Masseur H. A. A. de Haan, beter bekend als „Haantje", nam afscheid en werd daarbij toegesproken door voorzitter Van Praag Mag ik ook u vragen vergelijkingen met enkele vorige seizoenen te willen vergeten en ons met opbouwende kritiek te willen begeleiden. Ik heb zoëven gezegd, dat wij aan een nieuw Ajax bouwen. In dit verband zou ik de terugblik op 1976 willen afsluiten met het memo reren van de successen van de Ajax-jeugd in het vorige seizoen. Zes van de tien elftallen werden kampioen. Als ik dan nu het nieuwe jaar binnenstap en terugkom op hetgeen ik zei over de weg die we zullen gaan, dan houdt dat in, dat wij de wederopbouw vanuit de jeugd zullen leiden. We hebben in de heer Ivic een groot voorstander daarvan, dat blijkt uit zijn niet aflatende belangstelling voor de jongere elftallen, terwijl ook de seniores-elftallen zijn aandacht hebben. Gelet op deze plannen en het feit, dat de huidige Ajax-jeugd bruist van talent, wel dan moeten, uiteraard met de zorg voor een goede begeleiding, hieruit in de komende jaren de vruchten te plukken zijn, want honderdduizenden guldens uitgeven voor het aantrekken van spelers willen en kunnen wij ons niet meer permitteren. Maken we heden een momentopname, dan kan tot grote vreugde van uw bestuur van de jeugdelftallen gezegd worden, dat zij superieur zijn aan hun tegenstanders, speciaal onze selectie-elftallen Al, BI en Cl. Zij zijn lijstaanvoerders met respectievelijk 6, 5 en 4 punten voorsprong. Ons derde elftal, eigenlijk dus ons eerste amateurelftal, voert op de helft van deze competitie de ranglijst aan. Gaarne spreek ik de wens uit, dat de commissie en trainer erin mogen slagen dit elftal kampioen te maken, zodat wij op het algehele kam pioenschap van Nederland reserve-elftallen vertegenwoordigd zijn. Overige pupillen-, jeugd- en seniores-elftallen boeken uitstekende resultaten. Moge dit in 1977 zo blijven tot glorie van de amateur afdeling van onze vereniging. In het jaar 1977 zal er op bestuurdelijk vlak veel te doen zijn. Het beheer van onze eigendommen, in het bijzonder ons eigen stadion, vraagt om een andere aanpak. Uw bestuur is doende dit op zo kort mogelijke termijn te verwezenlijken. Onze penningmeester zal, zich gesteund wetende door bestuur en ledenraad, tal van bezuinigingen moeten invoeren. Aan dit laatste zal elk van ons dienen mede te werken. Dames en heren, ik heb voordat ik deze toespraak samenstelde nog eens die van voorgaande jaren doorgelezen en wat heb ik daarin toen eigenlijk veel gezegd over de KNVB, FBO, VVCS etc. etc. Het lag in mijn bedoeling, gezien het m.i. totaal verkeerde beleid van KNVB-bestuurderen, hier dit jaar geen woord aan te wijden, aangezien het zo langzamerhand zinloos wordt. Toch kom je tot de conclusie, dat je als voorzitter van een van de grootste verenigingen in den lande, hier niet aan voorbij kan gaan. Want het feit hoe de KNVB in het buitenland en hier in Nederland bij publiek en pers overkomt heeft ook zijn weerspiegelingen op je eigen vereniging. Dat ik, evenals het FBO-bestuur, er een voorstander van was, dat de leden van het sectiebestuur Betaald Voetbal hun zetels ter beschik king dienden te stellen, dit ter bevordering en bespoediging van de uitvoering van het eindrapport van de Structuurcommissie Betaald Voetbal, mag als bekend worden verondersteld. Ajax wilde desnoods voor het „algemeen voetbalbelang" haar pen- 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 5