jong ajax P. J. MENDES De zaterdag, voorafgaande aan de big match FeyenoordAjax in de Rotterdamse Kuip, ontmoetten elkaar in de Meer de beide C-elftallen uit Maas- en Amstelstad. Dat trok niet alleen zo'n 4000 belangstellenden, ook de TROS gaf acte de présence in de persoon van verslaggever Koen Verhoef; 's avonds in TROS Sport werd een aardige repor tage uitgezonden. Een wedstrijd die het aanschouwen zeker waard was, met aan beide kanten goed voetbal en in de eerste helft een actiever Ajax dan na de 20 voorsprong. Waarom toen de Amsterdamse ploeg zo moest wegzakken is onbegrijpelijk. Dat Feyenoord hier van profiteerde, niet alleen tot 21 kon komen, doch bovendien terecht een slordigheid (onnodig!) uitbuitte om gelijk te maken, lag voor de hand. En we mogen gerust vaststellen dat als doel man Tervoort die ook nu weer blijk gaf goede vorderingen te hebben gemaakt zich niet zo uitstekend geweerd had, dat éne puntje niet zeker zou zijn geweest. Simon Tahamata en Soren Lerby speelden beiden een halve wedstrijd (volgende dag wisselspelers in Rotterdam) en scoor den ook de Ajax-goals: Simon uit een vrije schop, waarbij de Rotterdamse keeper de bal niet onder controle kon krijgen en deze in het net verdween; Lerby kopte een fraaie voorzet van Ron van Niekerk mooi in. Scheidsrechter Geurts leidde uitstekend. Van Wim Schoevaart ontvingen we de volgende verslagen; De bekerwedstrijd d.d. 20 november tegen FC Amsterdam op het bijveld van het Olympisch Stadion was een lust voor het oog van de vele belangstellenden. Na vijf minuten 01; Ton Wickel benut een penalty na onderuit halen van Tahamata. Na twintig minuten 1 1, dekkingsfout. Ajax valt daarna onstuimig aan. Kok kopt de bal keurig terug en Tahamata scoort 12 na een half uur spelen. Vlak vóór rust maakt Ronald Klinkenberg 13 na een fraaie combinatie met Rob Kok. Direct na half-time mist Hannie Das, na een fraaie solo, op een haar na. Even later is het de FC Amsterdam-captain Erik van Aken die, gehinderd door Lerby (ingevallen voor Tahamata), in eigen doel schiet (14). Vervolgens rondt Ton Wickel een omhaal van Adje Bouma met het hoofd af (15) en doelpunt Lerby even later, na een fraai driehoeksspel met Ton Wickel en Adje Bouma, 16. Tenslotte is het Leo van Oers, die voor 17 zorgt na voorbereiding van Ton Wickel en Soren Lerby. Al met al een klinkende zeker niet geflatteerde overwinning. Het gehele team was een eenheid. Keeper Rob Tervoort verrichtte enige fraaie saves terwijl, behalve reeds eerder genoemde spelers o.m. Freek Lamain, Leo van Oers, Hannie Das, Ton Wickel, Ronald Klinken berg, Adje Bouma en Wim Schoch het publiek op zeer goed voetbal trakteerden. Hierover waren vriend en vijand het eens. Zaterdagmiddag 27 november te Deventer de competitewed- strijd tegen Go Ahead Eagles. Tijdens de warming-up blijkt, dat Ton Wickel niet kan spelen wegens een enkelblessure, opgelopen tijdens de training. Daan v. d. Burg vervangt hem en Peter Jager staat onder de lat. Na zestien minuten komt de eerste kans voor Go Ahead Eagles, de bal gaat echter net naast. Even later vliegt een schot van Rob Kok langs de verkeerde kant van de paal. Vervolgens tipt keeper Spijkerman de bal na een fraaie solo van Ronald Klinkenberg net over de lat. Kort voor half-time is het Rob Kok, die een dieptepass afrondt en met het linkerbeen in de benedenhoek scoort, 01. Even later is het rust en wordt Simon Tahamata vervangen door Soren Lerby. Vlak na de thee bijna 02, maar Wim Schoch mist helaas op een trekbal van IN MEMORIAM Met intense droefheid ontvingen wij het bericht, van het ver scheiden op 24 november 1976 van ons Ajax-lid en goede vriend JAN TIMMAN broer van onze penningmeester Henk Timman alsmede van Cor Timman. Een Ajacied in hart en nieren. Een man die vele jaren zowel in het bestuur van de KNVB, af deling Amsterdam, als in het hoofdbestuur van deze bond zitting heeft gehad en daar voortreffelijk werk verrichtte, waarvoor hem hoge onderscheidingen zijn uitgereikt. Een man ook met grote capaciteiten en iemand, die altijd in de bres sprong om anderen te helpen. Zijn zakelijke- en sportieve instelling waren geheel gericht op het kweken van waardering voor elkaar en het aanwakkeren van vriendschap. Eigenschappen die hem sierden. Een en ander bleek ook wel uit de enorme belangstelling bij zijn afscheid. Een zeer goed mens is op 60-jarige leeftijd, veel te vroeg, van ons heengegaan. Wij hadden hem nog gaarne vele jaren in ons midden willen houden. Tot zijn vrouw Ees, kinderen en verdere familie zou ik willen zeggen: moge u de kracht vinden, dit voor u zo zware verlies te dragen. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Jan, rust in vrede. Namens je vele Ajax-vrienden, Wim Volkers Amsterdam, 29 november 1976. Rob Kok. Even later krijgt Soren Lerby eenzelfde kans, maar hij mist eveneens. Ajax speelt nu vaak te kort, terwijl het gevaar juist via de vleugelspelers moet komen. In deze periode moet onze doelman Peter Jager enkele malen fenomenale reddingen doen bij gevaarlijke break-outs van de Deventenaren. In de 32e minuut mogen de withemden een penalty nemen na een overtreding van René de Haan tegen Tim Hendriks. De bal wordt onhoudbaar ingeschoten, 1 1. Hierna volgen diverse gevaarlijke uitvallen met wisselende kansen voor beide doelen, maar ge scoord wordt er niet meer. Het blijft een draw, 11. KANTOORMACHINES EN MEUBELEN Het vertrouwde adres Loenermark 475a Amsterdam-N. (Nieuwendam) Telefoon 271 191 - 323097 VERKOOP INRUIL ONDERHOUD REPARATIE Inruil van alle oude machines VERKOOP VAN ALLE BEKENDE MERKEN 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 11