jubilea ningmeester Henk Timman aan het te verkiezen sectiebestuur afstaan. Maar kwade tongen beweerden al snel: niet op Timman stemmen, want dan wordt Ajax te machtig. Wat moet je met mensen, die zo kortzichtig denken? Zoals de zaken er op dit moment voorstaan dacht ik, dat het onze taak is om in de KNVB-warwinkel alleen nog maar op te komen voor zaken, die Ajax raken. Immers, nog op 27 november jl. in de vergadering Betaald Voetbal hebben FC Twente-voorzitter Jan Masman en ondergetekende ge tracht de opening voor de „belangengroepen" te maken. Wat deed de rest van de vergadering? Helemaal niets. In het bijzonder de vertegenwoordigers van de le divisie-clubs hiel den hun mond. Zij hadden zich na lezing van het rapport-Chris- tiaanse snel aan het zittende sectiebestuur verkocht! Het sectiebestuur onder leiding van „windmolen" Hoogewoning op haar beurt geconfronteerd met een oppositie, zag op 16 november jl. plotseling het alternatieve gezondheidsplan van de le divisieclubs als zaligmakend. Maar wat deed de club van le divisievoorzitters in feite? Zij zette het mes op de keel van het sectiebestuur. Licht installaties en verbeteringen aan accommodaties ter waarde van on geveer 20 miljoen stonden tegenover het zwygen, toen het beleid van het sectiebestuur Betaald Voetbal aan de orde kwam. Want wat schreven Mr. Drs. De Quay namens Fortuna SC en Vlaar- dingen-voorzitter Van Slooten aan het sectiebestuur met kopieën aan alle eredivisieclubs en Prof. Christiaanse: „Het heeft ons bijzonder verheugd, dat uw sectiebestuur zich in onze bijeenkomst van 16 november jl. zo positief heeft opgesteld ten opzichte van onze gedachtengang en dat u heeft toegezegd deze gedachtengang zelf op korte termijn verder uit te wer ken Aan het slot stelden beide voorzitters zich namens hun achterban toch wat harder op. Dreigend schrijven zij: „Of de steun, die het overgrote deel van de le divisie-clubs bij de laatste stemming aan uw bestuur heeft gegeven, zal kunnen worden bestendigd, is afhankelijk niet alleen van uw positieve reactie op onze voorstellen, maar nog meer van uw daden in de komende maanden In de notulen van de Ledenraad-vergadering dd. 16 juli 1964 lezen wij: „Nu volgt punt 4 van de Agenda: Bestuursverkiezing. Bij enkele candidaatstelling wordt de heer J. van Praag tot voorzitter gekozen. Voorzitter Melchers zegt o.m. tot hem dat hij hoopt dat hij Van Praag van deze eervolle taak evenveel genoegen mag beleven als hijzelf heeft gehad." En verder: „Hierna wordt bij enkele candidaatstelling de heer H. G. A. Timman tot penningmeester gekozen. Voorzitter Melchers feliciteert de heer Timman met zijn be noeming en herinnert aan diens werkzaamheden in de financiële commissie." Het bovenstaande komt dus hier op neer dat zowel Ajax' huidige president als penningmeester op 16 januari jl. 12£ jaar in functie waren. Onze hartelijke gelukwensen. 16 Mij is verteld, dat onze CRM-minister, de heer Van Doorn, bijna ontplofte toen hij kennis nam van dit toneelstuk. Er waren meer affaires in de KNVB, waaraan het Ajax-bestuur zich ergerde. De zaak-Burgwal lijkt op dit moment afgesloten. De beerputdampen zullen echter nog maandenlang te ruiken zijn. KNVB-voorzitter Wim Meuleman verklaarde het rapport-Kastermans inzake Burgwal niet te hebben gelezen. Volgens mijn informatie zou er zelfs geen rapport- Kastermans bestaan. Slechts losse bladen papier met personeels- verklaringen. Noem ik verder het gemanipuleer met de moties van wantrouwen en beleid jegens het bondsbestuur in deze. Dat het Ajax moest zijn, die als enige eredivisieclub een motie van wantrouwen principieel durfde te steunen spreekt boekdelen. Ik vind het goed deze zaken hier toch even te hebben aangehaald, omdat u het dan naar ik aanneem met ons eens zult zijn, dat het nu voor ons tijd is een paar oogkleppen aan te schaffen. Die moeten ervoor zorgen, dat alle aandacht, alle concentratie, alle werklust en ijver op ons Ajax worden gericht. De KNVB heeft wat dit betreft bij Ajax een kans voor open doel gemist Blijft, dat 1977 voor het sectiebestuur Betaald Voetbal en belangen organisaties een zeer moeilijke episode zal zijn in haar onzeker bestaan. Dames en heren, ik wil gaan eindigen. Volgende week zal de tweede en beslissende helft van de competitie weer beginnen. U kent mij als een optimist en ik hoop, dat u mij daarin een klein beetje wilt blijven volgen. Toch moet ik u waarschuwen u niet te laten verleiden tot uitspraken zoals: „Ajax wordt kampioen". Ik heb u herhaaldelijk gezegd, wij zijn in opbouw en dat dit tijd vraagt. Weliswaar kostbare tijd, maar het is niet anders! Mocht deze opbouwperiode toch gepaard gaan met succes, zal nie mand gelukkiger zijn dan u en ik. Mag ik u dan thans verzoeken met mij het glas te heffen. Ik drink op uw gezondheid en op een voor u en ons Ajax voorspoedig 1977. Het zij zo. Mogen wij intussen niet vergeten, dat André Kraan in 1961-1962 als bestuurslid werd gekozen en aldus zijn functie (Amateur zaken) per heden 15 jaar vervult. Zeker ook een reden tot een: proficiat, André. Meerdere jaren aan de groene tafel zullen er, helaas, niet bijkomen, aangezien André in verband met zijn maatschappelijke positie aan het eind van dit seizoen zal gaan aftreden. Onze secretaris voor het Seniores-Voetbal, de heer W. F. Schoe- vaart, maakt maar even 25 jaar deel uit van genoemde commis sie, waarvan hij het secretariaat sinds het seizoen 1964-1965 waarneemt als opvolger van Wim Bruijnesteijn (in functie-jaren toen ook al zo iemand van om en nabij een kwart-eeuw!). In een kort gesprek dat we met de jubilaris hadden, vernamen wij nog de namen van hen met wie hij al zo gedurende die 25 jaren in de commissie (vroeger: Elftallencommissie geheten) heeft gezeten: we noteren: Gerrit Keizer, Henk Twelker, Arie de Wit Sr. (f), Johnny Roeg, Wim Schuurman, Jan Schubert (f), Theo Schetters (f), Roef Vunderink, Jaap Hordijk, Jan Pot- harst, André Kraan, Henk Blomvliet, Wim Feldmann, Nol Boer- koel, Rob Been, Arie van Dijk, Ger Fischer, Wim Heisterkamp, Adri Blekkenhorst en Henk van der Zwaag. Beste Wim, proficiat. Onze wens jegens jou: nog vele jaren!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 6