zou worden, daarvan was ieder overtuigd. Waren er enerzijds lieden, die het toch nog wel op een kleine overwinning hielden, anderen .tekenden voor een gelijkspel'. Het is voor deze beide partijen een teleurstelling geworden: PSV won. En de uitslag was juist: 31 Andermaal hanteerden wij het verdedigend systeem, met twee spitsen, waarvan één (Ling) bovendien als verdediger dan is er vooral in een lichtwedstrijd bij de lampenmensen" (we wezen reeds eerder op het psychologisch karakter daarvan) niet anders te verwachten dan een zeer ijverige thuisclub, op gezweept door een enthousiast publiek Daartegenover een Ajax, met dus veelal een éénmans-aanval Ajax, met hier en daar in de ploeg een mindere inzetDesondanks heeft een beter resultaat er toch nog ingezeten als, bij de stand 21 Barry Hulshoff Vrouwe Fortuna wat meer op zijn hand had gehad. Aan de andere kant had Van der Kuylen meer succes; met een prachtige volley" werd Piet Schrijvers onhoudbaar gepasseerd en waren de Ajax-illusies ten einde Zeker dient ook gememoreerd die uiterst fraaie wijze waarop Ruud Geels onze enige treffer scoorde. De ontmoeting thuis, tegen FC Den Haag, die zo'n 13.000 toe schouwers trok, was om zo te zeggen: het geld niet waard. On danks het feit dat de Hagenaars drie van hun belangrijkste spelers misten (Ton Thie, Lex Schoenmaker en Aad Mansveld), werd het uiteindelijk nog maar een benauwde overwinning: 21 Als we ons daarbij het aantal gemiste kansen herinneren dat was onvoorstelbaar soms niet te geloven. In de eerste helft, die met een 20 voorsprong werd afgesloten (prachtig doelpunt van René Notten alsmede een goal van Geels) had onze topscorer Ruud ,,met zijn ogen dicht" er zeker nog wel drie doelpunten aan kunnen toevoegen, maar hij had, zoals trainer Ivic dit later tegenover de Pers verklaarde, an unlucky day". De tweede 45 minuten leverden voor de gasten nog een tegenpunt op (door Hoekema) en dat twintig minuten vóór tijd 21! We waren tenslotte blij het verder zó te hebben kunnen houden. En waar mede-koploper Feyenoord andermaal een punt verspeelde, onderging onze positie op de ranglijst een verdere verbetering. Door de jaren heen is Sparta-uit altijd een moeilijke wedstrijd. Meerdere malen hebben wij de winst geheel of gedeeltelijk op Spangen moeten laten, óók als de Kasteelbewoners niet in de hogere regionen verkeerden. Vandaar dat ditmaal sprekende over SpartaAjax op zondag 13 februari jl. reeds bij voorbaat voorzichtig over mogelijke positieve resultaten werd gepraat. Het werd een niet zo denderende eerste helft met veel gemiste kansen maar niettemin een 10 voorsprong door een goal van Zuidema. Een veel betere Ajax-ploeg na de pauze. Zó veel beter, dat zelfs gesproken kon worden van een Amsterdamse ploeg: zoals ik lange tijd niet gezien heb," aldus een Ajax-official. Het werd 20 en 30 door Geels en had de hardwerkende Schoenaker Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax Maandblad Seizoen 1976/1977 - Maart 1977 - No. 7 Abonnement (voor niet-leden): f 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedo Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 30 maart a.s op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 3