Hierboven ziet u de jonge Ajacied HANS KOK, geboren 15 sep tember 1959 en woonachtig te Zaandam. Daar voetbalde hij tot en met het seizoen 1974-1975 in ZVV, kwam regelmatig uit voor het Noordhollandse Jeugdelftal, had ook ai eens een begerige blik van Telstar gehad, maar zag vorig jaar zijn wensdroom in vervulling gaan: spelen bij Ajax. Tot zijn grote verbazing zat hij meteen in de Juniores B1-selectie, het succesrijke elftal onder bekwame leiding van de heer Boerkoel. De huidige competitie zou voor Hans betekend hebben, dat hij in de A-selectie was opgenomen, ware het niet dat hem afge lopen zomer een ernstig ongeluk overkwam, in verband waar mede wij hem opzoeken in het Revalidatie-lnstituut Muiderpoort (Domselaerstraat 2-10) bij het Burgerziekenhuis. Zowel over dat ene voetbaljaar bij Ajax als over die noodlottige gebeurtenis zal Hans straks zelf het een en ander vertellen. Bij onze komst troffen we 's avonds behalve de heer en mevrouw Kok (en later Hans' jongste zuster) onze Jeugdsecretaris, de heer Neefjes, met twee bestuursleden van de Ontspanningscom missie Ajax-jeugd, t.w. de heren Van Zoest en Uitenboogaard. Zij kwamen Hans een serie kleurenfoto's aanbieden (fraai in gelijst), betrekking hebbende op dat onvergetelijke etentje (ook nog door onze patiënt meegemaakt) in het Amstel-Hotel, als onderdeel van de grandioze feestavond, door diezelfde Ontspan ningscommissie de B-juniores in mei jl. aangeboden. Nu, dat viel natuurlijk geweldig in de smaak een goede herinnering in beeld Vanaf deze plaats onzerzijds een woord van lof voor deze geste! 8 HANS: ,,Ja, ik wilde altijd graag in Ajax spelen. En toen kwam het zover: de uitnodiging voor een proefwedstrijd. Die verliep goed. Maar je moet er altijd drie spelen. Nu, dat liep door om standigheden anders. Eerst kon ik niet meedoen, omdat ik voor het Noordhollands Jeugdelftal moest spelen, en de andere keer was ik ziek. Toen hoorden we een hele tijd niets van Ajax het duurde zolang toen zei mijn moeder op een dag: Weet je wat, ik ga eens opbellen. Mijnheer Neefjes is daarna overleg gaan plegen o.a. met de trainer geloof ik en toen kwam er een telefoontje terug en zei mijnheer Neefjes: Laat hem maar komen. Zodoende ging ik trainen en tot mijn grote verbazing kwam ik meteen in de selectie van de Juniores B1 dat was toen met mijnheer Boerkoel. Wat was ik trots en blij. Wat een pracht-elftal hadden we we zijn dan ook kampioen geworden. Tjonge, wat een entree in Ajax zoiets maak je maar één maal mee Vader Kok, even het woord overnemend, vertelt dat Hans het de eerste tijd wel zwaar had gehad. Bij ZVV was het twee maal per week trainen en niet zó hard; nu was het drie keer in de week én met een heel andere aanpak. Hij was gelukkig in de gelegenheid Hans iedere trainingsavond heen-en-weer te rijden. „Zaten we gezellig bij Karei Kamlag aan de koffie, te wachten tot de jon gens klaar waren. Dat was gewoonlijk zo tegen acht uur waren omstreeks kwart-voor-negen thuis eten en dan moest Hans nog aan de studie. Dat hebben we toch het gehele jaar volgehouden." HANS:en ben ik nog overgegaan ook naar de vierde klas (van de mavo). Ja, dat was een goed jaar op school

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8