ROCHAS JL R53 monsieur after shave nieuws van de ontspanningscommissie seizoen. Bij de eerste trainingen krijgen de spieren, die een aantal weken rust heb ben gehad, dusdanig veel werk te ver stouwen, dat daar blessures ontstaan; die nemen af naarmate het seizoen vor dert en de conditie toeneemt, waardoor een speler minder kwetsbaar is. Aan het eind van het seizoen als men vermoeid geraakt, neemt het aantal blessures weer toe. Er wordt inderdaad hard gespeeld tegen woordig. Ik heb dat vooral goed bij NFC kunnen meemaken, toen die eerst uit de derde klasse KNVB degradeerde naar de vierde, om daarna terug te komen en in één keer door te stoten naar de tweede klasse. Er zit duidelijk verschil tussen de wijze van spelen in de verschillende af delingen. Daarnaast ben ik van mening, dat men te weinig preventief te werk gaat, wanneer we praten over het voorkómen van (onnodige) verwondingen. Voorlichting Wanneer je soms ziet hoe spelers, ook in het betaalde voetbal, het veld in gaan, dan mag het een wonder heten dat zij weer heelhuids uit de strijd komen. Ten eerste het veelal niét dragen van scheenbescher mers; ik vind dat het gebruik daarvan ver plicht moet worden gesteld, dit natuurlijk vooral in het belang van de speler zelf. Een regelmatig terugkerend geluid is, dat men niet mét scheenberschermers kan spelen. Dat is natuurlijk onzin. Als je er maar vanaf het begin mee speelt, wordt dat een gewoonte. Op dit punt zou er meer voorlichting c.q. verplichting moeten komen vanuit de clubs. Daarnaast zijn er nog een aantal andere zaken, die niet juist zijn en die blessures activeren: het gebruik van slecht schoeisel, elastiek om de kou sen waardoor de bloedsomloop stagneert, slechte noppen onder de schoenen, het spelen zonder zwachtels om de enkels, enz. Dit alles dient m.i. beter te worden geregeld. In de eerste plaats moet de spe ler zelf de discipline hiervoor kunnen op brengen resp. aan dit soort zaken den ken. Verder heeft de club, zoals gezegd, ook de plicht erop te letten. Dat gebeurt veel te weinig. Ook de leider van een elftal heeft in deze een belangrijke taak. Door het nemen van allerlei preventieve maat regelen geloof ik, dat het aantal blessures aanzienlijk zou kunnen afnemen. Maar ja, wanneer een jonge speler de-grote-broers" op de televisie ziet spelen met afgezakte kousen, dan bevordert dat natuurlijk de voorlichting over het gebruik van scheen beschermers en andere zaken niet. Jeugd Ik dacht, dat er de laatste jaren bij de jeugd inderdaad een tendens is waar te nemen, die aangeeft dat bij veel jonge spelers voetbal niet meer op de allereerste plaats komt. Daarbij speelt ook de school een belangrijke rol. Meer dan vroeger kunnen jonge mensen een hogere opleiding volgen, moeten gezien de eisen des tijds daar gebruik van maken, waar door de tijd om aan voetbal te besteden, minder wordt. Het komt voor, dat spelers, voor enige dagen afgereisd naar het bui tenland, hun schoolboeken meenemen. Ach, natuurlijk, van studeren komt meest al niets maar eigenlijk kunnen ze die tijd niet missen. Bij een club als Ajax moet voetbal wel op monsieur ROCHAS ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam de eerste plaats komen, wil een speler iets bereiken, d.w.z. het top-voetbal. Wan neer dat niet gebeurt, valt hij zondermeer af. Bij NFC ligt dat natuurlijk veel sim peler; een vergelijk tussen die twee clubs is natuurlijk nooit te maken. Ajax móet veel meer eisen van zijn spelers, óók die in de jeugd-elftallen. Zeker, het geheel is zeer leerzaam voor me. Soms krijg ik wel eens de wil om bepaalde zaken, ideeën of gedachten bij Ajax opgedaan, bij NFC naar voren te brengen. Dat lukt meestal niet best. Dan hoor ik: ,,Ach, jij met je Ajax Nou ja Tijn Middendorp Ë)ËlëlËlË]Ë)Ë]ËlGlËlË]Ë]G]Ë)ëlËlË]Ë]ËlËlË]G]ËlËlË]ËlË]Ë)Ë]Ë)ËIëlË]Ë]Ë]Ë]ËlËlË]SËlË]Ë]G]Ë]Ë)Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]ËiË]Ë]Ê]Ë]Ë]ËlË)Ë]ËlË)Ë]Ë)ËlËlËlË)Ë]ËlË]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë] AJAX-JEUGD Zoals u in het vorige Ajax-Nieuws hebt kunnen lezen, zullen wij als Ontspanningscommissie u zoveel mogelijk op de hoogte hou den van onze activiteiten. Allereerst de voorlopige kroon op ons werk, nl. een vorm van erkenning door het Ajax-bestuur. Wij stellen zeer veel prijs op het door het bestuur in onze commissie gestelde vertrouwen, waaruit blijkt, dat wij met een goede zaak bezig zijn. Intussen zijn er weer twee gezellige dansavonden achter de rug, één waarop het dansen werd afgewisseld met een paar spel letjes „kienen", wat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Beide avonden waren weer volledig uitverkocht en zeer geslaagd. Ook de wekelijkse kaartavonden in het Jeugdhonk bij Karei Kamlag, onder de bezielende leiding van de heer Brouwers, verlopen goed; er zouden alleen nog wat gezellige kaarters aan toe gevoegd kunnen worden. Zij kunnen zich melden bij de heer Kamlag. Die wekelijkse kaartavonden worden op elke donderdag gehou den, vanaf 20.00 tot 22.30 uur. Daarna gezellig babbelen aan de bar in het prettige Jeugdhonk. De stand na 9 kaartavonden is: 1. mevr. Van de Busken 38769 punten 2. heer Keizer 36857 punten 3. heer Smeelen 36595 punten 4. mevr. Eekeres 36564 punten Met 14 marsen elk staan mevr. Kreuger en de heer Vellinga aan de leiding. Verder werd dinsdag 9 november jl. door de Ontspannings commissie een mooie prijzenkast geschonken aan de Jeugdcom missie. Deze geste, uitgaande van de ouders der jeugdleden, door de OC met goedvinden van het Ajax-bestuur verwezen lijkt, betekent voorwaar een prachtige aanwinst voor het Jeugd honk. Er zijn in onze club vele mensen, die de OC een warm hart toedragen, wat zij ook vaak laten blijken door ons te steunen, hetzij financieel hetzij door het schenken van prijzen. Al deze mensen, die graag in de anonimiteit willen blijven, namens de OC hartelijk dank. Namens de Ontspanningscommissie, A. L. van Zoest 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 7