rondom de jeugd CLUBHUIS AJAX VOORLAND ZONDAG 26 SEPTEMBER AjaxAI—HMSA1 9—1 Vanaf het begin zijn onze juniores als een wals over hun tegen standers heengegaan. Zo goed als geen kans werd door onze verdediging, met aan het hoofd Jan Papavoine, weggegeven. Onze middellinie, met de uitblinkers Remco Muller en Cor v. d. Brink, combineerde dat het lieve lust was en vóór de rust ont stonden hieruit 3 goals, gemaakt door Erwin Cramer, Remco Muller en Marten Terstal!. Een compliment voor het gehele elftal, dat men na de rust het tempo niet liet zakken en met nog 6 goals deze monsterzege bewerkstelligde, waarbij aangetekend dient, dat enige doelpunten uit fraai opgezette aanvallen tot stand kwamen, o.a. schitterende goals van Remco Muller, Erwin Cra mer en Cor v. d. Brink. Zo doorgaan, jongens! Blauw-Wit A2Ajax A2 03 Om 12.00 uur traden wij tegen Blauw-Wit aan en om vijf over twaalf stond het 01 in ons voordeel: een enorme fout in de Blauw-Wit-verdediging deed Eef Heyt alleen voor de keeper verschijnen. Zijn ingeschoten bal werd nog gestopt, maar René Jansen lobte de terugspringende bal in het doel. Dit was een goed ruggesteuntje. Ajax nam verder het initiatief en schiep zich goede kansen. Ajax domineerde sterk op het middenveld en op een enkele actie na, was Blauw-Wit echt niet gevaarlijk. We kregen vier enorme scoringskansen op-een-rij, waaronder een paar keer: alleen voor de keeper. Helaas werden deze kansen niet benut en gingen we de rust in met een 01 voorsprong. Na plm. 15 minuten in de tweede helft kon de Blauw-Wit-keeper een door Eef Heyt hard ingeschoten bal niet onder controle krijgen; Mark Leemberg strafte dit af en het was 02. Blauw-Wit kwam nu toch veel meer opzetten en we moesten enige tijd het midden veld prijsgeven. Teddy Slee toonde in deze periode echter z'n klasse en haalde zeker twee enorme harde en moeilijke schoten uit zijn doel. De vermoeidheid ging bij ons ook een rol spelen, waardoor het uit-verdedigen en zich aanbieden veel te wensen overlieten. Vlak voor tijd kwam er een dieptepass naar de in de vrije ruimte lopende Eef Heyt en hij was er iets eerder bij dan de Blauw-Wit-keeper (03). Tot slot nog dit. Het was zeker geen slechte wedstrijd van ons, maar zoveel goede scorings kansen onbenut laten is toch te erg. Hopelijk een andere keer beter. De Spartaan B1Ajax BI 13 Ondanks dat we in de eerste helft een klasse sterker waren, kwamen we toch niet verder dan 01, uit een goed genomen penalty door Philip Uitenbogaard (de doorgebroken Jan Weg- gelaar was in het beruchte gebied neergelegd). Vrij snel na rust kwam De Spartaan nogal gelukkig aan de gelijkmaker, door een omhaal die via binnenkant paal ongrijpbaar was voor Paul Holtgreive. Het te verwachten offensief van de thuisclub bleef door goed actief ingrijpen van ons elftal achterwege en al vlot maakte Jerven v. d. Beid na een „slalom" 12 en Donald de Vries 13, wat tevens de eindstand was. Geopend elke dag (beh. maandag) vanaf 1 1.00 uur (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG St. Pancratius B1Ajax B2 01 Een zwaarbevochten, maar uiterst verdiende overwinning van onze jongens op een tegenstander, die bikkelhard voetbal geens zins uit de weg wilde gaan. De Ajax-spelers hebben zich hier ge lukkig niets van aan getrokken en dicteerden met zeer redelijk veldspel de wedstrijd. Het zwakke punt op deze zondagmiddag was echter het afmaken en benutten van de uitgespeelde kansen. Door deze oorzaak kon St. Pancratius de schade tot vijf