ajax-nieuws kroniek ajax-nieuws de eerste in het het 61ste levensjaar van het Ajax-clubblad binnentredend, de eerste ook in het nieuwe jaar 1977, waarvan ,,de kop" er alweer af is. Ja, we zijn wat vertraagd met deze editie; gezien het op voor gaande pagina's vermelde jubileum 1 februarikunt u dit wel licht begrijpen, bovendien was er een vrij grote voetballoze periode, zodat de voetbalstof gering was. Vandaar dat we er maar een dubbel" januari/februari-) uit gave van hebben gemaakt. Het plan is begin maart weer te ver schijnen. Wat de gebruikelijke ,,blik-terug" ten aanzien van het jaar 1976 aangaat, wel, we dachten u wat dat betreft te mogen verwijzen naar de speech die onze voorzitter op zondag 2 januari jl. heeft gehouden, welke gelegenheid we gaarne benutten om ons te scharen achter de goede wensen die hij daarbij jegens allen uit sprak. Menen wij thans te moeten overgaan tot de orde van de dag met name het eredivisie-voetbal. Waar was de kroniekschrijver, voor wat betreft het eredivisie voetbal, gebleven Op 12 december 1976 (laatste voetbalzondag vóór de winter stop) kregen we NEC op visite. Nou, dat werd allerminst een grootse vertoning. Het geheel wekte de indruk dat de spelers reeds op reces waren en slechts voor het vervullen van hun plich ten even naar de Meer terugkeerden. De goeden niet te na ge komen, maar dat waren er zeer weinig De Nijmegenaren, op de ranglijst in lagere regionen toevend, kregen zelfs nog de kans langszij te komen, maar gelukkig bleef ons dat bespaard. Nu kwamen we met een magere 21 tot de volle winst (de 2 door Schoenaker en Geels). Barry Hulshoff speelde op deze zondag zijn 500ste wedstrijd (nog proficiat, Barry!in verband waarmede hij door bestuur en medespelers werd gehuldigd. Het nieuwe jaar zette op 9 januari in met de altijd lastige uit wedstrijd tegen De Graafschap in Doetinchem. Nog nimmer is Ajax erin geslaagd vanuit de Achterhoek de beide punten mee te nemen, hoogstens één. Dat was ook deze keer weer het geval (00), hoewel de discipelen van Mr. Ivic toch veel (het meest) aan de bal waren. Maar primair had ons spel weer een verdedigend karakter en werd ,,twee man voor" (Geels en La Ling) in het algemeen niet als spitsvondig" gezien. Na de rellen in de tweede helft was de cadans bij ons er dermate uit, dat nü de thuisclub de lakens ging uitdelen, zó, dat met recht viel te constateren: dat er venijn in de staart (-club) zat. Maar, zoals gezegd, gescoord werd er niet en bleef de schade voor Ajax tot één punt beperkt. Van mineur" naar .majeur"waarmede we meteen het vergelijk willen aanduiden tussen de strijd in Doetinchem en die een week later in de Meer bij de topper" tussen Ajax en AZ '67. We moeten wel enige tijd teruggaan om te kunnen teruggrijpen op zo'n voortreffelijke zondagmiddag: twee uitstekend spelende elftallen, zonder dat nu beide werkelijk super-voetbal speelden, spanning tot het laatste, goed bezette tribunes (26.000 betalen de toeschouwers, een pas tegen het einde enkele foutjes makende scheidsrechter De Bruin, een faire wedstrijd, geen ongeregeld heden op de tribunes, voor Ajax zeven minuten vóór tijd de volle winstterwijl de concurrentie in dit geval vooral Feyenoord in Velsen ,,voor nul" aan de kant werd gezet mijn Ajax (liefjewat wil je nog meer Niets meer. Het was prachtig zo, ,,for the time being er wachten ons overigens nog 15 wedstrijden Eén daarvan kunnen we hier op de valreep nog mee nemen": de thuiswedstrijd tegen Haarlem. Een goede eerste helft, vooral de eerste dertig minuten. Het beeld was toen zo, dat we, wat Ajax betreft, de smaak van de goede partij tegen AZ '67 meenden te proeven. We kregen vóór de thee ook een paar uitgebouwde kansen, uit één waarvan Simon Tahamata (in de basis-opstelling; tegen AZ '67 ookde bal keurig voor het Haarlem-doel aan Ruud Geels presenteerde, die slechts voor het inschuiven had 10Echter, tegen het einde van de eerste 45 minuten viel ons team toch wel terug. Na de hervatting is de verdere wedstrijd het aanzien weinig Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax Maandblad Seizoen 1976/1977 - Januari/Februari 1977 - No.'s Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoeved Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 februari op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: Het eerste officiële Aiax-Nieuws anno 1 februari 19 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 1