Verder spreekt de reporter ook nog over: Ajax' funelling cleverly organised defence." intelligent georganiseerde verdediging" Tussen de Cup-duels lagen twee competitiewedstrijden: Ajax Eindhoven en NACAjax. Wat eerstgenoemde ontmoeting aangaat, dachten we dat bij de stand 3O (Geels 2x, waarvan één penalty, en Frank Arnesen) we eindelijk eens van dat benauwde" 1O of 21 af waren. Bovendien hadden we niet over pech te klagen, toen de Eind- hovenaren een strafschop misten. Maar toen bij ons de kwaliteit na rust beduidend flink zakte en de gasten er in slaagden ,,de knikker" tweemaal achter Piet Schrijvers te plaatsen, zag het er niet best uit. Gelukkig maar, dat die tweede tegen-goal kort voor tijd kwam, anders hadden we het nog niet geweten Volop herinneringen aan wedstrijden tegen NAC in Breda. Daar, waar het zuidelijk temperament nog eens extra wordt opgevoerd, vooral als het tegen Ajax gaatDat heeft ons meer dan ééns de overwinning gekost. Dat we nog in trek zijn mijnheer Loof van FC Den Haag!): het NAC-terrein was UITVERKOCHT; er waren 18.000 toeschouwers. Eén goal (René Notten) was voldoende voor de Ajax-zege en wederom was het na die 1O een sterk verdedigend Ajax, speel de op een resultaat dat bij de thuisclub niet erg goed viel. We hopen, nogmaals, allemaal dat het Ajax-voetbal binnenkort een ander karakter zal dragen, maar binnen de mogelijkheden spelen wij net als iedere andere ploeg vooralsnog primair op: resultaat! Dat is nu eenmaal niet anders. Aan Ruud Krol nog onze gelukwensen met zijn 300e wedstrijd. Of Ajax de zondag na de wedstrijd in Manchester tegen FC VVV uit Venlo (thuis, aan de Middenweg) eindelijk óók zo aanvallend als in Engeland zou spelen Wel, dat zag er aanvankelijk zeker naar uit, we mogen wel zeggen: in ieder geval de gehele eerste helft. VVV mocht zich gelukkig prijzen haar doelman Ardesch in een zeer goede vorm te hebben, daarbij tevens vergezeld was van het nodige keepers- gelukAnderzijds viel bij ons een mate van slordigheid c.q. onzekerheid waar te nemen, waardoor meerdere aanvallen slecht werden afgewerkt. In de tweede helft zou de in de eerste 45 minuten verkregen voorsprong (10; Barry Hulshoff) niet worden verhoogd, ook al omdat zich halverwege die laatste periode bij verschillende spelers duidelijk tekenen van vermoeidheid (de wedstrijd tegen Manchester United nog in de benen vertoonden, waardoor het elftal weer in het verdedigende stramien terugviel. Niettemin zou wat meer geluk alsnog in deze fase van de strijd de uitslag een voor Ajax beter aanzien hebben kunnen geven, maar helaas, dat ging niet door. We staan schrijvende zondagavond 3 oktober 1976 wél op de derde plaats van de ranglijst, met slechts één punt achter op de leiders: Feyenoord en Roda JC. Tóch hopen we hoe vreemd dat misschien ook moge klinken op spoedig betere tijden Op 2 september jl. hield de Ledenraad zijn jaarvergadering. Een verslag hiervan is in deze editie opgenomen. Hoewel volgend jaar op de Algemene Ledenvergadering, zoals gebruikelijk, de notulen van de bijeenkomst d.d. 13 september jl. volledig zullen worden voorgelezen, menen wij met een korte samenvating uit de gegevens van onze secretaris o.a. hen die niet aanwezig waren, alvast enige informatie omtrent het be sprokene te hebben gegeven. Overigens, de opmerking van onze voorzitter op die Algemene": er zijn negen en zestig stemgerechtigde leden, waarbij ik u moet zeggen dat me dit aantal toch wel wat tegenvalt was