seniores- o verzicht W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Regen en vorst hebben de afgelopen weken zeer veel roet in het voetbalprogramma-eten gegooid, vandaar dat we u ditmaal slechts een zeer beknopt overzicht kunnen aanbieden. Ajax 3 kwam slechts éénmaal binnen de lijnen, maar dit betrof dan wel de zeer belangrijke ontmoeting tegen Vo!endam 3. Beide partijen bestreden elkaar op een zeer slecht veld. Scheidsrechter Nijholt twijfelde zelfs of de wedstrijd wel kon doorgaan. Uit eindelijk wenste hij slechts te spelen onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat „hard" spel taboe zou zijn. In de eerste helft werd er door Ajax matig gespeeld. Volendam was sterker en Ajax kwam enkele malen goed weg, zeker in de tiende minuut, toen een kogel buiten bereik van Jan Schipper tegen de lat spet terde. De laatste vijf minuten vóór de thee kwam Ajax even goed terug en forceerde vier corners op rij, echter zonder succes (00 ruststand). Na de hervatting werd er door ons beter gespeeld en er kwamen enkele redelijke kansen. Toch moest Jan Schipper in de twaalfde minuut een save verrichten om ons voor een achterstand te behoeden. In de twintigste minuut kreeg Hen- nie Henrichs een goede kans, maar in plaats de bal rustig in de hoek te schuiven, schoot hij in de melee van spelers. Enkele minuten later was het opnieuw Hennie die hard inkogelde. De Volendam-goalie kon de bal slechts recht voor zich uit stompen. Rob Ombre was daar aanwezig om deze rebound in een 10 voorsprong om te zetten. Een kwartier voor tijd prikte John van Meerlant een fraaie voorzet van Hans de Vos beheerst in het doel en hij stelde daarmee de eindzege veilig (20). Uitblin kers waren ditmaal Hans de Vos en Rolf Grootenboer, die hun beste wedstrijd speelden. Al met al een verdiende overwinning, mede door een goede inzet van het gehele elftal, vooral na de rust. Ajax 4 kwam helemaal niet in het veld. Wel werd de wedstrijd tegen Zeeburgia tweemaal vastgesteld, maar beide malen bleek het veld onbespeelbaar. Maar elftalleider A. Blekkenhorst was in deze periode actief. Evenals Rob Been dit vroeger gewoon was te doen, had Adri zich bereid verklaard om de training waar te nemen in de periode dat onze trainer Herman Wijnands genoot van een welverdiende wintersportvakantie. Maakten wij in ons vorige nummer nog melding van de fikse blessure van Dirk van Beusekom, nu kunnen wij u gelukkig melden, dat hij alweer volop in training is en binnenkort weer zal kunnen spelen. Ajax 5 speelde alleen tegen Rapiditas 3 uit Weesp. In een bij zonder slechte eerste helft liepen we een 01 achterstand op. Gezien het enorme veldoverwicht van Ajax en de vele kansen vooral in de eerste minuten volledig tegen de verhouding in. Harold Lai mikte enkele malen uit een moeilijke hoek juist over en Max Vischschoonmaker trof met een afstandschot de lat. Toch hadden we ook niet mogen klagen als bij de rust de ach terstand groter was geweest, want vooral vlak vóór de pauze misten de Weespenaren twee fraaie kansen. Na half time ging het ineens veel beter. Ajax was opnieuw de sterkere, maar nu werd er ook meer directer gespeeld en de beweging was veel groter. Dit had reeds na tien minuten de gelijkmaker tot gevolg. Jan Letschert werd binnen de beruchte lijnen onderuit gesmakt en Max Vischschoonmaker benutte de toegekende strafschop koelbloedig. Nog geen twee minuten later zette Jan Ferron Ajax op winst. Door een woud van benen vond hij de uiterste linkerbenedenhoek. Rapiditas was verslagen en het zou slechts afwachten worden of Ajax kon doorgaan. En het ging door. De derde treffer was een beauty. Een dieptepass bereikte Jan Fer ron, die met één voetbeweging de hele achterhoede op het ver keerde been zette en zo Max Vischschoonmaker in staat stelde via de binnenkant van de paal te scoren. Jan Letschert zorgde voor 41 door een bal aan de Rapiditas-defensie te ontfutselen en beheerst te scoren en Jan Ferron soleerde in de laatste minuut langs de hele vijandelijke defensie en schoot laag nummer vijf in de touwen. Totaal gezien een verdiende overwinning, die ech ter gezien de mogelijkheden veel hoger had moeten zijn. Ajax 6 speelde een uitwedstrijd tegen APGS 2. In een sfeervolle ontmoeting op een nat maar uitstekend bespeelbaar terrein, maakte Ajax het spel en had het grootste deel van de wedstrijd het initiatief. Het werd uiteindelijk een gelijkspel, waarin Ajax vóór de rust scoorde en APGS in de tweede vijfenveertig minu ten. De Ajax-goal ontstond uit een vrije schop. Harry de Waal plaatste de bal naar Fred Los, die op zijn beurt Leo van Wijk in staat stelde te doelpunten. Lange tijd zag het er daarna naar uit, dat Ajax met het kleinst mogelijke verschil zou winnen, ondanks het feit dat er zich nog diverse kansen voordeden voor de gast heren Ook Ajax kreeg nog enkele kansjes om de voorsprong uit te bouwen, maar scoren lukte niet. Vrij gelukkig kwam APGS kort voor tijd toch nog langszij, toen onze doelverdediger Michael Tefsen een hoge bal uit een verre vrije schop verkeerd beoor deelde. APGS kreeg daarmee wat meer dan waar het krachtens het vertoonde spel recht op had, maar aan de andere kant dient gezegd dat Ajax alle mogelijkheden heeft gehad om definitief de tegenstander terug te wijzen. Vanaf deze plaats willen wij u wijzen op onze jaarlijkse, over bekende kien- en tombola-avond voor al onze actieve seniores- voetballers. Eén dezer dagen kunt u een circulaire verwachten voor deze avond op 19 februari (zaterdagavond) in het Ajax- restaurant. Uiteraard hebben de standen sinds het vorige clubblad geen ver andering ondergaan en wij kunnen slechts hopen dat de weer goden ons de komende tijd wat gunstiger gezind zullen zijn. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 8