Voorzitter Van Praag is van mening, dat hij Ajax kan feliciteren met dit besluit. 7c. Benoeming van een Technische Advies-Commissie Nu volgt een bespreking van het voorstel d.d. 6 augustus 1976, ingediend door de leden J. H. Potharst, H. A. Smit en G. Fischer betreffende de benoeming van een Technische Advies-Commissie. Voorzitter Van Praag leest het ingediende voorstel voor. Amsterdam, 6 augustus 1976 Geacht bestuur, Bij besluit van de Ledenraad op zijn vergadering d.d. 1 decem ber 1975, is het voorstel aangenomen met betrekking tot de benoeming van een Technische Advies-Commissie, een en ander zoals voorgedragen in het Structuur-Rapport d.d. mei 1974 en daarin onder punt 3 omschreven. Naar onze mening houdt bovenstaande beslissing in, dat op de eerstvolgende jaarvergadering van de Ledenraad en dat is dan 2 september a.s. de verkiezing van eerdergenoemde Com missie zal plaats vinden. Blijkens de inmiddels ontvangen con vocatie voor die vergadering, vermeldt de agenda zulks niet. Mogelijk is het betreffende onderwerp aan uw aandacht ont snapt, mede veroorzaakt door het feit, dat het in het leven roepen van de Technische Advies-Commissie nog niet in het Huishoudelijk Reglement werd opgenomen. Waar, wat dat betreft, het hier in feite slechts gaat om een zaak van formulering, resp. redactie, zoals dat ook geldt voor andere, eerder aanvaarde wijzigingen en aanvullingen welke nog nader gereglementeerd moeten worden, biedt o.i. de principiële aan vaarding van het onderhavige voorstel door de Ledenraad vol doende grond om de verkiezing op 2 september a.s. te doen plaats vinden. Wij zouden u dan ook, art. 43 lid f. van het Huishoudelijk Regle ment in aanmerking genomen, willen voorstellen de mogelijkheid hiertoe alsnog te bevorderen. Inmiddels met clubgroeten, Hoogachtend, Cw.gJ. H. Potharst H. ASmit en G. Fischer Voorzitter Van Praag zegt, dat het bestuur niet tegen de benoe ming is van een Technische Advies-Commissie. Uit de notulen van de vergadering van 1 december 1975 leest hij daaromtrent het een en ander voor, o.m.: ,,De formulering van het artikel wordt in eerste instantie overgelaten aan de Reglementscommissie." De discussie, welke hierna volgt met o.a. de heren Fischer, Mid dendorp en Bouwens aan het woord, leidt tot het besluit (op voorstel van de heer Bouwens) dat het bestuur na overleg met de Ledenraad de Technische Advies-Commissie benoemt. Het onder werp zal op de eerstvolgende Ledenraadvergadering weer aan de orde komen (Reglementscommissie), terwijl vóórdien het bestuur het voorstel nog eens met de indieners daarvan, zal doornemen. Voorzitter Van Praag wil alvorens over te gaan tot behandeling van punt 8 van de agenda, eerst punt 7d. behandelen, dat niet op de agenda is vermeld. Betreffende dit punt werd een schriftelijke opinie-peiling gehou den bij de leden van de Ledenraad, met uitzondering van de daar in genoemde twee leden en de drie bestuursleden, omdat het een voorstel van het bestuur betreft. Verzonden werden 21 brieven. De 18 leden die hierop hebben gereageerd, brachten allen hun stem voor het voorstel uit, zodat dit met algemene stemmen is aangenomen. De tekst van agendapunt 7d. luidt: ,,Het bestuur stelt voor de werkende leden G. Fischer (lid sinds 12-9-1932) en M. J. W. Mid dendorp (lid sinds 28-6-1927) te benoemen tot leden van ver dienste op grond van aan de vereniging bewezen diensten." De voorzitter zou nu eerst graag vernemen of beide heren deze benoeming aanvaarden. Nadat beide heren deze vraag beves- IN MEMORIAM Met leedwezen hebben vooral de oudere Ajacieden kennis ge nomen van het overlijden van mevrouw RIE VUNDERINK-VAN GELDEREN echtgenote van ons Ere-Lid de heer R. P. J. Vunderink. Wij betuigen in het bijzonder Roelof doch ook de verdere familie onze condoleance bij het heengaan van deze vrouw, die in onze club algemeen sympathie genoot, vooral ook voor de altijd vriendelijke wijze waarop zij iemand tegemoet trad. Bovendien is zij haar man bij diens activiteiten voor Ajax altijd een grote steun geweest. Roelof, we wensen je veel sterkte toe bij dit grote verlies. Dat zij in vrede moge rusten. Na een langdurige ziekte is op 9 september jl. overleden de heer JOCHEM WESTRIK oudere broer van onze secretaris. De heer Westrik was in het verleden vele jaren lid van Ajax, speelde in Jeugdelftallen alsook geruime tijd bij de Seniores. Het contact met hem werd daarna voor een langere tijd ver broken, doch in 1965 keerde hij terug, nu als ondersteunend lid en maakte zich verdienstelijk als voorzitter van de Ajax-Suppor- tersclub. Onder aanbieding van onze condoleance aan mevrouw Westrik en verdere familie, spreken wij tenslotte de wens uit, dat de overledene in vrede moge rusten. tigendi hebben beantwoord, feliciteert de heer Van Praag hen bijzonder hartelijk met deze benoeming, waarop ze volgens het bestuur voor 100% recht hebben. De heer Fischer zegt, dat deze benoeming bij hem overkomt als een volkomen verrassing, maar dat hij er uitermate trots op is. Hij hoopt dat hij de vereniging nog jaren zal kunnen dienen. De heer Middendorp onderschrijft de woorden van de heer Fischer ten volle. Hij wil daaraan nog toevoegen, dat het prettig is als je een hobby hebt, maar nog prettiger is het wanneer je ervaart dat je werk wordt gewaardeerd. Hij is zeer verheugd over deze benoeming. 8. Bespreking bestuursbeleid Voorzitter Van Praag vraagt wie hij daarvoor het woord kan geven. De heer Neefjes wil wel het woord, maar hij zal niet spreken over het bestuursbeleid over het afgelopen jaar, maar over de toekomst, met betrekking tot onze financiën. Nadat de voorzitter heeft geantwoord en er geen verdere op merkingen worden gemaakt, neemt hij aan, dat de leden instem men met het bestuursbeleid. Mede namens de andere bestuurs leden dankt hij voor het gestelde vertrouwen. 9. Bestuursverkiezing Aftredend zijn de secretaris de heer J. H. Westrik en de com missaris Algemene Zaken de heer D. J. Boering. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Voorzitter Van Praag zegt dat geen tegenkandidaten zijn ge steld, zodat beide heren derhalve voor drie jaren zijn herkozen. De heer Westrik is reeds lang bestuurslid en de leden weten hoe hij de functie van secretaris uitoefent. De heer Boering is pas twee jaren bestuurslid, maar hij wil hier zeggen, dat hij als commissaris Algemene Zaken een zeer goed bestuurslid is. Hij feliciteert beide heren met hun herbenoeming. (Applaus) 10. Verkiezing van één lid voor de Financiële Commissie Aftredend is de heer G. Fischer. Deze stelt zich herkiesbaar. Voorzitter Van Praag zegt, dat ook voor deze functie geen tegen- 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 9