verslag van de jaarvergadering van de ledenraad De jaarvergadering van de Ledenraad werd gehouden op donder dagavond 2 september 1976 in de bestuurskamer van het Ajax- Stadion. Onderstaand verslag werd ontleend aan gegevens van secretaris J. Westrik. 1. Opening Omstreeks kwart over acht heet voorzitter Van Praag de aan wezigen hartelijk welkom. Hij wil eerst enige zakelijke mede delingen doen. Het bestuurslid Kraan kan niet aanwezig zijn door vakantie in het buitenland. Hij wil extra welkom heten de ere-leden De Boer Sr., De Jongh, Volkers en Vunderink. Hij heeft vernomen dat de heer De Jongh twee dagen van zijn vakantie heeft laten verlopen om deze vergadering te kunnen bijwonen, hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. De heer Van Praag gelooft dat we een bijzonder moeilijk seizoen tegemoet gaan, maar dat het bestuur tot op heden van mening is, dat het aanstellen van de heer Ivic een gelukkige greep is geweest. Het is een geweldig arbeidzame man. Nog niet kan worden gezegd, dat ons elftal een goed team vormt, maar een feit is, dat daar zowel door de trainer als door de spelers hard aan wordt gewerkt. Hij verwelkomt verder nog collega-bestuurslid Boering. Daarna noemt hij de volgende leden, die ons door de dood ontvielen: Werkende leden: L. Aarsen, Mr. Dr. E. W. Catz, A. J. ten Herkei, H. Hordijk, M. J. Koolhaas, J. J. P. Sweering en S. Tump. Ondersteunende leden: W. Cornelis, I. Couzijn, J. Duyn, J. v. d. Glas, F. Grijzenhout, A. L. Jacobsen, mevr. A. Kemmer-Coops (mevr. Blomvliet), P. F. A. Marcelis, F. Nijhuis, A. Plotske, H. H. Richter, G. Schuuring, H. Spraakman, W. H. Steenhuis, W. Waayer Sr., W. v. d. Zee en D. Zuiderhoek. Aan deze namen wil hij dan nog toevoegen de pas overleden mevr. D. Koolhaas, echtgenote van wijlen onze ere-voorzitter Marius Koolhaas. Hij verzoekt de aanwezigen zich van hun stoe len te willen verheffen om met enige ogenblikken stilte voren genoemden te herdenken. Hierna verklaart de voorzitter de vergadering geopend. 2. Ingekomen stukken Er is een brief ontvangen van Henk Smit (afwezig wegens vakantie), waarin hij de wens voor een goede en nuttige ver gadering uitspreekt. 3. Notulen van de vergadering van 10 mei 1976 De voorzitter zegt dat hij gewoonte getrouw de notulen bladzijde voor bladzijde zal behandelen. Hierbij blijkt dat niemand van de aanwezigen op- of aanmerkingen heeft, zodat de notulen onge wijzigd door hem worden gearresteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. (Applaus) 4. Jaarverslag secretaris over het verenigingsjaar 1975-1976 Voorzitter Van Praag zegt dat alle aanwezigen het lijvige boek werk van de secretaris hebben ontvangen. Hij vraagt of iemand daarover nog iets heeft op te merken. De heren W. F. Schoevaart en J. de Boer Jr. zijn de enigen. Voorzitter Van Praag feliciteert de secretaris met zijn prachtige jaarverslag en zegt dat zijn inziens een welverdiend applaus zeer zeker op zijn plaats is, waaraan de Ledenraad gehoor geeft. 5. Jaarverslag penningmeester over het boekjaar 1975-1976 Voorzitter Van Praag vraagt grote aandacht voor de penning meester, die zijn financieel verslag zal voorlezen. Alvorens daarmede een aanvang te maken, wordt aan de aan wezigen een foto-kopie verstrekt van de Balans per 30 juni 1976 en van de Rekening van baten en lasten over het boekjaar 1975- 1976. Na voorlezing van het verslag door de heer Timman, spreekt de Ledenraad door middel van een applaus zijn waardering daar voor uit. De door de leden Van Dijk, Volkers, Neefjes, Pil en Van der Zwaag gestelde vragen worden door penningmeester Timman en de heer Bouwens, voorzitter van de Financiële Commissie, be antwoord. Hierna zegt voorzitter Van Praag, dat hij zeker weet dat hij mede namens alle aanwezigen spreekt, als hij de penningmeester be dankt voor het gevoerde beleid, voor zijn mooi, goed en duidelijk financieel overzicht en voor de beantwoording van de gestelde vragen. (Applaus) 6. Verslag van de Financiële Commissie De voorzitter van de Financiële Commissie, de heer Bouwens, leest het rapport van de Financiële Commissie over het boekjaar 1975-1976 voor. Voorzitter Van Praag vraagt of de Ledenraad instemt met het door de Financiële Commissie gegeven advies om de penning meester en de overige leden van het bestuur décharge te ver lenen voor het gevoerde beleid. De Ledenraad doet dat met algemene stemmen. Voorzitter Van Praag bedankt de leden van de Financiële Com missie voor hun werkzaamheden en voor de prettige samen werking. 7a. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting De penningmeester leest de begroting 1976-1977 voor, nadat hij aan de aanwezigen een foto-kopie daarvan heeft laten uitreiken. Hij verontschuldigt zich voor de kwaliteit van uitvoering, omdat er door tijdgebrek geen gelegenheid was de begroting te laten typen. De na voorlezing door de leden Pil, Neefjes, Schoevaart en Van der Zwaag gestelde vragen worden door de heer Timman tot volle tevredenheid beantwoord. Voorzitter Van Praag bedankt de penningmeester voor zijn be groting en voor de beantwoording van de gestelde vragen. (Applaus) Na de pauze komt punt 7b. van de agenda aan de orde, luidende: Op grond van het bepaalde in artikel 8 van het Huishoudelijk Reglement draagt het bestuur als werkend lid voor: Mr. N. J. Gianotten. De voorzitter deelt mede, dat de heer Gianotten (33 jaar) zeven jaar als jurist in dienst is geweest bij de KNVB en tevens optrad als plaatsvervangend secretaris-penningmeester, waar door hij grote kennis heeft van de ,,in en outs" van de voetbal reglementen. Sinds gisteren is de heer Gianotten in dienst van de Gemeente Amsterdam op de Afdeling Algemene Zaken. Namens het bestuur wil hij met klem adviseren de voordracht aan te nemen, mede omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de heer Gianotten te zijner tijd lid van de Ledenraad zou kunnen worden, waardoor aan het verlangen van de leden dat een jurist deel uitmaakt van de Ledenraad, tegemoet wordt gekomen. Nadat de heren W. F. Schoevaart en A. W. van Dijk nog hierover aan het woord zijn geweest, wordt het voorstel van het bestuur met algemene stemmen aangenomen. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 8