schoot Ajax nog naar 40, wat de verdiende eindstand be tekende. Ajax C4—ZPC C1 4—4 Deze wedstrijd was van het begin tot het einde een strijd, die vol was met spannende momenten aan beide zijden. Ajax begon goed en nam een 10 voorsprong, die na plm. 5 minuten teniet werd gedaan. Vlak voor rust kon ZPC een 12 voorsprong nemen. In de tweede helft maakte Ajax gelijk (22). Maar na twee fouten in de verdediging kon ZPC een 24 voorsprong nemen. Vlak voor het einde slaagde de C4 er toch nog in gelijk (44) te maken in een toch wel vrij hard gespeelde wedstrijd. ZONDAG 19 SEPTEMBER DWSA1— Ajax Al 2—2 De A1 van Ajax moest de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen DWS spelen. Beide ploegen hadden in de twee voorgaande wedstrijden de volle winst behaald. Voor Ajax kwam deze wed strijd eigenlijk niet zo best uit, met het toernooi van FC de Bar celona in het vooruitzicht. Vóór rust had DWS het heft in han den en kwam dan ook met 20 voor. In de tweede helft was duidelijk te merken dat de blauw-zwarten in de eerste periode teveel hadden gegeven. Door betere conditie kwam Ajax, door twee doelpunten van Brencker en v. d. Brink, op 22. Wat ook wel de juiste verhouding weergaf. Ajax A2Sporting Zuid Al 41 Na de zeer slechte wedstrijd van zondag 12 september, konden we met frisse moed aan de volgende beginnen. Inderdaad was deze wedstrijd gelukkig beter dan de vorige. Er werden enige behoorlijke aanvallen opgezet, waaruit zeker drie enorme sco ringskansen ontstonden; helaas werden deze niet benut. René Jansen verscheen twee maal alleen voor de keeper, maar scoorde niet. Tot dan uiteindelijk na circa 30 minuten een trekbal van Tom Kok, Tonnie Visser bereikte en laatstgenoemde maakte geen fout 10). Een doorgebroken Kok werd in het strafschop gebied neergelegd en uit de toegestane strafschop, doelpuntte Eef Heyt (20). Met deze stand brak de rust aan. In de twee de helft bracht Sporting Zuid er zeer weinig meer van terecht; de conditie ging een woordje meespreken. Het belangrijkste waar Ajax voor moest oppassen, waren blessures, want de tegenpartij maakte nogal wat overtredingen. Uit één van onze aanvallen werd de bal een paar maal op het vijandelijke doel geschoten en uit de „rebound" scoorde Paymans 30. Dezelfde speler maakte er ook 40 van. Marcel van Rijn bleef deze wedstrijd onder zijn kunnen. Vooral zijn cornerballen kwamen niet waar ze wezen moesten. Eef Heyt speelde op het middenveld een goede wedstrijd, maar had met z'n schoten geen geluk. Peter Hegeraad moest nog uitvallen door een knie-blessure, maar Kees v. d. Meyden en Cor Smit speelden in het centrum een goede partij. Jammer was het, dat de concentratie „achter" even verslapte. Na drie verschillende fouten kon Sporting Zuid de eer redden (41). Keeper Krams had een rustige dag. Ajax BI—Blauw-Wit BI 2—0 Op een glad doch overigens goed bespeelbaar veld, verkeek onze achterhoede zich vóór rust nogal eens op een voor elke centi meter vechtend Blauw-Wit. Toch kwamen we op 10 door Gé van Wees. Na de thee konden we royaal afstand nemen, maar Vrouwe Fortuna was ons aanvankelijk niet zo goed gezind, o.a. een mooie diagonale schuiver van Holshuysen net naast. Tien minuten voor tijd werd een harde voorzet van John Cornet door een Blauw-Wit-verdediger in eigen doel gekogeld. Eindstand 2—0. Ajax B2Schellingwoude B1 61 Zeer verrassend en ook tegen de verhouding in, namen onze gasten een 01 voorsprong. Nog vóór rust was deze achter stand omgebogen in een 31 voorsprong door een hattrick van Maurice van Zijlst. Na de thee werd er nog drie maal gescoord, resp. door Maurice van Zijlst, Martin Cornet en René Enthoven. Zodat deze door Ajax behoorlijk gespeeld wedstrijd in een 61 overwinning eindigde. De heer R. H. Enthoven: Een veel sterker Ajax zag dit overwicht met zes doelpunten beloond. Eigenlijk was deze tegenstander geen partij voor ons. Ajax was zóveel beter, dat een dubbel aan tal goals niet vreemd was geweest. Van een goede wedstrijd kunnen we dan ook helaas niet spreken, al deden de onzen daar meer dan hun best voor. Rood Wit A B1— Ajax B3 1—0 Onze B3-juniores staan nog steeds met lege handen. Voor de derde keer in successie werd een nederlaag geleden. Ditmaal tegen de B1-juniores van Rood Wit 10 is natuurlijk niet veel, maar het is wel een nederlaag. De vraag is: wat nu? Het is een feit, dat onze B3-juniores te hoog zijn ingedeeld en daardoor dit seizoen niet zulke hoge ogen zullen gooien. Ik prijs het in de spelers van dit elftal, dat zij unaniem tegen een herindeling zijn. Ze moeten er elke week flink tegen aan en dat willen ze ook, hetgeen blijk geeft van de juiste mentaliteit. Ook tegen Rood Wit A op De Weeren in Amsterdam-Noord is er voor een beter resultaat gevochten. Maar het ging niet en het lukte niet. Na de rust vooral zijn er kansen geweest, maar er stond bij Rood Wit A een goede keeper in het doel. Spreken we af, dat wij er elke wedstrijd voor blijven vechten, want dan kómt het resultaat. Ondanks de nederlaag hebben we op De Weeren een prettige wedstrijd beleefd. J. H. H. TABA BI—Ajax B4 0—1 Ajax B4 moest aantreden tegen de B1 van TABA. Alhoewel de tegenstander fysiek sterker was, zegevierde de techniek van Ajax. Het was een gelijk opgaande wedstrijd, die door ons met 01 werd gewonnen. De score had hoger kunnen zijn, als een toegekende penalty niet was naast geschoten. Al met al toch wel een goede prestatie van de B4. Ajax ClDe Germaan C1 21 De bezoekers debuteren dit seizoen in de hoogste C-juniores- klasse en ze bleken vooral in de tweede helft een moeilijk te bespelen tegenstander te zijn. Mede door het feit dat zij met een dubbele „Ausputzer" speelden. Onze spits had daarom geen makkelijke dag, maar op het middenveld ontstond een zee van ruimte, waar Wim Kieft goed van profiteerde. Bob Moria leidde 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 22