rondom de jeugd CLUBHUIS AJAX VOORLAND ZONDAG 7 NOVEMBER AjaxAI— RCHA1 5—1 Een ruststand van 40 in het voordeel van onze jongens, dat doet reeds vermoeden dat op voetbaltechnisch gebied wij vér vóór lagen op onze tegenstander. Met een constante druk op het RCH-doel kon het niet uitblijven, dat wij zouden gaan scoren. Wat dan ook prompt gebeurde. Door een eigen inzet van een Heemstedenaar, één goal van Remco Müller, één van Cor v. d. Brink en één van Erwin Cramer. Na de pauze werd de score door laatstgenoemde verhoogd (50), waarna RCH op de val reep de eer nog kon redden. Geen grote wedstrijd. Ajax A2Voorland A1 21 We moesten vandaag aantreden tegen onze naaste concurrent, die maar 2 punten op ons achter stond. Dit was dus een zéér belangrijke wedstrijd. Aangezien we de uitwedstrijd maar krap hadden gewonnen, was ,,het vlees-in-de-kuip" bekend. De eerste helft ging gelijk op, met aan beide kanten niet veel uitgespeelde kansen. Ons middenveld liet het in die eerste 45 minuten enigs zins afweten, zodat er een vrij groot gat ontstond tussen aanval en verdediging. Daar kwam veel onnodig balverlies bij en het plaatsen was ook niet erg sterk, alles bij elkaar onzerzijds niet zo denderend. Met de thee was het nog 00. In de rust werd er op de fouten gewezen en dit gesprek wierp resultaten af. In de tweede helft werd er beter gespeeld. Gaby Martinez kon een heel stuk doorlopen tot ver in de verdediging van Voorland en tegen zijn harde schot had de uitstekende Voorland-keeper geen ver weer, 10. We hadden nu het initiatief en bleven aanvallend gevaarlijker. Bij een afgeslagen aanval van Voorland ging de Ajax-verdediging snel naar voren, maar één van ons was te laat opgelopen en dit foutje werd goed door Voorland benut, 11. Een enorm hard diagonaal schot van Eddy Roelfsema werd door de Voorland-keeper geweldig uit z'n doel geranseld. Wij gooiden er nog een schepje bovenop. Een zeer goed spelende Ronald Paymans, als rechtsachter, schoof de bal op tijd dóór het midden naar de vrij staande Eddy Roelfsema en die had alle tijd om te doelpunten, wat hij prompt ook deed. 21. Mede omdat de Voorland-keeper zo goed was, bleef het bij deze magere twee doelpunten. Belangrijk was echter, dat we met deze overwinning nu 4 punten op Voorland voorstaan. DWV B1Ajax BI 0—10 Alhoewel DWV, gezien de stand op de ranglijst onderaan, in deze thuiswedstrijd toch verdedigend wilde spelen, kwam hiervan niet veel terecht. Onze B1 stond op scherp en hier was niets of niemand tegen opgewassen .Reeds met de rust stonden we met 05 voor. In de tweede helft werd eenzelfde aantal goals aan de score toegevoegd, zodat we eindigden op 010. Doelpunten makers waren: John Holshuysen (3), Donald de Vries (3), Henk Panday, Hans Bergsma, John Cornet en Wim Wolffgramm elk één. Schellingwoude B1Ajax B3 14 Na de zeer teleurstellende nederlaag tegen Zeeburgia B2-juniores hebben onze B3-juniores zich „uit" tegen Schellingwoude B1 goed hersteld, door met een 14 overwinning beide punten mee naar huis te nemen. De prestaties van dit elftal worden geken merkt door een grote mate van wisselvalligheid. De ene zondag is het „Jantje huilt" en de andere zondag is het „Jantje lacht". Ik geloof dat dit een mentale kwestie is; het ontbreekt dit elftal vaak aan geloof in-elgen kunnen. De combinaties, die soms op de grasmat gelegd worden, wijzen er op, dat dit team tot goed voetbal in staat is en uit de individuele acties, die niet zelden zijn waar te nemen, blijkt dat er initiatieven worden genomen die hartverwarmend zijn. Tegen Schellingwoude was dit ook weer het geval; men was bereid zich voor elkaar op te offeren, leder een werkte keihard. En dan blijft resultaat ook niet uit, want werken wordt beloond. René van Vark (2x), Boonstra (1x) en Otto van Haarlem (1x) waren de makers van de Ajax-doel- punten. Mogen we afspreken, jongens, dat we elke zondag op deze wijze voetballen? Oké! WA C1— Ajax Cl 0—3 Evenals op 31 oktober speelden de C1-juniores vóór de pauze zeer moeilijk. Slecht combinatiespel, onnodige solo's, veelvuldig balverlies en hierop volgend een aantal op elkaar commentaar leverende spelers was hetgeen wij de eerste helft te zien kregen. Meerdere doelrijpe kansen werden niet benut en zelfs wist WA enkele keren gevaarlijk in de aanval te komen. De tweede helft gaf een zeker sterker gemotiveerd Ajax te zien en na een kwar tier werd een terecht toegekende penalty door Jacques de Heer benut. Vijf minuten later 02 door Rudie Das en weer vijf minuten later (ook door Rudi) 03. Een toch wel verdiende zege voor Ajax. Ajax C2VDO C1 2—2 Een slecht gespeelde wedstrijd van Ajax-zijde. We kwamen op een 01 achterstand door een fout in de achterhoede. Nog vóór de rust kwam de C2 op gelijke hoogte: uit een „één-twee" met Winnie Haatrecht scoorde Peter v. d. Waart. In de tweede helft was Ajax wel wat sterker, doch goals werden niet gemaakt. Door een foute terugspeelbal bij ons kon VDO weer op een voorsprong komen (12). Ajax kreeg daarna verscheidene kansen, doch pas in de laatste minuut belandde de bal, door een VDO-er, in het vijandelijke doel, zodat we toch nog op 22 kwamen. Ajax C3Diemen C1 21 De C3 speelde tegen Diemen C1 een nerveuze wedstrijd. De eerste helft, waarin de partijen goed tegen elkaar opgewassen waren, werd afgesloten met 00. In de tweede helft werd er wat beter aangepakt. Wij kwamen daardoor snel op 10. Er werd nu ook meer over de vleugels gespeeld, wat meteen gevaar opleverde. Door een strafschop werd de stand echter weer gelijk (11). Aan beide kanten kwamen er nog enkele kansen en vlak vóór tijd werd het toch nog 21 in het voordeel van Ajax. ZPC C1Ajax C4 0—3 Een belangrijke wedstrijd voor de C4, die door sterk spel van Ajax in een 03 winst tot uitdrukking werd gebracht. Twee mooie doelpunten van resp. Jan Bruning en Martin de Waardt brachten Ajax een 02 voorsprong, die door een benutte penalty van Nico Brouwers uitgebreid werd tot 03. ZATERDAG 13 NOVEMBER VVOG A1—Ajax Al 1—5 De toch wel met enige zorg tegemoet geziene wedstrijd tegen de Harderwijkers is achteraf door onze klasse in een eclatante overwinning geëindigd. Een zeer sterk gespeeld eerste half uur, waarin de bal in hoog tempo van man tot man ging, waar breedte-spel met diepte-passes goed werd afgewisseld, brachten VVOG eigenlijk al op de knieën. Want Gerrit Faessen en Cor v. d. Brink zetten onze A1 in deze fase op een 02 voorsprong, wat ook de ruststand was. Een enorme dekkingsfout in onze verdediging werd één minuut na rust noodlottig, ondanks een Geopend elke dag (beh. maandag) vanaf 1 1.00 uur (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15