CLUBHUIS AJAX VOORLAND Actie-foto uit: Ajax A1-juniores tegen Stormvogels A1-juniores (33) deels door elkaar niet begrijpen. Onze tegenstanders speelden uiterst zwak. Na plm. 20 minuten kon Jan Bruning de score openen (01), gevolgd door Hans Smeelen, die na solo er 02 van maakte. Na de thee kon Amstelland eerst nog tegendoel punten (12), waarna Hans Smeelen er 13 van maakte. De eindstand 14 werd bepaald door Nico Brouwers, die een penalty benutte. ZONDAG 13 FEBRUARI Haarlem A1Ajax Al 01 In een vrij harde wedstrijd is het ongeslagen A1-team erin ge slaagd om onze toppositie te verstevigen en de kampioens kansen staan dan ook hoog genoteerd. Qua spelbeeld en uit gespeelde kansen was deze kleine overwinning zeker verdiend, echter door nervositeit van enkele onzer spelers waardoor veel balverlies ontstond moest er keihard worden gewerkt om resultaat te bereiken. De rust, welke een 00 stand aangaf, werd gebruikt om orde op zaken te stellen. In de tweede helft ontstond nu een veldmeerderheid en het was Remco Muller, die toen uit een vrije trap wist te scoren, daarmee een ongelukkig verloren gegane kans uit de eerste helft compenserend. Al met al een spannende en aantrekkelijke wedstrijd, met als uitblinkers Peter Passchier, Martin Terstall, keeper Krams en aanvoerder Hanny Beyne. 40. Een voorzet op maat van Bosman werd door Tom Kok afgewerkt, 50. Eef Heyt maakte er 60 en 70 van. Met deze riante voorsprong gingen we theedrinken. Het is natuurlijk logisch dat je van zo'n partij voetbal niets leert. Echter in plaats van diverse acties te gaan uitproberen, wilde een ieder van ons nog een doelpunt maken. Het was een mooie gelegenheid geweest om eens te proberen op balbezit te spelen. Tikken - bal aannemen - vrij lopen en weer bal geven. Helaas hebben we dit niet gedaan. Na rust scoorde Jansen op een pass van Matteman 80. Door een individuele actie van Ronald Matteman werd het 90. Een vrije schop werd door Oriënt goed genomen en het was 91. Vervolgens maakte Ronald Paysmans 101. Mark Leemberg zorgde voor 11 1. Onze keeper Terry Slee nam een penalty, 121. Tom Kok 131 en als laatste Cor Smit 141. Over de nog gemiste kansen zullen we maar zwij gen. Zoals ik alreeds vermeldde, speelden we in de tweede helft tactisch toch niet zo sterk. Helaas stelde onze tegenpartij niets voor. Ajax BI: vrij Abcoude B1Ajax B2 02 De overwintering (circa drie maanden) zijn onze B2-juniores wel bijzonder goed doorgekomen, want na nauwelijks 20 seconden speeltijd, in de uitwedstrijd tegen Abcoude, werd er al gescoord. Direct na het beginsignaal werd de bal op de tegenstander ver overd, er volgde een vloeiende combinatie op links via Maurice van Zijst en Leo Willems, die een voorzet op maat gaf, waaruit Rob Rinders met een fraaie kopbal doel trof, 01. Ook het tweede doelpunt was van zeer goede kwaliteit. Een door de Abcouder verdediging weggewerkte bal werd door linksback Nico Berentsen vol op de slof genomen en sloeg in als een granaat (02). Na rust werd er helaas niet meer gescoord, waardoor de eindstand 02 bleef. Ajax B3Rood Wit A B1 (afgelast) Ajax Cl— DCGC1 4—2 Wederom zowaar niet afgekeurd en dan nog wel tegen DCG, de club van onze collega Been, die duidelijk zijn aanwezigheid liet merken. Blijkbaar hierdoor geïnspireerd was de ruststand 02 in het voordeel van het niet zo hoog op de ranglijst staande DCG. Ondanks het grote veldoverwicht wisten de Ajax-jongens dit niet in doelpunten uit te drukken, hetgeen voornamelijk werd veroorzaakt door slecht schieten. In de derde minuut van de tweede helft werd de achterstand teruggebracht tot 12, door Rudie Das. Vier minuten later 22 door Jacques de Heer via een uitgekiende hoge trap. Vijftien minuten verder wederom via Rudie Das 32 in ons voordeel. In de laatste minuut werd de eindstand (opnieuw door Rudie Das) op 42 bepaald. Een zelfde huzarenstukje werd reeds eerder uitgehaald, nl. tegen De Spartaan, maar het is duidelijk dat een dergelijke achter stand niet altijd rechtgetrokken zal kunnen worden. VDO C1Ajax C2 (afgelast) Ajax C3Oriënt C1 (afgelast) Ajax C4Meerboys C2 (afgelast) ZONDAG 20 FEBRUARI Alle wedstrijden afgelast. Wederom dus weer een kort stuk over de jeugd. De weergoden zijn ons deze winter slecht gezind. H. Bijvank Ajax A2Oriënt A1 141 In plaats van om 10.00 uur, begonnen we pas om 10.30 uur aan deze wedstrijd, aangezien de tegenpartij maar met zeven man kon aantreden. Gelukkig kwamen er toch nog 3 spelers opdagen, zodat er gespeeld kon worden. Evenals in de uitwedstrijd werd de uitslag 141. Na 10 minuten kregen we een penalty toe gewezen: Eef Heyt voltrok het vonnis, 10. Eef zorgde ook voor 20 en 30. Uit een trekbal van Pavmans scoorde René Jansen (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag recepties, vergaderingen, enz. (beh. maandag) vanaf 11.00 uur even praten met KAMLAG 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 17