O3. Vrij snel na rust bracht Wim Wolffgramm de bal prachtig hoog voor de goal waar deze in één keer op de slof genomen werd door een tegenstander en hoog in de touwen verdween. Een pracht goal, waarbij vele supporters in de veronderstelling verkeerden dat het de voet van Pirn van Rookhuizen was ge weest. Helaas voor Pim was dit niet het geval. Via een prachtige pass van John Cornet naar John Holshuysen, bracht deze de bal mooi hoog voor het doel, waarna Philip Uitenboogaard in één keer inkanjerde. De keeper kon het schot slechts gedeeltelijk keren, maar de attente Gé van Wees tikte de voor zijn voeten springende bal beheerst in, 05. Ajax B2Sporting Zuid BI 50 Vóór de rust speelden onze jongens een zeer redelijke wedstrijd, waarbij de rust inoina met een 20 voorsprong, door doelpunten van Martin Boonstra en Jan Weggelaar. Na de rust viel Ajax sterk terug en bezondigde zich aan té individueel spel en slechte passes. Doch een kwartier voor tijd kreeg de ploeg, mede door aanmoedigingen van „boze" ouders, plotseling vleugels. Er werd zuiver geplaatst, iedereen bewoog, liep vrij en het gevolg was, dat de ene prachtige aanval de ander opvolgde. Het arme Sporting Zuid wist zich geen raad meer en werd dolgedraaid. Resultaat: drie schitterende doelpunten in-pakweg-5 minuten. Jongens, een goede raad: speel in het vervolg net zoals het laatste kwartier van deze leuke wedstrijd en jullie rollen elke tegenpartij op. DWV B2—Ajax B3 2—0 Onze B3-juniores zitten ik zei het al eerder in de ver keerde hoek. Ditmaal kwamen ze uit Amsterdam-Noord bij DWV helaas met verlies naar huis terug. 20. Een gewone nederlaag, maar wel weer een nederlaag. En als u mij nu vraagt of ons elftal slecht speelde, dan zeg ik „neen", want iedereen heeft er hard voor gewerkt. Het was nu ook weer een kwestie van kansen benutten. DWV deed dit wel en wij niet. Dat is het hele verhaal. Het belangrijkste is echter, dat de spelers van dit team niet bij de pakken gaan neerzitten, maar elke wedstrijd weer blijven vechten voor een beter resultaat. En dan kómt dat resultaat ook! DJK B1Ajax B4 0—3 Een zeer belangrijke wedstrijd, die door ons op wel overtuigende wijze werd gewonnen. DJK begon zeer onstuimig, maar werd door de Ajax-verdediging kundig opgevangen. Naarmate de wed strijd vorderde, kregen we het spel in handen, wat resulteerde in een doelpunt van Rob Baars. In de tweede helft hebben we dat goede spel voortgezet. Ronald Eilts en Jan Duikersloot zorg den tenslotte voor de 03 eindstand. AFC C1—Ajax Cl 2—2 „Uit" tegen AFC leed onze C1 zijn eerste puntenverlies in deze competitie. We troffen een zeer geïnspireerd en goed spelende tegenpartij, waarbij vooral de spits en de-vrije-trap-specialist zich onderscheidden. Daarbij kwam, dat enkele Ajax-spelers zich diverse malen aan té zelfzuchtig spel bezondigden én vaak fou tieve passes verzonden. Ruststand 01 door Johnny van 't Schip, maar vooral de laatste tien minuten vóór de thee kwam Ajax een paar keer goed weg. Direct na rust 11, omdat geen enkele Ajax-speler wenste in te grijpen bij een voorzet van één der AFC-spelers. Twaalf minuten vóór tijd weer een 12 voor sprong, uit een vrije trap van Jacques de Heer. Maar de specia list bij AFC gelukte het zijn laatste vrije trap dan toch te benut ten, 22. Via de handen van Ton Hak verdween de bal in het doel. Eindstand 22, hetgeen de verhouding goed weer gaf. Bijlmer C1— Ajax C2 2—2 Onder zeer primitieve omstandigheden moest Ajax voor de vierde achtereenvolgende keer met een gelijkspel genoegen nemen. Het was moeilijk spelen tegen dit Bijlmer-elftal. Er ontstonden voor Ajax enige kansen, doch die werden niet benut. Uit één der weinige tegen aanvallen van Bijlmer C1 kwam een hoge voorzet in het Ajax-doel. Deze