■L monsieur ROCHAS after shave Ajax—FC VVV 1—0 - Frank Arnesen actief slechte naam heeft in eigen land, o.a. bij de regering en andere instanties, doch ook in het buitenland en o.m. bij de UEFA geweldig veel gezichtsverlies heeft ge leden. Er is ook geen hecht bestuur Be taald Voetbal: mijnheer Stoop, die zijn collega's ,,kat" in het weekblad Accent, mijnheer Triepels, die zijn collega's ,,kat" in Vrij Nederland als je zó onderling verdeeld bent, hoe zou je dan ook ooit een goed beleid kunnen voeren Naar buiten zijn we op geen manifestatie van enige betekenis behoorlijk vertegen woordigd. Zo ook niet op het dertiende UEFA-congres, gehouden in Stockholm op 15 juni jl. Daar waren bestuursleden van de FIFA, zoals voorzitter Havelange, Hel mut Kaser, Stanley Rous, Andrjevic Ma- hailo, Harry Cavan en van de UEFA San- dor Bares, Jos Coler, Artemio Franchi, Jacques Georges, Lucien Schmidlin e.a., kortom, tal van afgevaardigden van bon den uit geheel Europa, tot aan Rusland toe. Tegelijk waren er ook de bekende scheids- rechters-instructiedagen voor dié arbiters, die Europa- en UEFA-Cup-wedstrijden zou den gaan leiden. Onder ,,The Netherlands" stonden vermeld de namen: Ch. Corver, E. Mulder en J. Vervoort. Alleen zij waren er op dit officiële gedeelte van deze bij eenkomst als onze afgevaardigden; want de drie Nederlandse bondsbestuursleden, die er dus wél waren en slechts het begin van het congres bijwoonden, verdwenen daarna en kwamen pas op het banket weer te voorschijn. Het spijt me zeer, maar dat lijkt naar mijn mening natuurlijk nergens op. Ik vind dat als je dan geen interesse hebt voor het wezenlijke doel van dat soort evenemen ten, je geen functie in het Sectiebestuur moet aanvaarden. Verder, als je bij dergelijke bijeenkomsten niet geregeld je gezicht laat zien, hoe wil je dan „lobbyen" om ooit te bereiken dat je méér dan twee Nederlandse clubs mag afvaardigen naar de wedstrijden om de UEFA-Cup Nooit!! En niet alleen de Nederlandse clubs heb ben daar schade van, ook de Nederlandse scheidsrechters worden gedupeerd, want bij de eerste ronde zijn er nog tal van Nederlandse arbitrale trio's, maar in de tweede ronde wordt dat al flink minder en er is maar aan één een belangrijke wed strijd te vergeven. Hoe het allemaal (op 25 september) zal aflopen De mening van het Ajax-bestuur is (ook) dat er 'n flinke reorganisatie moet komen; het wordt hoog tijd dat er nu eindelijk eens andere gezichten komen. Ik moet zeggen, dat ik er aan twijfel of dat wel zal gebeuren. Mij is bekend, dat er tal van kandidaten zijn, maar ik dacht dat de clubs-zelf zich weer in slaap zullen laten sussen. Want in wezen en daar wil ik dan mee eindigen is het een treurig feit, dat de amateurs een Bondsver gadering bij elkaar moeten roepen om te trachten orde op zaken te stellen, terwijl de clubs uit het Betaalde Voetbal vrijwel niets hebben ondernomen en alsmaar af wachten. Eigenlijk en ik heb hem dat ook gevraagd had de heer Couwenberg vóór 25 september een vergadering van de FBO moeten uitschrijven, waar men te voren al plannen had kunnen maken. Dat is helaas niet gebeurd. Maar ik stel mij voor op de eerstvolgende FBO-vergadering (9 oktober a.s.) en/of zo nodig op de eerstkomende bijeenkomst Sectie Betaald Voetbal, gedaan zien te krijgen, dat het gehele Sectiebestuur zijn zetel vrijwillig ter beschikking stelt, opdat wij via een informateur met de afgevaar digden van de clubbesturen Betaald Voet bal een nieuw Sectiebestuur kunnen sa menstellen dat het vertrouwen van allen heeft. J. van Praag NB HULDBGSNG De heren C. C. Kamlag (bedankte als Secretaris van de Pupillen), B. Tak (be dankte als lid van de Jeugd-Commissie) en G. Fischer (bedankte als lid van de Seniores-Commissie) zijn op een van de laatste bestuursvergaderingen in aan wezigheid van de voltallige Jeugd- en Se- niores-Commissies gehuldigd voor hun veeljarige activiteiten in genoemde Com missies. De heer J. C. Flijsman (bedankte eerder als lid van de Jeugd-Commissie) was helaas niet aanwezig. monsieur ROCHAS altrr-.shavr Kg ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 7