Fonds "Hans Kok" Don's I haarverzorgers aanvalsdrift halverwege de eerste helft bekroond door een tref fer van Rob Lissauer, na een goede scherpe voorzet van Dick van de Berg. Daarna moesten we Sporting Zuid het initiatief laten, doch vooralsnog ontstond er geen gevaar. Totdat we zo tegen de rust achter elkaar drie niet nader aan te duiden ver dedigingsbunders maakten, waardoor we bij de thee tegen een 13 achterstand aankeken. In de tweede helft, met Michael Tefsen onder de lat voor Freek Brouwer, trachtten we de op gelopen achterstand zo snel mogelijk in te lopen, doch helaas, Sporting Zuid mocht na één geheide buitenspelgoal 14 scoren en direct daarna op gelukkige wijze zelfs 15. In plaats van ons over te geven of de wedstrijd formeel uit te spelen, gooide ons elftal alles op de aanval. En ziet, een steeds maar mee oprukkende Dick van de Berg en o.a. André Lonnee, stelden Leo van Dijk (twee goals) en Appie Post (natuurlijk via een kopbal) in staat de stand op 45 te brengen. De 55 lag binnen bereik, maar een vrije schop op de rand van het strafschopgebied en wat gerommel in de muur betekende tenslotte 46. Daar mee was Ajax definitief geveld in deze „korfbalmatch". De uitwedstrijd tegen Oriënt 2 gaf een vrijwel gelijk opgaande strijd te zien, met nets meer mogelijkheden voor ons via over de vleugels opgezette aanvallen. Een mistrap van Frits Andriesse betekende een ongelukkige 10 achterstand. Een verdedigings- fout gaf de Oriënt-spits zelfs de kans ongehinderd in te koppen (20) en daarmee leek de strijd beslist. Gelukkig slaagde Rob Lissauer er nog kort vóór rust in na een rush op links met een keihard schot de achterstand terug te brengen. In het tweede gedeelte van de wedstrijd zijn we vooral in de laatste twintig minuten sterk in het offensief geweest, doch één of meerdere uitstekende reddingen van de doelverdediger van Oriënt en wat ongeluk bij het verwerken van enkele goede kansen stonden vooralsnog de gelijkmaker in de weg. Toch slaagden we erin de schaal in evenwicht te brengen en wel door André Lonnee, daar toe door Fred Los in staat gesteld. Wederom een winstpunt, dat we voorlopig best kunnen gebruiken. Tot slot willen we Roel den Hartog, die op de training nogal ernstig geblesseerd is geraakt (enkelblessure), nog even van harte beterschap toewensen. Hoe is de stand van zaken hier Daar zullen gezien de reacties hier en daar velen belangstellend naar zijn. Nu, het Werk-Comité is zeker niet ontevreden, maar het kan altijd nóg beter. Opvallend is het medeleven hier bedoeld: via de giro-rekeningen van talloze buitenstaanders. Echter ook op andere wijze, b.v. per brief, toont men belang stelling Wat de Ajax-gelederen zelf aangaat, is onze penning meester nog in afwachting van bijdragen, die men on getwijfeld van plan is te storten, doch het is er nog niet van gekomen. Een goede raad die wij u hierbij willen geven: vóór u verder leest, pak even die giro spullen. Doe het meteen. Een mens heeft tegenwoor dig zoveel aan zijn hoofd je vergéét het. Daarom: meteen even doen! Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 8 U weet, de mensen van het Werk-Comité hebben ook intekenlijsten, wat de gelegenheid biedt het geld ,,cash" te geven. Bij Karei Kamlag in het Jeugdhonk ligt ook zo'n lijst. Het komt in orde? Mooi zo, dank u! Verder deelde de voorzitter van de Clubavond-Com missie ons mede, dat op 15 april a.s. een Klaverjas- avond wordt georganiseerd ten bate van het Fonds „Hans Kok". Giro-nummers: Gem. Giro Amsterdam F 480 t.n.v. Fonds „Hans Kok", p.a. de heer J. Neefjes, Edison- straat 24 hs„ Amsterdam; postgiro-rekening 3732362 t.n.v. Fonds „Hans Kok", p.a. Edisonstraat 24 hs., Amsterdam.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 10