disco WILLY ALBERTI Internationale collectie modebrillen Oogmeting diende gelijkmaker. Een hoge voorzet van Winnie Haatrecht werd doorgekopt door Peter v. d. Heuvel, waardoor de andere Peter (v. d. Waart) alleen op de keeper af kon gaan en scoren (11). Dit was tevens de eindstand. Ajax C3De Meteoor C1 11 De C3 heeft het erg moeilijk gehad tegen De Meteoor Cl. Vóór de rust namen de bezoekers een voorsprong, door foutjes in onze verdediging. Na de rust, toen er een paar omzettingen waren geweest, ging het beter en maakte Mario Wilhelm gelijk. Wij kregen nog wel wat kansen, doch de uitstekende Meteoor-keeper stond geen goals meer toe. Buitenveldert C4Ajax C4 011 Bij Buitenveldert C4 kon Ajax weer eens de overwinning grijpen. Deze verliep erg gemakkelijk, omdat Buitenveldert vrij zwak speelde. Het enige vermeldenswaardige is, dat de jongens hun plaatsen vrij goed hielden. De doelpunten werden gemaakt door Verheul (4x), Smeelen (1x), Bruning (2x), De Waard (2x), Goudswaard (1x) en De Regt (1x). ZONDAG 3 OKTOBER Elinkwijk A1Ajax Al 15 Was andere jaren Elinkwijk voor onze A1-juniores een hele kluif, zulks werd deze keer volkomen gelogenstraft. Negentig minuten lang werden de Utrechtenaren onder druk gezet, wat in de eerste helft in de stand nog niet tot uitdrukking kwam (11), maar na de thee ondubbelzinnig in cijfers (15) werd bewerkstel ligd. Loon naar hard werken kreeg Peter v. d. Hengst met twee goals. Verder scoorden Cor v. d. Brink (1x), Martin Terstall c lx) en Remco Muller (1x). Hanny Beyne c.s. konden, behou dens een vrije trap die de enige Elinkwijk-goal opleverde, de zaak achter gesloten houden. Ajax A2Arsenal A1 60 Reeds na twee minuten spelen werd een aanval over rechts kei hard door Roelfsema ingeschoten. Een Arsenal-verdediger sloeg de bal met twee handen uit het doel, doch de scheidsrechter liep nog te slapen en liet doorspelen, zei achteraf niets gezien te hebben Hierdoor ontging ons dus een penalty. Kort hierna kwam er toch gerechtigheid, want uit een goed genomen corner van Marcel van Rijn schoot één van de Arsenal-verdedigers in eigen doel. Eef Heyt maakte er na 35 minuten met een afstand schot 20 van. Aan het spel van de tegenstanders was beslist niet te merken, dat ze op de tweede plaats stonden, want ze brachten er weinig van terecht. Helaas was dit ook met de scheidsrechter het geval; o.a. liet hij zeker 2 a 3 zeer grove overtredingen tegen ons, in het strafschopgebied, onbestraft. Deze eerste helft dicteerden we het spel volledig. Achter werd de zaak goed dicht gehouden en op het middenveld waren we heer en meester. Met de 20 voorsprong gingen we thee drin ken. Nadat Mark Leemberg aan het einde van een solo had ingeschoten, werd de terugspringende bal goed door Gaby Mar tinez opgevangen (30). De vierde goal was zeer mooi. Mar tinez nam een vrije schop, de bal werd naar de in de ruimte sprintende Kees v. d. Meyden geplaatst en zijn trekbal op maat werd door Eddy Roelfsema ineens op ,,de slof" genomen. Het was hierna ,,een spel van kat en muis". Arsenal probeerde zijn conditiegebrek te compenseren met veel schoppen. Dit mocht echter niet baten. Mark Leemberg scoorde uit een scrimmage 50. Het laatste doelpunt was er ook één uit het boekje. Een goede aanval werd opgezet over links en de trekbal op maat werd keurig ingekopt door Ronald Paymans (60). Jammer (en onnodig!) was het dat Eef Heyt nog een waarschuwing kreeg van de zeer zwak leidende scheidsrechter. Ajax BI—DCG B1 0—1 Een uitslag waarbij Ajax B1 beslist alle pech van de wereld had en DCG juichend het veld verliet. In de tweede helft konden wij maar niet in ons normale spel komen; er werd te lauw gespeeld. Uiteraard werd hierover in de rust gesproken en in de tweede helft kwam een feller en accurater spelend Ajax-elftal in het veld. Op haast miraculeuze wijze bleef echter het verwachte Ajax- voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 doelpunt uit. En zoals zo vaak, kwam de tegenpartij, vijf minuten voor tijd, uit een slecht door een onzer verdedigers verwerkte bal aan de in de aanhef gesproken gelukkige goal. Kop op, man nen! Volgende keer beter. Ajax B2RKAVIC B1 3—1 Ajax behaalde in deze toch allerminst gemakkelijke wedstrijd zijn vijfde opeenvolgende overwinning. De rust ging in met een 10 voorsprong. Na de pauze werd deze vergroot tot 30, ondanks een meer geconcentreerd spelend RKAVIC. Vlak voor tijd wist onze tegenstander de stand, overigens verdiend, te reduceren tot 31. Madjoe B1Ajax B4 03 Over onze B4-juniores behoeft men zich bij Ajax geen zorgen te maken; ze wonnen voor de vijfde maal in successie. Ditmaal was het Madjoe B1, dat aan de zegekar werd gebonden. Uitslag 03, zodat Ajax hier met vijf gewonnen wedstrijden onge slagen bovenaan staat (10 punten). Het is inderdaad een leuk elftal. De meeste spelers lopen danook alweer een paar jaartjes mee: van de pupillen naar de C-juniores en toen over naar de B-categorie. Madjoe had weinig verweer tegen dit Ajax-elftal, waartegen het enige kritische geluid dat ik moest laten horen was: de afwerking van de geboden kansen. Ronald Eilts, de im mer zwoegende rechterspits begon er mee; een indrukwekkende rush eindigde vlak voor de Madjoe-keeper. Ik dacht, als dat niet lukt, laat ik mij hangen. Maar het lukte niet. Onvoorstelbaar! En zo zijn er een paar kansen geweest. De mooiste treffer kwam op Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 13