werd weggeslagen door een Ajax-ver- dediger Penalty! Ricardo Rudge stopte het schot in eerste 18 instantie, doch de toelopende Bijlmer-speler schoot de terug springende bal hard in, 10. Kort na rust kwamen we op 1 1 door een snelle combinatie op links; Jan de Vries maakte het werk af. Hierna kopte Winnie Haatrecht tegen de lat. Tien minu ten voor tijd mocht Bijlmer net buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen, wegens een handsbal van een der Ajax-spelers. Dit betekende 21. Vlak vóór tijd bracht Jan de Vries de beide elftallen wéér op gelijke hoogte. Jammer dat er niet met wat meer overleg werd gespeeld. Een overwinning voor Ajax was zeker verdiend geweest. AFC C2—Ajax C3 0—3 In een goed gespeelde wedstrijd heeft de C3 een mooie 03 overwinning op AFC behaald. Tijdens deze sportieve ontmoeting nam Ajax in de eerste helft een 01 voorsprong door v. d. Berg. De AFC-verdediging die goed speelde, kon die stand tot aan de rust zo houden. Maar na de thee werden de onzen steeds sterker, wat eerst een goal van Beek en daarna één van Meijer beteken de, de laatste na een aanval over links, die goed werd opgezet door Henk Pool. Een zeer verdiende overwinning, maar nog belangrijker was het vertoonde spel. Ga zo door, jongens. Ajax C4—AFC C5 3—0 Ajax begon sterk, in de sportieve wedstrijd tegen AFC, maar wist nog niet de juiste doel-richting te vinden. Pas na plm. twintig minuten kon Donker met een strak schot het eerste doelpunt maken. Na rust eenzelfde beeld. Maar nadat Jan Bruning, met een schitterend ingeschoten bal in de linkerbovenhoek, er 20 van had gemaakt, was het gedaan met de AFC-tegenstand. Vlak vóór tijd kon Webster er nog 30 van maken, wat ook de eind stand was. ZONDAG 28 NOVEMBER Ajax AlDCG A1 41 Ondanks de positieve uitslag is er in deze wedstrijd door onze jongens niet zo best gespeeld. Nu waren hiervoor waarschijnlijk wel enige oorzaken op te noemen, o.a. de zeer harde wind, die dwars over het veld blies en het keiharde spel van onze tegen standers. Echter zou men dan van ons team verwachten, dat met snelle combinaties de tegenstander dol werd gespeeld; dit was niet het geval. Door het vele lopen met de bal en gedraai zonder de zo nodige tempo-verhogingen werd het een wedstrijd om snel te vergeten. Ajax A2—Blauw-Wit A2 Deze wedstrijd werd afgelast. Ajax BI—DWG 5—0 Een bijzonder fel en stevig op de man spelend DWG gaf in de eerste helft geen ruimte om in ons spel te komen. Toch kwamen wij op 10, uit een goed genomen vrije trap van Rein Bos, die door Gé van Wees werd verzilverd. In de tweede helft waren wij oppermachtig en de doelpunten vielen met de regelmaat van de klok: 20 door een prachtige kopbal van Philip Uitenboogaard, 30 John Holshuysen, 40 en 50 door spitsspeler Pim van Rookhuizen. Mannen, we hebben de laatste weken de opgaande lijn te pakken, ga zo door! NFC B2—Ajax B2 1—3 We verwachtten een moeilijke uitwedstrijd tegen NFC, inmmers „thuis" had Ajax slechts met moeite een 10 overwinning behaald op deze stugge tegenstanders. En moeilijk is het zeer zeker geworden, maar dan voor de leider en de ouders langs de lijn. Het was namelijk vreselijk slecht weer. Een harde zuid wester-storm, gepaard gaande aan een striemende regen en ijzige koude. De jongens in het veld trokken zich hier echter niets van aan. Vóór rust domineerde Ajax (met de storm in de rug) en nam een 02 voorsprong door doelpunten van Rob Rinders en Leo Willems, die een hoekschop zó vakkundig nam, dat deze direct over de lijn zeilde. Vlak vóór rust kwam NFC op 12, door de gebruikelijke laconieke fout in onze achterhoede. Na rust domineerde Ajax weer, nu echter met de storm tegen. Vooral zie verder pag. 23 tt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 18