Swift-verdediging totaal was uitgespeeld, rustig kon aanleggen voor zijn tweede treffer. Ik wil dit gehele Ajax-team complimen teren voor de geweldige inzet in deze wedstrijd. Daarbij komt dat dit Ajax-team er elke wedstrijd erg hard aan moet trekken, omdat het in deze afdeling moet spelen tegen B1-juniores. Ga zo door, mannen. J. H. H. Ajax B4FIT B1 0—0 Deze wedstrijd toonde aan, dat we een eventueel kampioenschap niet cadeau zullen krijgen; het werd een ontmoeting, waarin Ajax een duidelijke veldmeerderheid had, maar niet aan doel punten toe kwam. Zowel het missen van eenvoudige kansen als een zeer goede FIT-keeper stonden een overwinning in de weg. Maar als de inzet bij deze wedstrijd, ook verder getoond wordt, dan zijn we al een aardig eind op de goede weg. DCGC1— Ajax Cl 1—4 De uit-wedstrijd van de C1 tegen DCG C1 was niet direct één van de beste wedstrijden van dit seizoen. Maar dit kwam hoofd zakelijk door een moeilijk te begrijpen en twijfelend leidende scheidsrechter. Bij een uitbal mocht degene ingooien die het eerste de bal buiten de lijnen te pakken kreeg, terwijl op appèl van het publiek een penalty werd gegeven en een zuiver doelpunt werd afgekeurd. Op het eind van de wedstrijd was de stemming onder de spelers dan ook nogal geprikkeld, wat alleen het gevolg was van de bijzonder zwakke leiding. Het werd uiteindelijk een ruime 14 overwinning via doelpunten van Das, v. 't Schip, Van Leyenhorst en De Heer, terwijl het tegen-doelpunt ontstond uit de reeds gememoreerde penalty. Leerzaam uit deze wedstrijd is misschien, dat onze jongens eens een keer onder moeilijke omstandigheden hebben moeten voetballen. Ajax C2Pancratius C1 32 Een beter combinerend en sneller spelend Ajax kwam al snel tegen de verwachting in op een 01 achterstand door een foutieve terugspeelbal. Direct deed de C2 er een schepje bovenop, waardoor het al snel 11 werd, door doorzetten van Frank van Helvert. Hij was het ook, die Ajax de verdiende voor sprong van 21 bracht; een afstandschot van hem werd van richting veranderd en belandde in het doel. Ajax bleef doorgaan, zodat we net voor rust, via een (weer) prachtig afstandschot (nu van Peter van de Heuvel), op 31 kwamen. Direct na rust konden we bijna nog verder afstand nemen, doch de lat keerde het schot. Het spel van Ajax werd nu minder, mede ook door enige vreemde beslissingen van de scheidsrechter. Pancratius kwam nog op 32 via een onnodige vrije schop. Het werd der halve toch nog een benauwd laatste kwartiertje, doch gelukkig bleef de stand ongewijzigd (32). Ajax C3—TOB C1 7—1 In een goed gespeelde wedstrijd heeft de C3 een grote over winning op TOB C1 behaald. Vanaf het begin nam Ajax het initia tief en drukte de tegenstander met de rug tegen de muur. De rust ging in met een 40 voorsprong door doelpunten van Wolff- gramm (3x) en Meyer. Na de rust, toen TOB wat meer tegen stand bood, gingen de partijen meer tegen elkaar op. Toch maakte Ajax via Wolffgramm, Den Boer en v. d. Berg nog drie goals, vóórdat TOB de eer kon redden. ZONDAG 17 OKTOBER Ajax AlHaarlem A1 32 In deze wedstrijd, niet mooi om te zien maar waarin het belang van de punten voorop stond, is door onze jongens hard gewerkt om de achterstand in de competitie van 1 punt om te zetten in een 1 punt voorsprong. Het begin kenmerkte zich door nerveus spel aan beide zijden, maar gelukkig kwamen we met 10 voor, door een inzet van Remco Muller, die van richting werd ver anderd en de Haarlem-keeper tot een geslagen man maakte. Via een ongelukkig handsgeval van Jan Papavoine in ons strafschop gebied, kreeg de tegenstander de gelegenheid om (penalty) gelijk te komen. Ruststand 11. De tweede helft hetzelfde spel- beeld, met een iets sterker Ajax, dat door Gerrit Faessen met een schitterend vleugelschot 21 liet aantekenen. Een hands- geval van onze keeper Jos Vonk, even buiten de 16 meterlijn, betekende een vrije trap, waaruit Haarlem scoorde, 22. Een hierna fel vechtend Ajax wist kort voor het einde, weer via Gerrit Faessen, de overwinning (32) veilig te stellen. Ajax A2—O VVO A1 1—3 De wedstrijd ging gelijk op, het spel golfde op en neer. Uit een trekbal van René Jansen trof Eddy Roelfsema keihard de lat. Na plm. een half uur tegen de paal geschoten, waarna René Jansen de terugspringende bal grandioos miste. Dit was jammer, want we hadden hierdoor afstand van OVVO kunnen nemen. Nu brak de rust aan met 00. Vijftien minuten was de tweede helft oud, toen door OVVO een goede aanval werd opgezet. Eén van onze verdedigers werd uitgespeeld en met een mooie schuiver werd het 01. Dit was één van de weinige foutjes van onze verdedi ging. We maakten echter gelijk door Gaby Martinez; hij kreeg een mooie pass van Peter Hegeraad en Gaby speelde z'n man en de keeper goed uit. Terry Slee kreeg een afstandschot te verwerken dat niet gevaarlijk was, maar helaas liet hij de bal (onnodig) los en OVVO was er als de kippen bij om 12 te maken. We begonnen nu te drukken en dit resulteerde in zeer veel aanvallen op het OVVO-doel, maar doelpunten kwamen er niet uit. Weer kreeg Terry Slee een afstandschot, waar enig effect aan zat en helaas blunderde hij voor de tweede maal (13). Dit bleef de eind-uitslag. Jammer was het, dat na de wedstrijd sommigen zich geroepen voelden tot ordinaire han delingen, waarvan Ajax in de toekomst verschoond hoopt te blijven. Ajax BIZeeburgia B1 21 Reeds wekenlang wisten verscheidenen van onze spelers via be vriende Zeeburgia-zijde wat hen te wachten stond. We kwamen in de eerste helft moeilijk in ons spel, omdat Zeeburgia bijzonder fel op de man speelde; Rein Bos moest helaas in de rust vervan gen worden wegens een hoofdblessure (viel gelukkig mee). Donald de Vries was de invaller. Toch gaf onze conditie in de tweede helft de doorslag en na een mooie combinatie op links gaf Wim Wolffgramm een prachtige voorzet ,,2e paal", waar Gé van Wees met een kopbal de score opende, 10. Kort hierna bracht Donald de Vries met een lage schuiver van 20 meter de stand op 20. Enkele seconden voor tijd kwam Zeeburgia tot een tegen-goal, zodat de eindstand 21 werd. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 15