BELKRH BIESHAAR BEIKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting kingen; voor het overige gaat de vergadering akkoord en kan de voorzitter onder dankzegging aan de secretaris voor diens werkzaamheden door het plaatsen van zijn handtekening de notulen vaststellen. 5. Behandeling van het voorstel van de Reglementscommissie tot wijziging van het huishoudelijk reglement Voorzitter Potharst zegt dat hij, alvorens een aanvang te maken met de behandeling van dit punt, de heren van de Reglements commissie, te weten Fischer, Lambregts en Westrik, hartelijk dank wil zeggen voor het vele werk door hen verricht. In het bijzonder wil hij de heer Westrik danken voor de wijze waarop een en ander aan de ledenraad wordt voorgelegd. Het is zeer duidelijk en goed verzorgd. De secretaris bedankt voor de vriendelijke woorden, maar wil wel even zeggen, dat een typiste, mej. Otto (Gestetner, de heer Kraan), alles heeft uitgetypt en André zelf alles heeft afgedraaid. Dus ook deze beiden verdienen dank. De heer Fischer stelt voor, om mej. Otto voor haar belangeloze medewerking een attentie te sturen. De heer Kraan zegt dat het teveel arbeidsuren vraagt om het belangeloos te kunnen doen, maar het is wel zo, dat het voor Ajax veel goedkoper wordt gedaan. Voorgesteld wordt, om dan toch maar een kleinigheid aan mej. Otto te sturen. De heer Potharst zegt dat hij artikel voor artikel zal behandelen en laten aannemen. Ter besparing van tijd wordt besloten, dat hij de artikelen niet behoeft voor te lezen. Bij behandeling van de artikel 4 en 5 blijkt, dat zowel de oude als de nieuwe tekst niet geheel juist zijn. Aan de commissie wordt verzocht de redactie hiervan nog eens te bestuderen. De door de ledenraad aangebrachte wijzigingen in de door de commissie voorgestelde tekst volgen hieronder: Artikel 12 Ontzetting uit het lidmaatschap kan plaatsvinden in de navol gende gevallen: c. het beoefenen van voetbalsport buiten verenigingsverband en/of het uitoefenen van een functie in een andere voetbal vereniging zonder schriftelijke toestemming van het bestuur; Artikel 13 De laatste regel wordt: In de gevallen vermeld in artikel 12, sub b, c en d, heeft het bestuur Artikel 22 Ten 2e wordt: 24 afgevaardigden van de stemgerechtigde leden, geen deel uitmakende van het bestuur. Artikel 31 (oud artikel 32) Hierin vervalt: 3. het opnemen van geldleningen, in welke vorm dan ook, indien een bedrag van f 200.000,wordt overschreden. Artikel 32 De nieuwe tekst luidt: 1. Het bestuur benoemt jaarlijks, in overleg met de ledenraad, een technische advies-commissie, bestaande uit 3 werkende leden. De commissie kiest uit haar midden een voorzitter. 2. De commissie kan aan het bestuur gevraagd of ongevraagd advies uitbrengen over voetbaltechnische aspecten en andere zaken het betaald voetbal betreffende. 3. Leden van het bestuur en de financiële commissie mogen geen deel uitmaken van de commissie. 4. De commissie brengt op de jaarvergadering van de ledenraad verslag uit omtrent haar bevindingen en zonodig ook in de andere vergaderingen van de ledenraad. Artikel 35 De nieuwe tekst luidt: Het bestuur benoemt jaarlijks een commissie, welke wordt belast met de organisatie van de toto en de lotto, volgens door de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond aan het bestuur gegeven richtlijnen. Artikel 36 De nieuwe tekst luidt: 1. Het bestuur benoemt jaarlijks een commissie, welke wordt belast met het toezicht op de onroerende eigendommen. 2. De commissie dient aan het bestuur periodiek advies uit te brengen omtrent een juist onderhoud hiervan en over even tueel te treffen voorzieningen. Artikel 43 Hier wordt ingelast: d. door de technische advies-commissie verslag uitgebracht om trent haar bevindingen. De leden d, e, f en g worden gewijzigd in: e, f, g en h. Artikel 48 Toevoegen: 8. Stemmen bij volmacht is niet toegestaan. Voorzitter Potharst zegt dat de commissie dus wordt verzocht zich nog eens te beraden over een juiste redactie van de artikelen 4 en 5. Hij zegt de heren nogmaals hartelijk dank voor het vele werk, dat ze hebben verricht. (Applaus) 6. Aanbeveling van kandidaten voor de Technische Advies-Commissie Voorzitter Potharst zegt dat hij, alvorens aan de behandeling van punt 6 te beginnen, op verzoek van voorzitter Van Praag een gedeelte wil voorlezen uit de notulen van de bestuursvergadering van 21 september 1976. Tijdens deze vergadering hebben de heren Fischer, Smit en hijzelf een bespreking met het bestuur gehad over de taak van de Technische Advies-Commissie. Het gedeelte uit de notulen luidt: Bestuur besluit de heren Potharst en Smit te benoemen tot tijde lijke leden van de Technische Advies-Commissie, tot 18 novem ber a.s. Van Praag wil tot besluit nog even nadrukkelijk stellen, dat de heren geen begeleidende taak t.a.v. spelers hebben en aan Ivic geen ongevraagd advies zullen geven. Door de ledenraad worden de volgende heren kandidaat gesteld voor een functie in de Technische Advies-Commissie: A. Boer- koel, G. Fischer, J. H. Potharst en H. A. Smit. RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 5