Internationale collectie modebrillen Oogmeting bij Ajax laat ik zeggen dat de helft goed was, ja die andere met dat ongeluk was niet zo best." We vragen: „Had je het voornemen ooit profspeler te worden?" HANS: „Ja zeker! Kijk, ik had altijd al het plan iets in de sport te bereiken. Sportleraar of fysiotherapeut daar bereidde ik mij ook op voor. Ja, ik móest de sport in. Op school werden er ieder jaar wedstrijden georganiseerd, met verschillende sport onderdelen. Daaraan mochten alle leerlingen deelnemen. Elk jaar werd ik no. 1. Daar heb ik nog mooie prijzen van op mijn slaap kamer. Zo rijpte het plan vooral toen ik bij Ajax kwam om beroepsvoetballer te worden. Tijdens mijn tijd in de Bl-juniöres heb ik ook al mogen mee- trainen met de A1-selectie en toen ik eens een keer reserve stond bij de Juniores A2, mocht ik van mijnheer v. d. Wal de laatste twintig minuten meedoen. Nou, dat ging lekker het stond nog 11 een paar voorzetjes 21, 31 en toen was het gebeurd We maakten er uiteindelijk 51 van. Ook heb ik met de A2 nog eens tegen Blauw-Wit gespeeld. Voor dit seizoen had ik een brief gekregen, dat ik was ingedeeld bij de Juniores Al-selectie. Geweldig, wat was ik daar trots op ja, een grote verrassing je leefde zo naar het tijdstip toe, waarop de training weer begon Maar ja, toen kwam dit ongeluk. Op een maandagavond, 28 juni jf. Het was prachtig weer warm ik had de gehele dag aan het strand gezeten ging met een paar vrienden nog wat fietsen in de omgeving van het Jagerspad in Zaandam, gelegen aan een groot water. Na die enorme warmte van overdag werd het wat aangenamer we zagen wat mensen zwemmen, maar aangezien ik geen hand doek bij mij had alleen kort broekje aan zei ik: Ik ga maar niet. Toen mocht ik van een jongen een handdoek lenen. Ik keek nog zo in het water nam een aanloop en BAMI het was meteen raak! Het bleek dat er ónder water allemaal puin was gestort grote stenen en daar was ik óp gedoken. Nauwelijks vijf meter verder was er niets aan de hand, werd er gewoon gezwommen, maar ik had juist de verkeerde plaats gekozen. Een situatie waar niemand op rekent in een seconde is het ge beurd. Natuurlijk naar het ziekenhuis, maar in Zaandam konden ze mij voor dit geval niet opnemen. Toen rechtstreeks naar het Wifhe(lmina Gasthuis in Amsterdam waar ik onmiddellijk werd geopereerd." Vraag: „Wat voor operatie betrof het je rug of zo HANS: mijn keel, neen mijn nekwervel. Ik had een hoge- laesie (totale dwarslaesie), ook een ernstige longontsteking, moest aan een ademhalingsapparaat liggen, zo'n week of drie a viertoen wilden ze me daar vanaf hebben, moest ik dus zelf ademen, wat erg moeilijk ging. Ik kon nauwelijks of niet pra ten had een hele grote hoofdwond die een absces werd; dat kon er ook nog wel bij. Ja, toen is het wel het ergste geweest wat ik heb moeten doormaken. Van het grote ademhalingsappa raat ging ik naar een kleiner, wat ook iets verschrikkelijks was. Daarna bleek dat er een knik in mijn slokdarm zat, waardoor ik niet kon slikken. De doktoren dachten eerst dat dit een irritatie was, veroorzaakt door het ademhalingsapparaat, maar het bleek het botje te zijn (nekwervel-operatie - MM) dat in mijn slokdarm drukte. Bovendien was het oorspronkelijk ingezette botje te zacht gebleken (dat was uit mijn heup gehaald). Toen moest ik weer geopereerd worden om een ander botje uit mijn scheen been er in te zetten. Dat was véél beter, maar het betekende wel, dat ik in het geheel geen draaibewegingen met mijn hoofd mocht maken. Daartoe kreeg ik een soort metalen beugel onder mijn kin, een zgn. duivelskraag maar dat was verschrikkelijk, dat deed zo enorm veel pijn en benauwd en zwaar Mijn moeder is toen eens met de doktoren gaan praten. Het gevolg was dat ik wat anders kreeg: een gipskraag, ook wel geen lolletje maar toch veel beter." („Ja, zoveel beter," aldus mevrouw Kok, „dat, toen we de vol gende dag kwamen, Hans lag te fluiten HANS verder: „En toen al die narigheid wat minder werd, het geheel wat redelijker te dragen, ben ik van het WG naar dit Revalidatie-lnstituut getransporteerd. Hier heb ik, wat spier beweging betreft, al enorm veel teruggekregen. Er kan natuurlijk nog veel meer bij maar ik ben al een heel eind op weg Op onze opmerking dat we tenminste al wat beweging hebben ontdekt, antwoordt Hans: „Jazeker, dat is zo. Ik kan mijn handen al wat bewegen, mijn vingers nog niet en ik zit al een paar uur per dag in de stoel. Ik hoop op Sinterklaas het avondje thuis te mogen doormaken. Ja, het RIM (Revalidatie-lnstituut Muider- poort - MM) is geweldig en behoort tot de beste van de wereld.' Wat de vooruitgang betreft, vernemen wij van Hans' ouders dat hij alweer kans ziet met een speciaal aangepaste vork brood naar zijn mond te brengen, dat hij zelf de rolstoel wil voort bewegen, iedere mogelijkheid, hoe klein ook, aanpakt om verder te komen En dan te weten, dat de doktoren van het zieken huis destijds aan het ouderpaar Kok een verklaring gaven aan gaande het verdere leven van hun zoon, die de tot nu toe (vijf maanden na de fatale datum) bereikte resultaten voor onmoge lijk hielden. Terwijl Hans even stopt, vertelt vader Kok nog, dat hij eens in de kantine was.En wie loop ik daar tegen het lijf de heer Fischer. Die zegt: „Wat doe jij hier?" Ik: „Ik heb het geluk dat mijn zoon in Ajax voetbalt Hoe ik de heer Fischer ken? Die is vroeger trainer geweest bij ZVV en daar was ik. toen ook bij. Ja, een leuke ontmoeting." HANS, nog eens op Ajax terugkomend: „Wat ik allemaal heb meegemaakt dat ene jaar dat ik bij Ajax geweest ben (wij: Je bent nog steeds bij Ajax). Ja inderdaad, ik ben nog steeds bij Ajax, maar wat voetballen betreft niet meer Ik had pech in het begin last van mijn enkels, daar was ik doorheen gezakt, wat een paar weken niet-spelen betekende. Ook had ik eens op mijn voorhoofd een wond, waardoor ik eveneens enige tijd uit de roulatie was Dat waren wat negatieve dingen maar wat de positieve zaken aangaat: prachtig grandioos! Ik denk b.v. nog aan dat etentje in het Amstel-Hotel, die deftige toestand daar, oh, wat was dat schitterend, zoiets maak je maar één maal mee Na afloop naar André van Duin, lopen door de Kalverstraat nog even gegokt fantastisch. Daarna het Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 9