De Don's rondom de jeugd I I haarverzorgers ZONDAG 5 DECEMBER Alle wedstrijden afgelast. ZONDAG 12 DECEMBER KFCA1—AjaxAI 0—7 De laatste wedstrijd van onze A1-juniores vóór de winterstop is een éclatant succes geworden, want met een enorme inzet en goed voetbal, afwisselend breedte- en dieptespel kregen de Zaankanters geen enkele kans en werden zij volgens de regelen der kunst opgerold. Indien het veld niet zo slecht geweest was, waren de dubbele cijfers zeker binnen het bereik gekomen, maar 07 liegt er ook niet om. Een grote pluim voor het gehele elf tal. Doelpuntenmakers: Peter v. d. Hengst 2x, Remco Muller 1x, Erwin Cremer 1x, Martin Terstall 1x, Kees v. d. Meyden 1x en Gerrit Faessen 1x. Arsenal A1Ajax A2 12 Na een week van afgelasting moesten we deze keer op een zeer zwaar, moeilijk bespeelbaar veld tegen Arsenal aantreden. Van de eerste helft is van onze zijde niet veel goeds te melden. We speelden onze tegenpartij namelijk precies in de kaart door bijna alle ballen teveel door het midden te doen gaan en onze beide vleugelspelers veel te weinig in het spel te betrekken. Het gevolg was, dat de bal smoorde in de modder. Door het slechte schie ten van Arsenal ontkwam ons doel tweemaal aan een doorboring. We gingen thee drinken met de brilstand. Na de rust kreeg, door goed doorzetten van Ronald Paymans, Tom Kok de bal voor het inschieten, 01. De conditie ging nu parten spelen en we wisten Arsenal onder druk te zetten. Hun uitvallen via de centrumspits bleven echter zeer gevaarlijk. Tactisch werd er door ons ook zeer matig gespeeld. Eef Heyt mocht een vrije trap nemen en die werd keurig door Ronald Paymans ingekopt, 02. We dachten nu op rozen te zitten, maar dat was niet waar. Bij een cornerbal van Arsenal bleef onze verdediging compleet staan, wat resul teerde in een tegengoal, 12. Het viel in deze wedstrijd op, dat enige van onze jongens hun taak niet uitvoerden of deze geheel niet begrepen. In de stand kwam voor ons gelukkig geen ver andering meer, zodat we dik tevreden mochten zijn. Het ver velende van zo'n wedstrijd is, dat ik weet (hr. v. d. Wal - Red.) dat we veel beter kunnen. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Ajax BIDe Spartaan B1 41 Geheel onverwacht nam De Spartaan na 5 minuten spelen de leiding; uit een niet goed weggewerkte vrije trap op ons doel werd de bal van korte afstand keihard ingekogeld (01). Hierna werd door ons te gejaagd gespeeld, waar De Spartaan wel raad mee wist. Toch kwamen wij nog net vóór rust aan de gelijkmaker, door Wim Wolffgramm uit een voorzet van John Cornet. 11. Direct na de thee scoorde Gé van Wees met een prachtige kopbal, na goed aangeven van Wim Wolffgramm, 21. Deze laatste speler zorgde via een Spartaan-verdediger ook voor 31. De eindstand werd, na een voorzet van Hans Bergsma, door Philip Uitenbogaard bepaald op 41. Abcoude B1Ajax B2 (afgelast) Blauw-Wit B2—Ajax B3 0—2 Onze B3-juniores zijn bij Blauw-Wit op Sloten aan de goede kant van de score gebleven. Door een 02 overwinning konden ze beide punten mee naar het Ajax-stadion nemen. Er is keihard voor deze overwinning gewerkt. In het doel stond Peter van Dijk, die bij ontstentenis van René Dekeling het Ajax-doel moest verdedigen. Hij deed zijn werk goed en betrouwbaar. De andere drie nieuwe gezichten in het elftal, t.w. Mark Vrolijk, Ted Merks en Viggo Waas, haalden allen een ruime voldoende. Het ligt niet in de lijn van de verwachting dat dit team dit seizoen nog kam pioen wordt, maar het is wel een ploeg, die er elke wedstrijd keihard voor werkt om tot een beter resultaat te komen en zo iets doet je als leider goed. Tot dusverre weer bedankt, mannen. J. Helman Ajax ClZeeburgia C1 20 De C1 moest aantreden tegen een fysiek sterk Zeeburgia; alle directe tegenstanders waren groter. Dit kon Ajax niet weerhou den al bij het begin van de eerste helft een voorsprong te nemen. Door goed doorzetten van Rudie Das kwam de bal op rechts, waar Peter v. d. Heuvel klaar stond om in te kogelen (10). Ajax bleef in deze periode domineren, doch verder dan 10 kwamen we niet. Direct na rust kreeg Ajax een corner op rechts te nemen, de bal belandde bij de eerste paal, waar Rudie Das stond opgesteld om hard in te koppen. Een prachtig doelpunt (20). Hierna werd de strijd van Zeeburgia-zijde wat onvrien delijk; met hard spel probeerden zij een tegendoelpunt te for ceren, doch gelukkig hielden onze jongens het hoofd koel en gingen niet in op de harde charges. De C1 won aldus deze belangrijke wedstrijd verdiend met 20. Rood Wit A ClAjax C2 (afgelast) De Meteoor C1Ajax C3 02 In een goed gespeelde wedstrijd heeft de C3 een verdiende overwinning op De Meteoor C1 behaald. Tijdens de eerste helft waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen. Aan beide kanten kwamen er kansen en vlak vóór rust kon Danny Beek een voorzet van Henk Pool goed afronden (01). In de tweede helft was Ajax veel sterker. Van de vele mogelijkheden tot scoren werd er slechts één benut, namelijk door Simon Meyer, die een goede aanval over de linkervleugel bekwaam afmaakte (02). Ajax C4Meerboys C2 (afgelast) ZONDAG 19 DECEMBER Alle wedstrijden afgelast. ZONDAG 2 JANUARI Vriendschappelijke wedstrijden: Soest A1Ajax A1 05; Soest A2Ajax A2 1 11. ZONDAG 9 JANUARI Alle wedstrijden afgelast. H. Bijvank

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 10