juist, als we er van uitgaan, dat Ajax 291 werkende (stem gerechtigde leden telt. Er rekening mee houdende dat uiteraard niet allen aanwezig kunnen zijn, waarvoor we de helft aftrekken, dan blijft er altijd nog een getal van 140 over, waarvan de aan wezigheid op de jaarvergadering verwacht had mogen worden. Het werd 50% van die verwachting Kom, heren, volgend jaar beter. Van de zijde der ondersteunende leden (of donateurs, u mag kiezenwas vrij veel belangstelling. Verder kunnen we aan het bovenstaande nog toevoegen, dat het een zeer levendige vergadering was, waarbij naast de ouwe rotten ook jong talent een goede inbreng" toonde. Dat er bij deze laatste categorie wel wat jeugdige overmoed viel waar te nemen, is niet erg. Taak van de ouderen om dat in goede banen te leiden. Bij de verkiezing van leden voor de Ledenraad viel deze keer, na vele .dienstjaren"Wim Bruijnesteijn af. De woorden van dank door de voorzitter op de vergadering uitgesproken en tevens elders in dit clubblad nog voorkomende, willen ook wij hier gaarne onderstrepen. Junior Hans Kok, die de afgelopen zomer tijdens zwemmen zo'n ongelukkige duik genomen heeft, verblijft nog steeds in het Burgerziekenhuis (revalidatie). Wij willen hem gaarne ook via ons clubblad het allerbeste toewensen met betrekking tot zijn herstel. De heer J. C. van Dijk heeft bedankt als lid van de keuzecom missie Jeugdvoetbal. Een woord van oprechte dank voor het jeugdwerk door hem verricht is hier zeker op zijn plaats. De heer Jan van Eyden heeft zich belast met het leiderschap van de Pupillen. Een hartelijk welkom jegens hem en veel succes met onze benjamins. De heer Hans Bijvank heeft thans de functie van secretaris van de Pupillen-afdeling. Onze conciërge, de heer J. C. Nielsen, herdacht kortgeleden zijn 36-jarige verbintenis bij de Koninklijke Marine. Velen uwer zullen misschien die ,,36" als behorende bij een jubileum vreemd vin den, maar zo is dat bij de Marine. Geen 25-jarig feest, maar 24 geen huldiging bij 40 jaar trouwe dienst, maar bij 36 jaar. En nu wil de heer Nielsen langs deze weg zijn dank betuigen voor de vele belangstelling, die hij van Ajax-zijde bij zijn jubileum mocht ondervinden. Bij deze. Bij de wedstrijd AjaxManchester United werden we onver wacht geconfronteerd met oud-Ajacied COR FISCHER (broer van Ger). Persoonlijk hebben we de goede herinnering aan hem als lid van de atletiekploeg, die onder leiding van Wil van Beveren in de jaren 1941-1944 met succes op de sintel banen in Nederland opereerde (in het Jubileumboek 1975 vindt u op pag. 33 een foto daarvan). Cor verblijft alweer vele jaren in Californië, was enkele weken in ons land, welke gelegenheid kon worden benut om bovengenoem de Cup-wedstrijd te zien (winnen door Ajax). Hij inmid dels terug in ,,the States" groet langs deze weg alsnog alle bekenden. Vóór de slotzinnen, nog net een paar regels over om over Jong- Ajax te melden dat de eerste Bekerwedstrijd tegen Jong- Utrecht met 51 werd gewonnen (Lerby 10, Utrecht 11Rob Kok 21na fraai werk van Tahamata, Helling 31 en Simon Tahamata 41 en 5door prachtige kopballen. In aanwezigheid van een vrij talrijk publiek werd er góéd voetbal gespeeld. We zetten er nu de welbekende ,,punt" achter. Mede door de verslagen van de verschillende vergaderingen komen we op 24 pagina's zoals u ziet en dat is menen we genoeg. Gaarne tot de volgende keer. Mart. J. W. Middendorp 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 5