kroniek ajax-nieuws Wij moeten deze kroniek beginnen met, helaas, de treurige mede deling dat DOLF DESMIT is overleden. Voorzover deze in de geschiedenis van onze club en in het bijzonder bij het bijna 60-jarig bestaan van ons clubblad grote Ajax-figuur niet bekend mocht zijn, verwijzen wij naar het ,,ln Memoriam"elders in deze editie aan hem gewijd. Wat ons persoonlijk aangaat, blijft de herinnering aan een fijne clubgenoot, met wie we een vriendschap van ten naastebij vijftig jaren onderhielden blijft de herinnering aan de vroegere jaren, toen Dolf als redacteur van het Ajax-Nieuws ons, nog in de junior-tijd zijnde, bewoog tot het schrijven van wedstrijdver slagen, over de wedstrijd ,,die-we-speelden" of ook wel over ,,die- we-zagen". De kopij werd nog dezelfde zondagavond naar hem in de Brederodestraat gebracht.boomden" we gezellig na over de resultaten van die zondag en andere Ajax-gebeurtenis- sen zaten we in gedachten alweer bij de komende wedstrij den en dat met daarbij de volle belangstelling van zijn vrouw, Rie, de andere 100 procent Ajax. Wij wensen haar in het bijzonder veel sterkte toe in deze moei lijke dagen; zij moge zich ervan overtuigd houden dat de na gedachtenis aan Dolf bij Ajax in hoge ere zal worden gehouden. De crematie heeft in stilte plaatsgevonden. Een ander verlies valt te memoreren in het verscheiden van JOOP MARTENS. Ook over deze bekende Ajacied, met vele Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1976/1977 - November 1976 - No. 3 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 30 november op het redactie-adres aanwezig zijn (zie toelichting op pag. 11 van dit blad) Foto omslag: Aandacht voor Hans Erkens verdiensten voor zijn club, vindt u elders in deze editie een gedenkschrift. Het leven gaat door We willen het vervolgens hebben over de resultaten van ons eerste elftal. Ajax was op 17 oktober in het Dieckman-Stadion te Enschede voor de strijd tegen de FC Twente, de oostelijke topper" (club), die deze titelatuur dit seizoen nog weinig ,,waar" kon maken, zoals op de ranglijst valt waar te nemen. Dit hoofdzakelijk door veel blessures. Maar ja, als bezoeker(s) moet je toch voorzichtig zijn en vooral als je als Ajax komt dan krijgt wie tot nu toe niet los kon komen, plotseling vleugels. Inderdaad viel het Krol c.s. niet mee. Met een 2overwinning (goals van Tscheu la Ling en Ruud Geels - strafschop) brachten we wel de beide punten mee naar Mokum, maar het heeft er goed om gespannen. Wie zich af ging vragen wanneer we nu eindelijk weer eens een ruime overwinning zouden kunnen verwachten, kreeg een week later, thuis tegen de FC Utrecht, het antwoord: vandaag! Een veel meer dan tot nu toe aanvallend spelend Ajax prikte maar liefst zeven maal de bal achter FC Utrecht-goalie Istatov, waarvan Ruud Geels niet minder dan vijf keer (de andere twee doelpunten kwamen van Hans Erkens en John Dusbaba). Nu, dat was een mooie opkikker voor ons doelgemiddelde. Het betekende tevens, dat we op de tweede plaats achter Feyenoord kropen, nu Roda JC in Alkmaar de volle winst moest achterlaten. Laten we niet verzuimen te vermelden, dat de Utrechtenaren tot het einde toe bleven streven naar goed voetbal en zeer correct de wedstrijd uitspeelden. Na dit min-of-meer .schuttersfeest" viel het resultaat tegen Telstar in Vel sen ronduit gezegd tegen. Zeker, als we in de his torie duiken is het voor Ajax altijd moeilijk geweest om daar te spelen. Dat was al in de (amateur-) tijden van Stormvogels resp. l/Sl/. Toen was het ook al zo, dat een verdeling van de punten door ons met beide handen werd aangegrepen. Of dat nou aan de zeewind ligtEnfin, er werd ditmaal niet gescoord, ieder een punt dus en menigeen die daar alweer toch blij mee was. Tegen Go Ahead Eagles kwam de ploeg weer beter voor de dag. Een prima eerste helft, waarin we bij de thee met genoegen een 30 voorsprong konden constateren, alle goals weer gemaakt door top-scorer Ruud Geels, maar, zoals na de pauze .speaker" Van Steenbergen aangaf dat de vierde Ajax-goal door Schoe naker werd ingekopt uit een fraai genomen corner door Simon Tahamata, zo was aan de eerste doelpunten uitstekend werk van Wim Suurbier, Tsjeu la Ling en René Notten vooraf gegaan. Het bleef bij die ,,vier". Ons elftal wacht hierna de topper FEYENOORDAJAX Voorzitter Van Praag is, zoals inmiddels wel bekend, door een flinke longontsteking enige tijd om in voetbaltermen te blijven: buiten spel. Hij gaat, zij het langzaam, goed vooruit. Wij menen uw aller tolk te zijn, indien wij hier de wens uitspreken hem binnenkort volledig hersteld zijn activiteiten voor Ajax weer te zien opnemen. Het ST. NICOLAASFEEST voor de Jeugd (Pupillen en C-Junio- res) wordt dit jaar gehouden op ZATERDAG 27 NOVEMBER. De goed-heilig man heeft reeds laten weten, op die da& de mid- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2