kampioenschap en dan het mini-Europa Cup-toernooi in Zoe- termeer. Dat was het mooiste van alles. Drie dagen achtereen geweldig. We zijn daar vierde geworden, dat was jammer. Num mer één had het moeten zijn; we waren wel de kleinste (ploeg - MM), maar zeker de sterkste! Ja, daarna kwam dat ongeluk maar dat toernooi zal ik nooit meer vergeten." In gedachten die hoogtepunten nog eens op een rijtje zettend HANS: dus ging ik over op school met de A1 trai nen prachtig toernooi achter de rug de feestavond ja, ja, dat waren een heleboel mooie dingen." Uit verdere opmerkingen van het ouderpaar Kok noteren we, dat toen Hans destijds naar Ajax ging, ondanks dat dit zijn hartewens was, daar toch wel tegenop werd gezien. Wat zou het worden Zo echt de sfeer van een profclub Maar uiteindelijk is er nooit spijt geweest. Integendeel. de leider, mijnheer Boerkoel, zó goed de trainers alle maal: ik noem mijnheer De Groot, mijnheer Van Daal, mijnheer Haarms, mijnheer Klinkenberg voor hen heb ik en dat is niet alleen ten opzichte van Hans slechts de grootste lof. Er is sfeerde accommodatie is prachtig Mevrouw Kok:ik heb na afloop van het seizoen mijnheer Boerkoel ook bedankt voor zijn voortreffeijlke begeleiding." (Nol: ,,Dat heeft ze inderdaad gedaan en mevrouw Kok onder streepte haar woorden met een hartelijke zoen.") De klok loopt naar negenen Het wordt tijd om afscheid te nemen. Hans praat nog wat met een paar schoolvrienden, die op het laatst nog even zijn komen binnenwippen. Die belangstelling (bezoeken) en wat er als bewijs daarvan allemaal rondom het bed hangt, geven blijk dat onze jonge clubgenoot zeker niet wordt vergeten. Zo was b.v. Ruud Krol al eens bij hem en bracht bij deze gelegenheid een wedstrijdbal mee met daarop de hand tekeningen van alle spelers; Willem van Hanegem kwam op bezoek en sprak langere tijd met Hans Laten we niet vergeten te vermelden, dat er ook nog het een en ander aan ,,de school" wordt gedaan, waarbij uiteraard primair met mondelinge lessen wordt gewerkt. Momenteel gaat dat over biologie, Nederlands en Engels. Binnenkort komen daar nog drie vakken bij dan zal met dispensatie van het Minis terie van Onderwijs en met gebruikmaking van koptelefoon en Hans niet over belangstelling te klagen heeft bandrecorder de lesgeving een dusdanig gestalte krijgen dat op basis van een avond-mavo het diploma daarvan kan worden behaald I En aangezien de WIL om dat te bemachtigen er is, zit het er ook in! Om een uitspraak van Bobby Haarms aan te halen ten aanzien van hen die iets willen bereiken: ,,Tot op de bodem van de mogelijkheden zal hij gaan Mogen wij dan besluiten met namens Hans en zijn ouders allen, die in de afgelopen maanden zoveel belangstelling en medeleven hebben getoond, daarvoor hartelijk dank te zeggen. Het was alles overweldigend! Dat onderstreepte mevrouw Kok ook nog eens, toen we na afloop in de kantine van het Instituut even een kopje koffie gebruikten. Wij van onze kant begrepen toen ook, aan de hand van verschil lende details met dit ongeval verband houdende, wat er in die afgelopen vijf maanden ook aan deze twee mensen voorbij is gegaan echter thans ook met zo'n kranige zoon de toekomst wat zonniger en met meer vertrouwen tegemoet zien! Op zaterdag 27 november jl. hebben St. Nicolaas en zijn knecht op weg naar de Ajax-Jeugd een kort bezoek aan Hans gebracht, hem een exemplaar van het jubileumboek ,,75 jaar Ajax" bezorgd, vergezeld van een boekenbon. Daar vernam Sint dat Hans de avond tevoren een tentamen biologie had gedaan, met de zeer fraaie beoordeling: 9! Tevens was inmiddels definitief komen vast te staan, dat de Sinterklaasavond-thuis door zal gaan! Een ware feestavond wordt dat dus! Mart. J. W. Middendorp 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 10