kroniek ajax-nieuws Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1976/1977 - December 1976 - No. 4 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 12 januari op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: AjaxFC Amsterdam 10 Dick Schoenaker in actie Alweer het laatste clubblad in 1976. Zo gaat dat, ieder jaar weer. Zo tussen d' oude man uit Spanje en de Ketstboom, wan neer we leven rond de langste nacht oftewel de kortste dag van het jaar verschijnt tevens het laatste Ajax-Nieuws om straks weer met goede moed te beginnen aan een brandnieuw jaar 1977 Voor een ieder van u uiteraard zeer plezierige kerst dagen toegewenst en al het beste voor 1977 En dat onze club de strijd om de landstitel mag blijven volgen Een speciaal woord van dank aan alle medewerkers aan dit blad met daarbij de hoop dat we volgend jaar weer op hun bijdragen mogen rekenen. De Kroniek van het vorige clubblad eindigde met een korte aan haling van de wedstrijd FeyenoordAjax welke ontmoeting voor ons toch wel gunstig is verlopen omdat één punt pakken bij de concurrentie belangrijke winst betekent. Achteraf zou misschien gezegd kunnen worden dat er méér heeft ingezeten, maar wan neer alles op een rijtje wordt gezet, was het gelijke spel een juiste uitslag omdat geen der ploegen verdiende te winnen. Spannend was de wedstrijd wel, maar goed voetbal té weinig. Nu zijn dit soort ontmoetingen meestal van goed spel gespeend. De belangen voor beide ploegen zijn zo groot dat men zich nauwelijks kan permitteren enig risico te nemen, het initiatief graag aan elkaar overlaat en het vaak wachten is tot de ander een fout maakt om tot scoren te komen. Een gunstige uitzonde ring was de Ajax-goal. Een geweldige rush van Johnny Dusbaba, een geslaagde één-twee met Ruud Geels en een doffe knal van Captain Ruud Krol leidt zijn mannen het strijdperk binnen eerstgenoemde bracht de stand weer gelijk nadat Dusbaba in eerdere instantie de bal verderin het Ajax-doel had gewerkt. 11 dus en Ajax was een tevreden ploeg Minder goed ging het een week later bij FC Utrecht om de beker. In een .kokende" Galgenwaard beleefde FC Utrecht een soort wederopstanding. Ondanks een 01 voorsprong door een goal van Johan Zuidema zag onze ploeg geen kans deze voorsprong te handhaven. Erg goedkoop kwam FC Utrecht gelijk (door een zeer dubieuze strafschop), waarna even later de 2op het scorebord kwam door een direct ingeschoten vrije schop. FC Utrecht kon zich opmaken voor een enorm feest, Ajax droop af met de wetenschap dat het bekervoetbal voor dit seizoen was afgelopen. Zonder meer een jammerlijke zaak en des te belang rijker is nu de competitie geworden omdat alleen daar succes te halen valt. De Amsterdamse derby AjaxFC Amsterdam is nu bepaald geen wedstrijd geworden om zeer lang bij stil te blijven staan. Niet alleen hadden we te maken met slecht wéér; hoe donkerder het buiten werd, hoe matiger de wedstrijd. Gelukkig voor ons 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2