onze voorzitter op de fbo-vergadering, d.d. 9 oktober 1976 van de voorzittereen dankwoord Hoewel, in verband met zijn ziekte, voorzitter Van Praag geen uitvoerige weergave van hetgeen op bovenvermelde bijeenkomst werd gezegd, kan geven, volgt hieronder een meer „punts gewijze" weergave van de rede van onze praeses: „Het gaat niet meer om het uitpraten van een aantal incidenten, maar we zullen moeten vaststellen of de mogelijkheid er nog is of dit sectie-bestuur in huidige samenstelling en functieverdefing na alles wat er in verleden gezegd en gedaan is of wij dit beleid nog kunnen steunen. Dit sectie-bestuur heeft in vele opzichten gefaald en mijn ant woord is dan ook neen." Punten t.a.v. SB In algemene zin: 1. Gebrek aan wil tot samenwerking/Overleg met belangen verenigingen. 2. Gebrek aan openheid/Onvoldoende informatie belangheb benden. 3. Zeer slecht internationaal aanzien (UEFA, FIFA en vele andere bonden. 4. Slechte verhouding met Nederlandse overheid: a. Van Doorn - Bestuur moet in retraite gaan; b. ophouding toto-,lotto-uitkeringen; c. houding CRM - overleg Kamercommissie. 5. Slecht naarbuiten uittreden van bestuursleden: a. Stoop over Zon en over de ministersploeg; b. Tripels in Vrij Nederland, met allerlei voorvallen binnen het bestuur, maar vooral „het overkomen van henzelf is belangrijker dan het besluit". Is kwalijk. 6. Het overwicht van drie bestuursleden in een groep van zeven is een slechte zaak. 7. Het voortdurend lobbyen en toezeggingen doen aan een ieder is te veroordelen en voorkomt een juiste besluitsvor- ming in vergaderingen. Vaak worden dan toezeggingen niet nagekomen. Enige concrete punten: 8. Gedrag in buitenland bij ItaliëNederland was beneden peil. 9. De zaak voorafgaande aan de WK 1974, waarin spelers f 65.000,werden toegezegd. 10. De gang van zaken met betrekking tot sponsors voor de WK 1974, b.v. Goudsmit-Hoff (proces inmiddels verloren). 11. Exploitatie WK 1974 met vraagtekens en leemten nog steeds niet goedgekeurd door onze accountants inzake commissie Willem Duys en de heer Van Wamelen. 12. Het geding Jan Peters/Schoenfabriek Quick, dat veel geld, plm. 40.000,heeft gekost. 13. De affaire rond Cor van der Hart als bondscoach met af koopsom van 50.000, 14. Het beleid rond bondscoaches in het algemeen. Van der Hart/Fadrhonc/Knobel. 15. Het gebeuren rond Cor Coster, waarbij onjuiste informatie is verstrekt en waarin partijen betaald voetbal niet waren gekend. 16. Het niet laten functioneren van de professionele contact- raad. Overleg van professionals van partijen betaald voet bal. 17. Het mislukken van de Raad voor het betaald voetbal. 18. Het rumoer rond de scheidsrechters met ordinaire rellen (Kernkamp enz.). 19. Het gebeuren in Zagreb gebeurde voor een groot deel onder verantwoordelijkheid van de Sectie BV. Zie eindeloze publiciteit in die periode juni/juli. 20. Sectiebestuur BV kan voor groot deel verantwoordelijk gesteld worden voor ontslag Burgwal. Kosten m.i. aan het eind van de rit toch meer dan 815.000, Verder bestaat een bepaalde onbetrouwbaarheid over toezeg gingen van het sectie-bestuur aan b.v. de belangengroeperingen VVCS en WON (zie vroegere beleidsplannen en recentelijk het beleidsplan betaald voetbal 1975, waarin werd toegezegd over alle zaken te overleggen). Het schipperen i.v.m. de pariteit in het bondsbestuur, toen een extra zetel voor de BV ter beschikking kwam. Zonder enig over leg trok men lootjes uit de hoed van de heer Stoop wie in het bondsbestuur zou komen. Getuigd van een niveau waarvoor een klaverjasclub zich zou schamen. Op deze wijze een bestuurs- plaats te verkrijgen in de grootste sportbond van Nederland is een schande. Door deze manoeuvre verloren Zon en Tripels hun plaats aan één van het beroemde combo. In het kader van de structuurcommissie, die nieuwe plannen maakt met betrekking tot de bestuurssamenstelling Betaald Voetbal, is het redelijk door mij te vragen of alle heren hun zetels ter beschikking willen stellen. Zij kunnen dan enige maan den demissionair voortregeren, terwijl een informatie-commissie, bestaande uit de heren Masman, Van Rijn en De Wit, haar werk zou kunnen doen en kijken wie capabel is ons voetbalbestel nog verder te regeren. (Tijdens de vergadering is deze commissie benoemd, die dus met het sectie-bestuur over verschillende zaken gaat praten. - Red.) Wat de vergadering van het Betaald Voetbal op 27 november a.s. zal opleveren Er zijn reeds door enkele clubs nieuwe kan didaten gesteld tegenover de aftredende sectie-bestuurders Zwikstra, Kernkamp en Zon, nl. de heren Timman (onze penning meester), Hoppenbrouwer (scheidsrechtersbelangen) en Jack van Zanten. Mogelijk dat zich op deze bijeenkomst nog verdere ontwikke lingen zullen voordoen. De heer Van Praag verzocht ons in dit clubblad gewag te maken van de geweldige belangstelling die hij in velerlei vorm mag ondervinden van allerlei mensen en clubs en bestuurderen uit binnen- en buitenland, zulks naar aanleiding van zijn ziekte. Hij zei ons: „Ik vraag me soms af, hoe weet dié dat, in hemels naam en rijst mijn verbazing hoe mij volkomen onbekende mensen kaarten sturen met goede wensen voor spoedige beter schap. Als ik namen ga noemen dan vergeet ik er natuurlijk enkele hoewel ik toch graag b.v. de mensen van de clubavond wil bedanken, en de Jeugdcommissie en de spelers, vertegen woordigd door Heinz Stuy, en de heer Ivic voor zijn komst en mijn mede-bestuursleden, de collega's van de redactie Maar ja, daar ga ik weer vergeet die en die. Neemt u mij niet kwalijk allen, jong en oud, wie u ook bent, hartelijk dank voor uw belangstelling en goede wensen. Ik hoop weer spoedig mijn werkzaamheden voor onze club te kunnen hervatten." Aldus voorzitter Jaap van Praag. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 4