'supporters' benadelen ajax potverteren jong ajQx Bennie Muiier disco WILLY ALBERTI CLUBHUIS AJAX VOORLAND Over slechts één enkele wedstrijd valt hier iets aangaande onze Reserves te melden en wel omtrent de ontmoeting in Alkmaar tegen AZ '67. Al in het begin ontstonden er voor Ajax doelrijpe kansen, in het verdere verloop van de eerste helft ook voor de gastheren, doch doelpunten bleven voorlopig uit. Het was een levendige wedstrijd, maar mede door het slechte veld werd er vaak onzuiver geplaatst. Een misverstand in onze verdediging bood AZ de gelegenheid in de 37e minuut de leiding te nemen, en dat bleef zo tot aan de rust. Trainer Jan van Daal benutte de pauze om zijn ploeg eens flink op te peppen. Uit een indirecte vrije schop, genomen door Ton Wickel zo'n „over-de-hele" scoorde Ad Bouma schitterend met een ge weldige „volley" in de verste hoek. Even later is het weer Bouma, die een voorzet van rechts prachtig en onhoudbaar inkopt (12). Hierna wordt Daan v. d. Burg gewisseld met Erwin Cramer uit de Juniores A1. Nadat de thuisclub er nog in is geslaagd uit een scrimmage gelijk te komen, profiteert Erwin Cramer kort voor tijd van een misser van de uitlopende keeper Wolters (23). Dit wordt ook de eindstand. Alle spelers zonder uitzondering hebben keihard gewerkt voor dit mooie resultaat. Nog even de samenstelling van de ploeg: Rob Tervoort, Daan v. d. Burg, Hannie Das, captain Ronald Klin kenberg, Ron van Niekerk, Freek Lamain, René de Haan, Leo van Oers, Wim Schoch, Ton Wickel, Ad Bouma en de wisselspelers Peter de Jager, Hans Slingerling, Roel Brenker, Erwin Cramer, Martin Terstall. Trainer: Jan van Daal; verzorger: Henk Langenberg, en onder getekende als leider. W. F. Schoevaart Zondag 9 januari jl.: De GraafschapAjax 00. Een in het veld sportief verlopen wedstrijd, waarbij Ajax een redelijk veldover- wicht had. De tweede helft was nauwelijks een kwartier oud, toen het uitblijven van een Ajax-doelpunt schijnbaar het ongenoe gen van de Amsterdamse „aanhang" wekte, met als gevolg het gooien van allerlei voorwerpen als een koffieketel, kapotte glazen etc. naar doelman Van Zoghel. De goed leidende Volendamse scheidsrechter Keizer staakte daarop de wedstrijd voor een af koelingsperiode, terwijl Ruud Krol afkeurende gebaren naar die „aanhang" maakte. De omroeper wees de Amsterdamse lui er op, dat zij in Doetinchem te gast waren en verzocht hun onspor tieve gedragingen onmiddellijk te staken. Wij, de (werkelijke) Supportersvereniging „De Ajacied", kregen ook even gelegen heid een bestraffend woord via de microfoon tot genoemde op roerlingen te spreken, waaruit het publiek kon concluderen, dat het geen échte Ajax-supporters waren die zich zo schandalig gedroegen. In hoeverre onze oproep om orde resultaat gehad heeft, ver menen wij hier niet te kunnen zeggen; in ieder geval werd het hierna mede door de aanwezigheid van potitie aanmer kelijk rustiger achter het Doetinchemse doel. Scheidsrechter Keizer liet de spelers opnieuw aanrukken, maar Ajax mogelijk door het gebeurde wat aangeslagen kwam er niet zoveel meer aan te pas. De Graafschap des te meer; zij Sigarenmagazijn Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 waren het die nu volop ten aanval trokken. Wij zijn van mening, dat het incident Ajax uiteindelijk de overwinning heeft gekost. René Notten deelde ons telefonisch mede, dat hij de excessen zeer betreurde en langs deze weg dat soort „supporters" er wel op wil wijzen, dat Ajax daarmede totaal niet gebaat is. Integen deel. Beste supporters, Als wij Ajax ooit weer kampioen willen zien worden, steun ze dan als werkelijke 100% echte Ajacieden! Wim Bouwman Op 12 november jl. was het dan eindelijk zo ver: wij, t.w. de leden en voormalige leden van de Controle-Commissie, vergezeld van hun vrouwen, gingen de in het afgelopen jaar gespaarde gelden opmaken. Onze voorzitter de heer F. de Breet had een leuk programma in elkaar getimmerd, t.w. twee uren bowlen in de Flevo-Bowling aan de Zeeburgerdijk te Amsterdam en daarna een gezellig samenzijn met diverse goed verzorgde snacks en drankjes. Het eerste uur was bedoeld om te oefenen (bowlen! Red.) zodat wij daarna serieuzer konden gaan spelen. De eerste prijs ging naar mevrouw Snijders, de tweede naar de heer Lauer en de poedelprijs naar mevrouw Geelkerken. Voor de dames van de afgetreden bestuursleden onzer Com missie (Meester, Deegen en Dekker) had de voorzitter een leuk bloemstuk laten maken in de kleuren van Ajax, welke geste zeer werd gewaardeerd. Het gezellig samenzijn duurde tot in de kleine uurtjes, in welke tijd van de gelegenheid gebruik gemaakt werd om de band tussen de dames onderling uit te breiden en te versterken. Al met al een zeer geslaagde avond, waarvoor ik namens alle aanwezigen onze praeses heel hartelijk bedank. Tevens wil ik u namens bestuur en leden der Controle-Commissie een voorspoedig 1977 toewensen. Namens de Controle-Commissie, Ph. van der Stam, secretaris PS Zijn er nog leden of donateurs die zich bij ons willen aansluiten? voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 Geopend elke dag (beh. maandag) vanaf 11.00 uur (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 9