minuten vóór tijd beperken. Toen echter werd de druk te groot en wist een der spelers niets beter te doen dan de bal in het strafschop gebied met de hand weg te slaan. De toegekende strafschop werd door Nico Berentsen in een verdiende overwinning (01) omgezet. De mening van de heer Enthoven Sr.: „Een nipte overwinning zoals we dat noemen. Maar wel een overwinning, die ons erg veel plezier deed. En dat niet in de laatste plaats om de twee winstpunten, die natuurlijk mooi zijn meegenomen. Het was voor al de partij voetbal waarvan beide ploegen ons lieten genieten. Kwamen we weer wat moeilijk tot scoren, de inzet was enorm. Het was voor Pancratius dan wel een teleurstelling, maar onze 10 winst, vier minuten vóór tijd verkregen uit een goed benutte strafschop door Berentsen, was toch meer dan verdiend." Ajax B3—Blauw-Wit B2 6—0 Met maar liefst 60 zijn onze B3-juniores over Blauw-Wit B2 heengewalst. En dan te bedenken, dat de eerste drie wedstrijden bij wijze van spreken geen deuk in een pakje boter kon worden geschoten. Maar nu liep het elftal als een trein. Er werd goed gevoetbald. Wat ook belangrijk was: de wil en de overtuiging om te winnen. Op dat thema was vóór de wedstrijd gehamerd. Als jeugdleider bij zo'n team voel je je dan „happy", omdat het gehele elftal gesmeerd loopt en iedereen keihard werkt. Ik wil niemand speciaal noemen, want dat zou niet eerlijk zijn tegen over de andere spelers. Daarom, mannen van de B3, bedankt voor deze prachtige wedstrijd, en de volgende keer en elke partij in deze competitie, die nog komt, verwacht ik van jullie een wedstrijd in de geest van die tegen Blauw-Wit B2. En wie weet Doelpuntenmakers waren: Uitermerk (2), Jaap Vlie ger (1), Hemminga (1), Otto van Haarlem (1) en last but not least Siem Sijbrands (1). J. H. H. Ajax B4BDK 6—0 Een zeer sterk spelende B4 haalde reeds voor rust de eind stand 60. Trots het gesprek in de rust met onze trainer (de heer De Groot), waarbij er vooral op werd gewezen om de score flink te laten oplopen, werd hieraan geen gevolg gegeven. Doel puntenmakers waren: J. v. d. Loo (3), J. Duikersloot (2) en P. Eilts (1). Blauw-Wit C1Ajax Cl 05 Na de vriendschappelijke wedstrijd tegen Blauw-Wit, welke door ons met 21 werd gewonnen, nu de eerste competitiewedstrijd tegen de „Zebra's". Ons overwicht gedurende de gehele wed strijd blijkt uit de uitslag. Ruststand 02 via twee identieke doelpunten (twee corners van Ronnie Voorn, twee maal ingekopt door Wim Kieft). In feite was in de eerste helft alleen de „spits" van Blauw-Wit tegen ons opgewassen, maar deze werd goed afgestopt door Tjapko Teuben. Na rust twee doelpunten van Rudie Das en een schitterend ingeschoten vrije trap van Jacques de Heer brachten de eindstand op 05. Ajax C2Rood Wit C1 11 Ajax C2 moest nu tegen Rood Wit C1 het eerste puntje prijs geven. Een fysiek sterker Rood Wit had tijdens de eerste helft een overwicht; Ajax liet zich in de verdediging drukken. Hier door ontstonden voor de bezoekers een paar unieke kansen om een voorsprong te nemen, maar het bleef tot de rust 00. Direct na de thee kwam Rood Wit dan toch op 01, zij het enigszins gelukkig: Ajax' laatste man maakte z'n enige fout, waardoor de spits van de bezoekers kon scoren. Na dit doelpunt werd de C2 van Ajax wakkeren véél sterker. Snelle aanvallen volgden elkaar op, er ontstonden unieke scoringskansen, doch deze wer den helaas niet benut. Vlak voor tijd kwam dan toch de ver- 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 12