Ajax—PSV 10 - Van Beveren is geslagen door de kopbal van Geels Chester United (eerste ronde UEFA-Cup) niet zo erg veel hoop op een overwinning hadden, vooral niet na de ineenstorting van de Ajax-ploeg tegen Sparta (13!) zaterdagsavonds tevoren, aan de Middenweg nota bene. Staat u ons toe dat we daarover maar verder het stilzwijgen toedoen.) De volgelingen van Tommy Docherty zitten aardig bij de ,,kop"; eerlijk, je bent toch geneigd ze, gezien hun individuele capacitei ten, hoger aan te slaan. Wel, u weet het, het werd toch een 10 overwinning voor Ajax door een goal beauty van Ruud Krol en hoewel gewoonlijk geldt dat voor de thuisclub zo'n uitslag te weinig is, gelet op de return, waren we toch blij met het resul taat, onder de motivering: ze moeten er bij Manchester United in ieder geval twee maken om te winnen En hoe ging het op Old Traftord We vertellen u uiteraard geen nieuwtje meer met de mededeling dat we met 20 verloren. Ja, en dan kun je nakaarten over kansen én missers én wel of geen buitenspel maar dan wel over-en-weer en dan kom je tot: it's all in the game. Maar dét wel: we zijn met ere ten onder gegaan. Het is een fan tastische wedstrijd geweest, waarvan niet alleen de manager van Manchester United, Tommy Docherty, zei: ,,Deze partij was een finale waardig." Inderdaad. Dan verder nog het een en ander uit de Pers: Algemeen Dagblad: onder de kop .Strijdend ten onder" wordt o.m. de sfeer als volgt weergegeven: ,,Het spel golfde maar heen en weer, tussen de hoog oprijzende tribunes, waar het volk 59.000 - Red.) zich geen seconde verveelde. Old Trafford kookte vanaf de eerste minuut. Sfeer Het Parool: want wie ook gedacht had dat Ajax na die treffer (20 - Red.) als een lekgeprikte ballon in elkaar zou zakken, de Ajacieden zelf zeker niet. Hulshoff (in die laatste minuten in de spits spelend: 'Ik bleef erin geloven. Eén goaltje maar was voldoende geweest.' Maar het 'ene goaltje' viel niet." NRC-Handelsblad: ,,Ajax neemt waardig afscheid in de UEFA- Cup." Zelfs De Volkskrant gaf ons geen schop. Verslaggever Ronald ten Brink noemde vele loftuitingen, waaruit wij o.a. citeren: ,,Het Old-Trafford-publiek dat de goede Ajax-acties regelmatig rijke lijk beloonde". en: zowel Manchester United als Ajax demonstreerden een voortreffelijk aanvallend spel. Opvallend daarbij ivas de enorme beheersing die alle spelers in dit hete gevecht konden opbrengen. Er werden slechts 26 overtredingen begaan, eerlijk verdeeld over beide teams, en alleen Houston (tegenover Ling - Red.) ging eenmaal duidelijk in de fout" (gele kaart - Red.). Tenslotte uit de vele Engelse commentaren die van de Daily Express: However much our heart may have been with United, one could but not admire the skills of the Dutch a once-great team trying to hold on their traditions and style." Vrij vertaald ongeveer dit: Hoezeer ons hart bij de United was, moesten we toch bewondering hebben voor de capaciteiten van de Hollan ders, die trachtten hun faam hoog te houden." 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 3