vertwijfelde poging van onze doelman Peter Krams (die echter verder een prima partij stond te „keepen")- Doordat één van onze jongens door een domme opmerking tegen de scheidsrech ter uit het veld werd gestuurd (en terecht), bleek, dat de over gebleven 10 jongens een prima karakter toonden, door er nog een schepje bovenop te gooien en de wedstrijd geheel naar hun hand te zetten. Dat leidde tot een derde goal van Peter v. d. Hengst, een vierde van Erwin Cramer en de vijfde wederom Peter v. d. Hengst, die hiermede één van zijn beste wedstrijden speel de. Een pluim voor aanvoerder Hanny Beyne en z'n mannen, die allen keihard hebben gewerkt. ZONDAG 14 NOVEMBER NEAA1— Ajax A2 4—4 Op een verschrikkelijk slecht veld en met een zeer slechte bal moesten Ajax en NEA elkaar bestrijden. Het liet zich aanzien, dat NEA aan deze omstandigheden zich sneller en beter aanpaste dan Ajax Red.). Na pim. tien minuten schoot Ronald Pay- rnans hard op het doel, de keeper van NEA kon de bal niet klem- vast houden en toen was Mark Leemberg ter plaatse om deze fout af te straffen (01). De aanvallen van NEA waren echter geenszins van gevaar ontbloot; het uit-verdedigen bij ons ging nog wel eens wat rommelig. Mede door het ongelijke, slechte veld kwamen er veel „passes" niet op de juiste plaats, en door het hobbelige effect van de bal hadden we in het begin veel balverlies. Na 20 minuten werd er bij ons een dekkingsfout gemaakt en met een fraaie boogbal werd Teddy Slee geslagen (11). NEA speelde wat directer, zonder franje, wat op dit veld beslist z'n voordelen had. Een cornerbal werd door NEA zeer goed ingekopt en het was 21. Ook hun derde goal was gaaf, 31. Met deze stand gingen we thee drinken. We zouden in de tweede helft de tegenstander onder druk zetten en onze middenlinie, aansluitend op de voorhoede, ging eventueel van uit de tweede lijn schieten. Zó moesten de zaken worden aan gepakt. Een zeer snel genomen vrije schop van Marcel van Rijn naar Gaby Martinez werd door deze laatste goed vóórgetrokken en René Jansen kon ook haast niet meer missen voor open doel (32). We kregen door dit doelpunt weer hoop en NEA moest nóg verder achteruit. Ze kregen weer een cornerbal te nemen, Teddy Slee liep finaal onder de bal door en het stond 42! Het pleit voor de vechtersmentaliteit van ons elftal, dat men het hoofd niet liet hangen. Pim Bosman verkleinde met een fraaie boogbal de achterstand op 43. Een afstandsschot van Eef Heyt trof doel en we stonden gelijk (44). Het was geen fraaie wedstrijd geweest om naar te kijken, maar onze jongens hebben met name in de tweede helft gevochten als leeuwen. Er had misschien nog wel méér ingezeten, want NEA was uitge speeld. De tijd hiervoor was echter te kort. Nu werden de pun ten gedeeld. Ajax BI— SDW BI 5—0 Gezien de resultaten vorig seizoen tegen SDW die nogal moeilijkheden opleverden waren wij extra geladen om juist tegen deze tegenstander goed voor de dag te komen. Onmiddel lijk na de aftrap liet de SDW-keeper een hoge bal los en had hij de grootste moeite om erger te voorkomen. Onze aanvallen golf den onstuitbaar op de SDW-veste, zowel over links als rechts, en na enige „goocheltrucs" van John Cornet bij de cornerpaal, bracht deze de bal prachtig hoog voor het doel, alwaar Donald de Vries beheerst met een kopbal scoorde, 10. Even later maakte Philip Uittenboogaard prachtig met het hoofd 20, uit een cornerbal van weer John Cornet. Nog vóór rust zorgde John Holshuysen voor 30 door attent reageren op een bal die, na een prachtige combinatie, voorlangs dreigde te gaan. Ons spel zakte in de tweede helft gelukkig niet weg en het lag beslist aan de fluitist die enige malen ten onrechte de voordeelregel niet toepaste dat onze vrijgespeelde spelers van „geheide" scoringskansen werden afgehouden. Toch bracht John Holshuy sen met twee prachtige doelpunten de eindstand op 50. Ver meld dient nog te worden, dat de weer herstelde Pim Rook- huizen de geblesseerde Donald de Vries twintig