kroniek ajax-meuws Zo langzamerhand is de competitie in de eredivisie door die snelle .start" (twee wedstrijden per week) alweer een heel eind gevorderd, zitten we zo in de buurt van één-derde van het totale aantal ontmoetingen, met nog geen duidelijke afscheiding. Wél wat verrassende beelden als gevolg van even verrassende uit slagen. Vastgesteld kan worden dat Roda JC het tot nu toe aan de kop knap heeft uitgehouden, dat een Haarlem en een Sparta het goed doen en dat zowel bij PSV, Feyenoord als Ajax het ritme nog bepaald niet aanwezig is. Zo is de topper" AjaxPSV zeker niet het niveau geworden, wat er van verwacht werd. Moge ónze club nog niet de perfectie hebben zoals we die zouden wensen, volop Jicht" straalt er van de Eindhovenaren momenteel ook niet af. Ajax won, dank zij een goal van Geels na fraai spel van Schoenaker. En waar Piet Schrijvers diverse malen op goede wijze de handen uit de mouwen moest steken, Jan van Bever en niet minder keren zijn veste zag belaagd, was er in ieder geval de spanning. Als gevolg daarvan het publiek niet teleurgesteld, zeker niet in die mate als de heer Dick Ariese in NRC-Handelsblad deed voorkomen, toen hij als motief van een ontevreden publiek het gooien met zitkussentjes aanhaalde. We nemen aan, dat de heer Ariese door zijn krant al eerder naar het Olympisch Stadion is gezonden, waarbij we met dat ,,al eerder" bedoelen: in de laatste drie resp. vier jaar. Dan moet hij toch weten, dat die kussentjes-smijterij al z-ó-ó-ó lang, ook bij de allergrootste successen (o.a. Wereldbeker), een VERFOEILIJK!!! gebeuren is, dat bij een blijk van zó on- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax Maandblad Seizoen 1976/1977 - Oktober 1976 - No. 2 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedo Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 31 oktober 197 op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: Ajax A1HMS A1 - Niet tegen te houden Peter v. d. Hengst tevreden-zijn dat eerder zou kunnen worden weergegeven met: en het publiek was dusdanig teleurgesteld over het vertoon- da spel, dat het anders zo spontane gegooi met zitkussentjes ditmaal achterwege bleef In het Zuiderpark van de FC Den Haag winnen is geen eenvou dige opgave. Krol en zijn mannen zijn daar toch in geslaagd; een weliswaar kleine overwinning 12, goals van Lerby en Er kens), maar de beide punten kwamen naar Amsterdam en dat is belang rijk. Tja, men is niet erg enthousiast over de verdedigende-) speel wijze van ons elftal. Mogen we hier direct aan toevoegen: wij ook niet en wie zal het wél zijn. We behoeven, menen we, hier niet alle factoren op te sommen, die als oorzaak kunnen worden aangewezen; factoren die momenteel niet toelaten aanvallend te gaan spelen, willen we toch nog winst boeken. We zijn er van overtuigd, dat de heer Ivic volgens een bepaald plan werkt. Laten we hem de tijd geven, die hij nu eenmaal nodig heeft; het is geen ,,hokus-pokus"Mag daar ook de Pers enigermate rekening mee houden. Uiteraard is Ajax gaarne ,,in het nieuws", maar als het zó negatief moet zijn als de laatste tijd in sommige kranten dank u! Want ondanks dat we momenteel geen klasse-voetbal spelen, we ook weer niet over onze haren gestreken behoeven te worden, is er tussen dit en die ,,afbraak"- verslagen toch nog wel een andere ,,pen" te hanteren menen we. O.a. oud-scheidsrechter Leo Horn hierover in een interview met een plaatselijk (Hoofddorp) blad: ,,lk vind alleen dat er tegen woordig wel tendentieus geschreven wordt. Neem nou een club als Ajax. Draait jaren als een trein en brengt uiteindelijk voor die journalisten veel geld in het laatje. Dan breekt er een periode aan, dat er minder goed gespeeld wordt. Wat doen de heren? Ze schrijven het hele elftal in de stront. Mot dat nou?" Overigens is het interessant in deze ook eens iets te horen van onze tegenstanders, zoals b.v. na de wedstrijd tegen de FC Den Haag. Aad Mansveld kon in een vraaggesprek bij .Langs de lijn" de nederlaag schijnbaar zó slecht verkroppen, dat hij sprak van een schande dit Ajax". Tweede trainer, de heer Loof, zou, als we V.l. mogen volgen, nog meer geïrriteerd zijn, als hij zijn ,,gal" eindigt met: Ajax mag voor mijn part de mensen uit haar eigen Stadion wegspelen, maar wat ze nu laten zien (verdedigend systeem - Red.) kost de thuisclub (in dit geval FC Den Haag - Red.) handenvol geld We zouden de heer Loof er op willen attenderen, dat volgens de Pers er bij de wedstrijd FC Den HaagAjax 13.000 be zoekers waren. Bij andere thuiswedstrijden: FC Den Haag Haarlem 8000 mensen en FC Den HaagFC VVV 6000. En als we dan de aantrekkingskracht" van FC Den Haag zelf in haar uit-wedstrijden bekijken (alweer volgens diezelfde Pers): NAC FC Den Haag 7000 bezoekers, SpartaFC Den Haag 6000 be zoekers wel, dan loopt het met dat beroerde Ajax nogal los, dachten we en zou de heer Loof wat die handenvoi geld" aan gaat o.i. één hand eens in eigen boezem moeten steken om de werkelijke oorzaak te ontdekken. Als in voorgaande tijden een aanvallend Ajax zich vaak ,,te plet ter liep", zoals dat heet, op verdedigingen met zo'n ,,tien-man- voor-het-hok"kregen we te horen dat we daar toch wel weg mee moesten weten. Nu we méér verdedigend dan voorheen spelen c.q. het counter-karakter (willen/moeten) volgen, zijn we een rotclub Ach ja We dachten dat mét ons velen vóór de wedstrijd AjaxMan- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 2