hengels boven water vissen maar!! EINDE VAN DE AJAX-VISDAG En dat gebeurde dan weer op zondag de 10e oktober jl. 's mor gens, om een uur-of-half-tien, in de heerlijke omgeving van Hauwert, gelegen in het fraaie Noordhollandse landschap met prachtige boerderijen en grote veestapels. Aan dat „inleggen" was veel werk van meerdere commissie leden en medewerkers vooraf gegaan: de mooie drie-delige hen gels waren weer verzorgd door Evert Bormann, de man met zijn vele hengelsportzaken in Amsterdam en omgeving; de snoeren kwamen van ook al zo'n zorgzame Ajacied: J. v. d. Berg. Na de tweede ronde werd een uitgebreide ontbijt-lunch geser veerd; Ome Bram was als altijd vroegop geweest (half vier) om het krentenbrood te smeren (en dat kan hij). Frans de Breet, de voorzitter van de controle-commssie, was als altijd met zijn auto paraat om al dat lekkers bij de vissers op het weiland te brengen. Niet te vergeten verder, dat de gebroeders Hoopman (juist, van de Oesterbar op het Leidseplein) voor verrukkelijke panharing hadden gezorgd, terwijl de warme worst, die Dries Blankert ter beschikking had gesteld, ook bijzonder goed in de smaak viel. En om dan zeker niet de meerdere goede gaven van Ome Bram te vergeten: diverse soorten worst, fruit, heerlijk 8 belegd roggebrood en vele dranken. Een waar luilekkerland! De strijd aan de waterkant was intussen fel geworden en vol overgave. Na verloop van tijd werd het nodig gevonden om een pauze te houden, wat betekende dat we bij Café „De Sack" in de Dorpsstraat van Hauwert (prettige bediening van het echt paar Van Dijk) wat gingen relaxen. Wat de visresultaten aangaat, haalde Jan Hoopman de grootste baars naar de oppervlakte (24 cm) en Jan Bouwmeester de grootste vis (een brasem), 45 cm. De prijs voor de laatste vis was voor de grote visvang-kenner Harry de Groot, waarmede hij tevens bewees méér te kunnen dan alleen maar muziek maken. De bus van Central Holland Tours met chauffeur K. van Geelen heeft weer voortreffelijk gereden, hoewel er geen „stop" af kon voor de tante van Piet van Deyck en Luuk Sacksioni, aangezien de omweg naar het nieuwe bejaardentehuis te groot was. Misschien volgend jaar want dan wordt ze 100! Als vanouds kwamen we 's avonds om 6 uur met de dames in het Ajax-Restaurant bij elkaar voor de borrel, de uitdeling der prijzen en het diner-dansant.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8