vergadering van de ledenraad 18 NOVEMBER 1976 1. Opening Het is bijna kwart over acht als (plaatsvervangend) voorzitter Potharst de aanwezigen hartelijk welkom heet en zich speciaal richt tot de ereleden J. de Boer Sr., W. F. C. Bruijnesteijn, G. de Jongh, W. F. Volkers en R. P. J. Vunderink. Tot de heer Bruijnesteijn zegt hij: ,,U woont deze vergadering bij in een andere functie dan in het verleden. Vanaf het ontstaan van de ledenraad heeft u daar deel van uitgemaakt, zodat ik mij kan voorstellen, dat u enigszins teleurgesteld was, toen bleek dat u niet was herkozen. Ik neem echter aan, dat u er begrip voor kunt opbrengen, dat in uw plaats een jongere is gekozen. Ik dank u voor uw inbreng in de vergaderingen en hoop dat u nog vele bijeenkomsten kunt en wilt bijwonen. (Applaus) Vervolgens richt de spreker ook een woord van welkom tot de bestuursleden Boering en Kraan. De voorzitter deelt mede, dat met bericht van verhindering deze avond niet aanwezig zijn de heren J. van Praag, J. A. Bou- wens, P. van Deijck, A. J. van Eijden (komt misschien later; is in Limburg). Van de heer N. Klok Jr. is geen bericht ontvangen. Op het ogenblik zijn 22 leden aanwezig, zodat rechtsgeldige besluiten kunnen worden genomen en ook het voorstel tot regle mentswijziging kan worden behandeld, want daar zijn tenminste 21 leden voor nodig. „Het is u allen bekend, dat onze voorzitter voor het eerst sinds twaalf jaar niet aanwezig kan zijn, herstellende van een zware longontsteking. Gelukkig gaat hij goed vooruit en hij heeft gegronde hoop begin december weer in ons midden te kunnen zijn." Mede namens alle aanwezigen wenst de heer Potharst hem een spoedig algeheel herstel toe. Hij wil verder nog even stilstaan bij het overlijden van enige Ajacieden. In de eerste plaats ons ere-lid de heer Dolf Desmit, die 65 jaar lid was. Onder het pseudoniem ,,Adé" heeft hij jarenlang in ons clubnieuws geschreven. Zonder anderen te kort te willen doen was hij in feite de samensteller van het machtige jubileumboek, uitgegeven ter gelegenheid van ons 50-jarig be staan. Verder noemt de voorzitter ook de heer J. H. Martens, in de twintiger jaren speler en aanvoerder van het eerste elftal en later Jeugdcommissielid. Dan mevrouw Vunderink, die een groot Ajax-hart had en vroeger o.a. assisteerde bij cricketwedstrijden. ,,lk verzoek u als herdenking van deze Ajacieden enige ogenblikken stilte in acht te willen nemen." Hierna vervolgt de voorzitter: „Mijne heren, het is prettig te kunnen constateren, dat ons eerste elftal goede prestaties levert. Naar mijn mening krijgen de spelers meer zelfvertrouwen, wat hun spel ten goede komt, maar wat ook een verdienste van de heer Ivic is. Ik hoop dat dit aan leiding zal zijn, dat er meer publiek naar onze wedstrijden komt kijken." Hij wenst de heer Ivic en de spelers verder veel succes, vindt het bovendien een pluspunt, dat enkele jeugdige spelers aan de A-selectie zijn toegevoegd, waarvan wordt gehoopt dat zij zullen „doorbreken". Hij heeft Jong-Ajax ook enkele uitstekende wed strijden zien spelen. Wat de amateurs aangaat: zowel bij de seniores draaien beter dan vorig jaar (al zal Ajax 6 in de tweede helft van de competitie dan wel wat mejer punten dienen te vergaren - Red.) als de juniores, is er tevredenheid over de prestaties. Trainers en commissieleden wenst hij veel succes in de komende wed strijden. Hij wil het hierbij laten en spreekt de wens uit voor een con structieve en prettige vergadering. Voor zichzelf hoopt hij, dat hij het niet zo moeilijk zal krijgen. Hiermede verklaart hij de bijeenkomst geopend. 2. Installatie van de heren P. H. Petersen en C. A. van der Wal als nieuwe leden Voorzitter Potharst zegt, dat hij mag aannemen dat de heren Petersen en Van der Wal genoegzaam bekend zijn, omdat zij beiden reeds vanaf hun jeugd lid van Ajax zijn en thans in de Jeugdcommissie zitten. Hij hoeft ze dus niet verder te introdu ceren. De voorzitter wenst beiden een goede inbreng in de vergaderingen van de ledenraad tot hun en ons genoegen. „Heren, hierbij een denkbeeldig schouderklopje en veel succes." (Applaus) 3. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat er drie brieven zijn ingekomen, t.w. van voorzitter Van Praag, van de heer Kraan en van de heer Schalm Sr. De brief van de heer Van Praag houdt naast de wens voor een goede vergadering tevens nog een opmerking in met betrekking tot het straks te behandelen onderwerp, met name de benoeming van een Technische Advies-Commissie. Het schrijven van de heer Kraan heeft als inhoud de mededeling dat André bij zijn huidige werkgever een belangrijke promotie wacht, waaraan echter de voorwaarde verbonden is, dat hij zijn huidige functie: Commissaris voor het Amateurvoetbal bij Ajax, opgeeft. Wel zal een neven-functie kunnen worden aangehouden, doch de nieuwe baan laat niet toe dat, zoals maar al te vaak gebeurt, zoveel tijd ook overdag aan Ajax kan worden besteed. Het ingekomen stuk van de heer D. Schalm Sr. houdt verband met de destijds op de Ledenvergadering door de heer S. gedane uitlatingen inzake slordigheid in de behandeling van belangrijke Ajax-stukken door „een lid van de ledenraad". De heer Been vindt de brief van de heer Schalm zowel wat in houd als toon aangaat, weinig gelukkig. De heer Middendorp deelt mede, dat de heer Schalm hem ver zocht heeft het over zijn opmerkingen in het clubblad vermelde, te herroepen, wat hij echter niet nodig acht. De brief van de heer Schalm is nu niet bepaald een excuus-brief, hij blijft „slor dige handelingen" met gegevens ais jaarverslagen etc. volhou den, breidt de kring van „verdachten" verder uit met: ere-leden. Ook de heer Pil heeft zijn kritiek op het schrijven van de heer Schalm. Voorzitter Potharst vindt, dat er nu voldoende over gesproken is en stelt voor, een en ander voor kennisgeving aan te nemen, waarmede de vergadering akkoord gaat. Tot de heer Kraan zegt hij, het jammer te vinden, dat deze het gememoreerde besluit heeft moeten nemen, maar daar is niets aan te doen. 4. Notulen van de vergadering van 2 september 1976 Voorzitter Potharst zegt dat hij de traditie zal voortzetten en de notulen dus bladzijde voor bladzijde aan de orde zal stellen. De heren H. Pil (vermelding financiële gegevens, bespreking met wethouder A. Verheij), H. van der Zwaag (financiële informatie) en W. F. Volkers (redactie notulen) hebben vragen c.q. opmer- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 4