r De Don's I haarverzorgers Ajax B2Lijnden B1 1O De strijd tegen de naaste concurrent Lijnden, welke slechts één punt achterstand had, leverde, hoewel tweemaal een half uur onafgebroken in de aanval, slechts een bescheiden overwinning van 10 op, door een doelpunt van Rob Rinders. Deze profi teerde goed van één der weinige fouten in de Lijnden-defensie. Vermeld dient nog te worden een geweldige knal van Tinus van Teunenbroek, die van de deklat af spetterde en echt een beter lot had verdiend. Al met al, jongens, iets meer koelbloedigheid bij het afronden der kansen, en jullie maken het jezelf en je leider een stuk eenvoudiger. En de heer Enthoven Sr. zag het zo: ,,Deze wedstrijd was span nend tot het laatste fluitsignaal. Immers, bij verlies van Lijnden kwam deze op een achterstand 5 punten. Onze B-juniores waren wel weer de betere ploeg, maar doelpunten maken, ho maar! Het was natuurlijk wel weer zo bij Lijnden; veel mensen achter houden en proberen de ,,nul" vast te houden. Na afloop vond men 10 verliezen danook eervol en dat zal dan wel. Hun vele terugspelen-op-de-keeper werd toch eens fataal; Rinders onder schepte de bal, omspeelde de doelman en liet ons toen uitbundig juichen."^ De Volewijckers BIAjax B3 12 Onze B3-juniores zijn met twee punten op zak van de Buiksloter Banne vertrokken. Ditmaal waren het de B1-juniores van De Volewijckers, die het onderspit moesten delven. Maar het Ajax- team heeft het ook nu weer niet cadeau gekregen. Het belang rijkste is, dat er ook in deze wedstrijd weer hard voor gewerkt is. De doelpuntenmakers waren Rob Uitermerk en René van Vark. Alleen nog dit, mijne heren: ga niet met de arbiter dis cussiëren; dit is van elke zin ontbloot. Omdat we maar 11 man hadden, moest Jaap Vlieger met een liesblessure blijven door- pelen. Hij wilde het zelf! Bravo, Jaap! BPCB1—AjaxB4 0—7 In deze wedstrijd hebben de Ajax-jongens de gelegenheid om zich te revancheren na de teleurstellende wedstrijd tegen FIT, met beide handen aangepakt. Na een moeizame start, gingen we rusten met een 02 voorsprong. In de tweede helft is er verder orde op zaken gesteld, werd door een ieder goed gecom bineerd, wat resulteerde in nog eens 5 doelpunten. Vermeldens waard is ook het feit, dat er in zijn totaliteit zes maal tegen paal of lat geschoten is. Ajax Cl— DWSC1 2—1 Eén van de .toppers" van de competitie: thuis tegen DWS. Net als onze C1 nog geen verliespunten, maar met één wedstrijd minder gespeeld. Vóór rust een overwicht van Ajax, wet resul teerde in een aantal zeer doelrijpe kansen. Slechts één gevaar- Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 16 lijke aanval van DWS, een schot tegen de lat, totdat Ajax na een goede corner van Johny van 't Schip een 10 voorsprong kon nemen door Rudie Das. Het gevaar bij DWS kwam van de twee Surinaamse jongens, die echter van onze spelers vrijwel geen ruimte kregen. Na rust toch de gelijkmaker; na een schot ver dween de bal via één onzer verdedigers in het doel. Maar vijf minuten later dan toch de verdiende zege via Rudie Das, die van af de middenlijn in één rush zijn directe tegenstander, de laatste verdediger, en de DWS-keeper wist te passeren. Een compliment voor alle ingezette dertien spelers is dit keer zeker op zijn plaats. Rivalen C1Ajax C2 17 Ajax kwam al snel op een 01 voorsprong; een vrije trap van Winnie Maatrecht werd door Michel Vrachtdoender ingetikt. Door een misverstand in de achterhoede werd het helaas 11. Weer uit een voorzet van Haatrecht kopte Edwin van Hameren mooi in (12). Ook het derde doelpunt kwam van de voet van Van Hameren. Een hoge voortzet van rechts belandde recht streeks in het doel (13). Na de rust een oppermachtig Ajax. Met nog 4 doelpunten, resp. van Edwin van Hameren, Frank van Helvert, Edwin van Hameren en Marco Robijn, werd de eind stand 17. ZSGO Cl—Ajax C3 1—2 De C3 heeft een mooie overwinning behaald op het nog onge slagen ZSGO. De partijen wogen goed tegen elkaar op, aan beide kanten kwamen er wat kansen en één daarvan werd benut, zijnde een fraaie kopbal van Simon Meyer. Na de rust hadden we meteen al succes; een foutieve terugspeelbal kon door Adriaan Wolffgramm in het doel worden gewerkt. ZSGO ging daarna met man en macht in de aanval, waardoor onze verdedi ging één tegengoal moest toestaan 12). Meerboys 2Ajax C4 04 Bij Meerboys kon Ajax C4 zijn overwinningsreeks voortzetten. Door doelpunten van Bruning, Verheul en De Waardt werd het ten slotte 04. Dit resultaat kwam vrij regelmatig tot stand. Twee doelpunten vóór de rust en twee goals daarna. Goudswaard had weinig geluk met zijn schoten; de lat stond hem een paar keer in de weg. ZONDAG 24 OKTOBER Op deze dag werd het programma in zijn geheel afgelast. ZONDAG 31 OKTOBER Ajax AlVolendam A1 42 Onze A1 begon de wedstrijd met een paar vloeiende aanvallen Helaas werd er hiervan maar één benut. Uit een goede „één twee" tussen Faessen en Kramer schoot laatstgenoemde raak De veldmeerderheid van Ajax werd jammer genoeg niet in doel punten uitgedrukt. Hier zorgde ook de goed ingrijpende Volen dam-keeper voor. In de tweede helft kwam Ajax al snel op 20 een hard schot van Kramer stuitte van de borst van de keeuer voor de voeten van Faessen. Direct hierop werd het 30. Een dieptepass van Faessen naar links, kwam bij Brenker, die uit haalde en via de binnenkant paal scoorde. Hierna verliepen de combinaties bij Ajax niet meer zo goed, waarschijnlijk ook om dat v. d. Hengst en Brenker uitvielen wegens blessures. Volen dam kwam op 31, op 32 zodat het zowaar nog gevaar lijk werd. Doch Terstall bracht aan ale onzekerheden een eind, door de eindsthand op 42 te bepalen. Oriënt A1Ajax A2 1 14 De A2 zorgde voor de hoogste uitslag van-de-dag. Al na plm. 10 minuten spelen kopte Roelfsema via een trekbal van Martinez Ajax naar 01. Een lange dieptepass op Van Rijn werd be kwaam door deze laatste afgerond (02). Uit een goede corner bal van Roelfsema scoorde Marcel van Rijn 03. Na plm. 30 minuten schoot Tom Kok twee keer achter elkaar tegen de paal. In de tweede helft kwamen we na 3 minuten al op

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 16