minuten voor tijd! kwam vervangen en goed voldeed. Voor Donald de Vries 16 van harte beterschap en hopelijk zal de blessure niet al te veel tijd in beslag gaan nemen. De Germaan B1Ajax B2 22 De verwachte zware wedstrijd tegen De Germaan is uiteindelijk in een gelijkspel geëindigd. Over het algemeen heeft Ajax ge domineerd, doch onze jongens vergaten om op tijd een beslis sende voorsprong te nemen. Nu ging de rust in met een mager 01 voordeel voor Ajax. Na de thee kregen we volop kansen om de score uit te bouwen, doch dit gebeurde niet. De Germaan putte hieruit veel moed en begon meer druk uit te oefenen. Het bleek nu, dat onze defensie niet waterdicht was. Door onnodig balverlies op het middenveld en een reeks dekkingsfouten kwam De Germaan op 1 1. En ze gingen door. Een veel te laconieke actie van Bert Rohde (gebeurt de laatste weken te vaak, Bert!!) had tot gevolg, dat de spits van De Germaan de bal kon bemach tigen. Hij „wurmde" zich het strafschopgebied in en werd daar gevloerd. Strafschop. Een hoop toestanden op het veld, maar we kwamen wel met 21 achter. Eén onzer spelers moest het veld verlaten en met 10 man nam Ajax nu wél het heft in handen. Vijf minuten voor tijd kregen we een vrije schop te nemen op circa 18 meter van het Germaan-doel. Martin Cornet tikte de bal naar Nico Berentsen en deze haalde uit voor een verschrikkelijk hard schot. Onhoudbaar verdween de bal in het vijandelijke doel, 22. Zelfs in de resterende minuten heeft Ajax nog minstens twee fraaie kansen gekregen om de volle winst te grijpen, doch dit lukte niet meer. Ajax B3Amstelland BI 22 Onze B3-juniores wisten uit een schijnbaar verloren positie (20 achterstand) toch nog terug te komen en een gelijkspel uit het vuur te slepen (22). Dit was de verdienste van invaller Ronald Eilts, die tien minuten voor tijd kans zag de gelijkmaker te scoren. De juniores van Amstelland konden dit blijkbaar niet verwerken en gingen hun toevlucht zoeken in schop- en graaf werk. Het was dan ook jammer, dat één van onze spelers daarbij helemaal in de fout ging en, zonder bal, naar een speler van Amstelland ging trappen. Tot overmaat van ramp gingen toen ook nog een aantal ouders er zich mee bemoeien. Een weinig verheffend schouwspel. Wij gaan op deze wijze met King Soccer langzamerhand wel helemaal de verkeerde kant op. Ajax B4Animo B1 01 De belangrijke wedstrijd tegen Animo heeft niet de hoognodige punten gebracht. In een zeer spannend duel moesten we met 01 het onderspit delven. Aan alle spelers echter een com pliment, daar er bijzonder hard gewerkt is. Het feit, dat de spelers van Animo wat groter en steviger waren, heeft ons de overwinning gekost. Jongens, volgende keer beter. Feyenoord C1Ajax Cl 32 (vóórwedstrijd in Rotterdam) Het is Ajax C1 niet gelukt om revanche te nemen op Feyenoord voor de geleden 21 nederlaag in het voorseizoen. In een vol gepakt Feyenoord-Stadion kwam Ajax al snel op een 10 ach terstand via een penalty. Halverwege de eerste helft kregen onze jongens wat meer greep op het spel en via een hard schot bracht Rudie Mulders ons op gelijke hoogte, 1 1. Ajax kreeg nog twee prachtige kansen, doch het bleef tot de rust 11. Gelijk daarna scoorde Feyenoord 31, door fouten in onze achterhoede. Rudie kon de achterstand, vlak voor tijd, nog wel verkleinen door alleen op de Feyenoord-keeper af te gaan en 32 te maken. Dat was tevens de eindstand van een wedstrijd, die niet door Ajax verloren had mogen worden. Het was voor de jongens wel een belevenis in dat propvolle stadion te spelen. KBV C1Ajax C2 0—0 Voor de C2 een wedstrijd evenals op 7 november die niet van de aanvoerder van de ranglijst verwacht mag worden. De eerste helft mochten we blij zijn, dat keeper Ricardo Rudge in een geweldige vorm verkeerde, anders hadden we al wel snel tegen een achterstand aangekeken. Zelf konden we hier weinig aanvallends tegenover stellen. De tweede helft gaf hetzelfde

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 16