seniores-overzicht de cc op stap W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Ajax 3 rukte afgelopen maand in één keer door naar een gedeelde eerste plaats, samen met AFC 2. In vier wedstrijden werden zeven punten vergaard. In Utrecht werd met 04 gewonnen van DOS 2. In de eerste helft werd door Ajax wat behoudend ge speeld en dat had tot gevolg dat we slechts één maal konden scoren door Eef Hoff uit een corner van Hans de Vos. Kort na de hervatting was het opnieuw Eef Hoff, de in de Utrechtse defensie een bal onderschepte en vervolgens keihard raak schoot. Daarna werd door Ajax goed gebruik gemaakt van het wegzakken van DOS. Eerst was 't Hennie Henrichs, die een slimme pass van Johnny van Meerlant beheerst in het lege doel werkte en vervol gens benutte Hans de Vos kort voor tijd een penalty. Al met al een goede wedstrijd van het gehele elftal. De thuiswedstrijd tegen De Spartaan 2 leverde opnieuw een overwinning op. Ditmaal werd het 20 en een nog beter resul taat heeft er beslist in gezeten. Met Fons Erich voor Jacques Swart en Jan Buskermolen voor Hennie Henrichs was Ajax in de eerste helft veel sterker en het was eigenlijk een wonder dat de vijandelijke defensie slechts één maal behoefde te capituleren voor een goede actie van Rolf Grootenboer, die van rechts, kei hard, laag over de grond, via de paal scoorde. Vermeldenswaard is nog de fraaie redding van de doelman van De Spartaan, die een goed genomen vrije schop van Hans de Vos nog net tot corner wist te verwerken. In de tweede helft was 't eerst opnieuw Hans de Vos die rakelings naast kogelde, alvorens De Spartaan ons onder druk ging zetten. Uitgespeelde kansen deden zich echter haast niet voor en 't was juist Ajax dat gevaarlijker bleef. Drie minuten in blessuretijd was 't Eef Hoff, die met een tweede treffer de zege veilig stelde. De CC (u begrijpt wel: dat is de Controle-Commissie) heeft nu eens niet gecontroleerd, maar is met de dames een avondje gezellig uit geweest: potverteren. En die gezelligheid hebben we ditmaal gezocht in „bowling", ergens op de Zeeburgerdijk. Het was allemaal erg leuk. We kregen eerst een uurtje om te „trainen" alvorens de echte strijd begon. Nu, de kreten van „alle negen ach neen alle tien" waren niet van de lucht, hoewel er natuurlijk ook mindere ballensmijters waren. Er heerste een echte wedstrijdsfeer één kan daarbij natuur lijk maar de eerste zijn en dat was niet de grootste van ons maar wel de beste: Corrie Deegen. Hij kreeg een leuke prijs (de eerste!!!) die hij, zoals hij zei, in zijn medaillekast zal hangen Na afloop was er een bijeenkomst aan de bar die erg in de smaak viel. We hadden veel consumptiebonnen er waren tal loze lekkere hapjes konden het nauwelijks op. Het nieuwe bestuur, onder leiding van Frans de Breet, heeft bij deze gelegenheid de vorige (afgetreden) bestuursleden een bloemenhulde (rood-wit) gebracht als dank voor de vele diensten door hen bewezen. De voorzitter van de Clubavondcommissie, Karei van Mourik, kwam ook nog even langs wippen Al met al, zoals ik reeds zei: een zeer gezellige avond. En bedankt, heren De vorige Elftalleider Van der Zwaag gaf ons een overzicht van de tot nu toe gescoorde doelpunten van het standaardelftal: Rob Ombre (4), Eef Hoff (4), Ko van Eek (2), Jacques Swart (2) en Roel den Hartog, Herman Landman, Johnny van Meerlant, Hennie Henrichs, Hans de Vos en Rolf Grootenboer ieder 1 maal. Een en ander betekent dat slechts doelman Jan Schipper (uiteraard) en Kenneth Pont niet hebben gescoord. De inhaalwedstrijd tegen AFC 2 werd een interessante wed strijd, mede dank zij het feit dat de arbiter bijzonder kwistig met strafschoppen strooide, als waren 't pepernoten met Sinterklaas. Volgens deze leidsman worden er in het tegenwoordige voetbal veel te weinig penalties uitgedeeld. Mede door het correcte spel van beide elftallen, liep de wedstrijd echter niet uit de hand. Reeds na twee minuten lag de bal op de beruchte stip. Het recht had echter zijn loop, want AFC miste dit onjuiste buiten kansje. In de twaalfde minuut nam Johnny van Meerlant het leder ineens op de pantoffel en dat betekende in de uiterste hoek 10. Na een half uur kwamen de Reds door een verdedigings- fout gelijk en kort hierna gaf de scheidsrechter AFC een vrije schop, hetgeen 12 betekende. Kort voor rust krijgt Ajax nog een kans op de gelijkmaker, maar een indirecte vrije trap gaat hard en hoog over. In de tweede helft drong Ajax sterk aan, doch met kunst- en vliegwerk blijft AFC overeind. Dan na onge veer een twintig minuten opnieuw een strafschop voor de gasten. Ditmaal falen zij niet en dat betekende 13. Het is voor Ajax een extra vonk in 't kruitvat. Roel den Hartog legt halverwege de tweede speelperiode al z'n venijn in een vrije schop en deze verdwijnt in de linkerbovenhoek (23). Enkele minuten later spat een vrije schop van Rolf Grootenboer op de lat, maar kort daarna wordt het dan toch 33, als opnieuw Rolf Grootenboer een vrije schop van Hans de Vos afrondt. Kort voor het einde Jan Letschert was inmiddels de geblesseerde Kenneth Pont komen vervangen opnieuw een penalty. Jan Letschert werd gevloerd en terwijl Herman Landman alleen op de AFC-doelman afgaat, fluit de scheidsrechter af. De bal ging opnieuw op de stip, maar door de grote spanning ging een verdiende overwin ning aan de neus van Ajax voorbij. Hans de Vos zag zijn te zacht ingeschoten bal via de vuisten van de keeper tegen de paal belanden. De wedstrijden tegen DCG 2 zijn voor Ajax altijd erg moeilijk geweest. Dat bleek ook nu weer. In de eerste helft werd er door ons elftal erg stroef gespeeld en ondanks instructies vanaf de kant bleef 't mis gaan. DCG nam de leiding, toen een midden velder vier man, inclusief onze doelman, omspeelde. Vanaf dit moment werd er beter aangepakt en werden de gastheren onder druk gezet. Na een half uur nam Roel den Hartog een vrije schop van 35 meter en deze verdween in de bovenhoek (11), met welke stand tevens de rust kwam. In de tweede helft zou door ons gebruik worden gemaakt van de stormachtige wind en de onzekerheid van de DCG-keeper, maar dit kwam niet geheel uit de verf. Omdat DCG ook af en toe gevaarlijk uitviel, bleef de stand vooralsnog 11. Vijf minuten voor tijd kwam de opluch ting. Een gave voorzet van Rolf Grootenboer werd door onze topscorer Eef Hoff met het hoofd bekwaam afgerond (12). Doorgaan zo, dan halen jullie Zeist op 12 juni 1977 (Kampioen schap van Nederland reserve 1e klasse). Ajax 4 komt eveneens langzaam in opwaartse richting. Ook dit team leed geen nederlaag. Drie gelijke spelen en een overwinning waren ditmaal het resultaat. De thuiswedstrijd tegen Hilversum 2. Een wedstrijd om gauw 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 12