AUTOLAKALLE KLEUREN Otto Nieuwenhuizen b.v. Sigarenmagazijn Bennie Muiier Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 naam van Vigo Waas. Een geweldig schot vanuit de tweede linie. Er was geen TV-team aanwezig voor „de herhaling". Het mooiste jeugdoelpunt van de maand! In elk geval waren de twee punten weer binnen en voorlopig het parool: zo doorgaan, man nen. Dan zie ik het wel zitten. J. H. H. Ajax CtUithoorn C1 20 De thuiswedstrijd van de C1 tegen Uithoorn (nr. 1 tegen nr. 12) bracht niet wat er van te voren van werd verwacht. Ruststand 00 (I), doordat paal, lat en een prima keeper een voorsprong voor ons in de weg stonden. Direct na rust maakte Rudie Das achter elkaar twee doelpunten (20), wat helaas het vuur uit ons spel haalde. Vele kansen missend, talrijke slechte voorzetten en nogmaals uitstekend werk van de Uithoorn-keeper beletten ons de score op te voeren. NFC C1Ajax C2 1—4 Een beter spelend Ajax nam na plm. 10 minuten een verdiende voorsprong op NFC C1. Een prachtig afstandschot van Winnie Haatrecht sloeg in als een bom (01). Nog voor rust kwamen we op 02, na goed doorzetten van Peter van de Waart. Direct na rust kwam NFC, na een fout in onze achterhoede, op 12. Zij putten hieruit moed, bleven aanvallen, doch Wennie maakte aan al hun illusies een einde; in plaats van de gelijkmaker scoorde hij 13. Een schitterende goal. Er volgden daarna nog enige kansen voor Ajax, waarvan er één werd benut. Uit een voorzet van Edwin van Hameren nam Jan de Vries de bal ineens op z'n slof en scoorde mooi 14. Dit was ook de verdiende eind-uitslag. IJboys C1Ajax C3 21 De C3 heeft zijn eerste nederlaag geleden tegen IJboys C1In een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de ploegen goed tegen elkaar opgewassen, waren, kwamen wij door een afstandschot met 10 achter. Onze jongens kregen enkele kansen, maar door slecht schieten mocht het niet gelukken gelijk te maken. In de tweede helft was het al gauw 20 door fouten in onze ach terhoede. Wel konden we door Bram de Leeuw de achterstand verkleinen tot 21, doch verder liet IJboys het niet komen. Ondanks de nederlaag een compliment aan het gehele elftal voor de inzet waarmee gespeeld werd. Ajax C4—JOS C2 5—0 Ook de C2 van JOS was voor Ajax C4 geen tegenstander van formaat. De doelpunten werden gemaakt door De Waard \/UMI\ OOK IN SPUITBUSSEN Overtoom 515 - Amsterdam Telefoon 129804 Ook de kleur lak van UW auto, motor, bromfiets, huis en boot hebben wij in voorraad (10), Donker (20), Verheul (30), Donker (40) en Verheul (50). Een laatste opmerking over deze wedstrijd: gezegd dient te worden, dat onze jongens beter spelen dan in het begin van de competitie. ZONDAG 10 OKTOBER Ajax Al was vrij van competitie. Geuzenveld A1Ajax A2 05 Wij begonnen in een zeer matig tempo en de tegenpartij stelde hier niet veel beters tegenover. Ajax kreeg wel een veldover- wicht, maar veel gevaarlijke situaties of mooi opgezette aanval len waren er niet bij. Het leek wel of er een soort matheid over de jongens lag, want het was een zeer gezapig partijtje voetbal. Na plm. 30 minuten passeerde Gaby Martinez twee verdedigers en maakte er 01 van. Hierna miste Geuzenveld een penalty. Na rust zat er nog steeds geen tempo in de wedstrijd (ondanks het hartige woordje in de rust). Na goed doorzetten van René Jansen werd het 02 en 03. Het tegenspel van Geuzenveld was nu minimaal. Eef Heyt scoorde 04. Het laatste doelpunt was het mooiste. Eindelijk eens een zeer goede pass van Eef Heyt naar de goed mee opgekomen Kees v. d. Meyden en deze laatste scoorde 05. De spelers die er bovenuit staken waren Kees v. d. Meyden en Gaby Martinez. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. DWS B1— Ajax BI 1—2 Een op revanche belust Ajax-elftal kwam geheel onverwacht reeds na 1 minuut spelen, door niet goed ingrijpen van onze keeper en laatste man, op een 10 achterstand. Pas een 15tal minuten later kregen wij vat op het spel en knalde Johny Hols- huysen keihard tegen de lat. Ook hierna deden zich nog enkele kansen voor, maar de ruststand bleef 10. Met een iets ge wijzigde opstelling kregen wij DWS in de tweede helft in de „klem" en al gauw scoorde John Holshuysen, goed getimed, met een kopbal 11. Even later bracht Gé van Wees, na een rush, de stand op 12. Hij had bepaald pech, toen een bal de paal net aan de verkeerde kant raakte. De eindstand werd dus 12. Het gehele elftal heeft getoond dat men na een achter stand, met goed technisch spel en inzet een wedstrijd winnend kan afsluiten. WA B2—Ajax B2 1—5 Een ruime overwinning van onze B2-juniores op een vrij zwakke tegenstander. Met vlot combinatie-spel werden direct na het beginsignaal een aantal doelrijpe kansen gecreëerd, welke echter door slordigheid enerzijds en een gebrek aan zelfvertrouwen anderzijds stuk voor stuk werden gemist. De rust ging in met een 13 voorsprong. Na de pauze scoorde René Enthoven twee maal, waardoor de eindstand werd gebracht op 15. De heer Enthoven Sr.: „We zagen onze jongens hun zesde over winning behalen. Na enkele gemiste kansen, was het na 15 minu ten Van Zijst die 10 scoorde. Een minuut later was de stand alweer gelijk, toen WA tegen de verhouding in doelpuntte. Vlak voor het rustsignaal was het echter binnen drie minuten tweemaal raak: Van Zijst schoot een corner ineens in, en Ent hoven verschalkte de keeper met een beheerste boogbal. Vooral door een betere conditie domineerde Ajax na rust zeer sterk. Enthoven schoot 41 tegen de touwen uit een goede diepte pass, en dezelfde speler bracht de stand op 51, na geweldig doorzetten van Nico Berentsen." Ajax B3Swift B1 20 Onze B3-juniores zijn weer helemaal „terug van weggeweest". Na Blauw-Wit vakkundig te hebben ingepakt (met 30), waren nu de B1-juniores van Swift aan de beurt om het onderspit te delfen. Uitslag 20 in het voordeel van Ajax. Ik moet voorop stellen, dat Swift zeker niet de mindere ploeg is geweest, maar dat Ajax de kansen benutte en daar gaat het in voetballen nog altijd om. Vooral de eerste goal van de Ajacieden was een schoonheid van een doelpunt. Grondlegger hiervan was Rob Hendriks die, op rechts uitgeweken, een mooie voorzet gaf welke bij de eerste paal fraai werd ingekopt door Rob Uitermerk. Het tweede doelpunt was eveneens van deze speler die, nadat de 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 14