rondom de jeugd CLUBHUIS AJAX VOORLAND Ter voorbereiding van de competitie werd een uitgebreid oefen programma afgewerkt. Onze Al-juniores-selectie deed, als voorbereiding op het nieuwe seizoen, mee aan het Eurosportring-toernooi in Purmerend, het Volendam-toernooi om de Zilveren Botter en het Rat Verlegh- toernooi van NAC te Breda. Dat in alle drie toernooien de hitte een grote rol speelde en er dus ten aanzien van de vele spelers- wisselingen toch met succes deze aanloopperiode werd afge sloten, was voor trainer Van Daal en leider Boerkoel een groot pluspunt. Vooral omdat het vertoonde spel in diverse wedstrijden van zeer behoorlijk gehalte was. Het spelpatroon plus het per soonlijk initiatief en de leergierigheid doen ons het beste voor de toekomst verwachten. De resultaten waren: Eurosportring 1e plaats, Volendam 3e plaats en Breda 3e plaats, waarbij aan getekend, dat door helaas persoonlijke fouten, de finaleplaatsen in Volendam en Breda ,,op-een-haar-na" werden gemist. Verdere uitslagen van oefenprogramma Zondag 15 augustus: Foresters A1Ajax A2 23; Foresters C1Ajax C1 27 Foresters C2Ajax C2 06; Foresters C3Ajax C3 015; Foresters C4Ajax C4 021. Zaterdag 21 augustus: Ajax A1Feyenoord A1 10; Ajax BIFeyenoord B1 31; Ajax C1Feyenoord C1 12. Zondag 22 augustus: Joop Broeren-toernooi (De Volewijckers) voor C1, C2, C3, C4. 1e plaats. Woensdag 25 augustus: Ajax B1Volendam B1 30; Ajax C1—Volendam C1 2—2. Zaterdag 28 augustus: Ajax C1Uithoorn C1 61; Ajax C2 Uithoorn C2 52; Ajax C3Uithoorn C3 100; Ajax C4 Uithoorn C4 30. Zondag 29 augustus: Ajax B1Uithoorn B1 100; Ajax B2 Uithoorn B2 40; Ajax B3Uithoorn B3 150; Ajax B4 Uithoorn B4 160. ZONDAG 5 SEPTEMBER (Ie competitiedag) HSVA1— Ajax Al 1—7 Van meet af aan lieten onze jongens er geen twijfel over bestaan, wie deze wedstrijd ging winnen. Door flink het tempo erin te houden, werd de tegenstander volkomen stuk gespeeld en wekte het slechts verbazing, dat de ruststand 01 was, maar paal en lat hadden ook vaak succes in de weg gestaan. Na de pauze kreeg de krachtsverhouding een normaler aanzien en waren aldus de eerste 2 punten binnen. De goals werden gescoord door Cor v. d. Brink, Martin Terstall, Gerrit Faessen ,Erwin Cramer en Peter v. d. Hengst (3x). Verder traden Rick v. d. Boog, Remco Muller en Peter v. d. Hengst op de voorgrond door hun per soonlijke inzet. Ajax A2—NEAA1 6—2 Voor de rust werd, ondanks het feit dat dit elftal nog niet was ingespeeld, een zeer redelijke wedstrijd gespeeld. Met een 40 stand bij de theepauze kon worden verwacht dat de score een nog beter aanzien zou krijgen. Niets was minder waar. Wij brachten er niets meer van terecht. Er werd niet meer direct gespeeld; een ieder voor zich speelde zo zijn eigen wedstrijd. De eindstand werd 62. Laten we hopen dat het spel in de toekomst beter zal worden. Ajax BI—AFC B1 8—0 Na circa 10 minuten spelen was de tegenstand van AFC prak tisch verdwenen. Een technisch goed spelend Ajax-team kwam voor rust dan ook op een 30 voorsprong. Na de thee werd goed doorgegaan. Het gehele speelveld werd benut, waardoor AFC het niet meer wist. De score werd dan ook regelmatig opgevoerd tot 80. Het gehele elftal verdient hiermee een pluim. Het geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Doelpunten makers waren: Wolffgramm (3x), Van Wees (2x), Holshuysen, D. de Vries en Uitenboogaard'. Ajax B2—NFC B1 1—0 Een op alle fronten sterker Ajax kwam in de eerste competitie wedstrijd tegen NCF moeilijk tot scoren. Eén der oorzaken was o.m. een te statisch opererend middenveld. Er werd te weinig bewogen zonder bal, met als gevolg dat veel gaten vielen en de stug verdedigende NFC-ers het heel lang 00 konden hou den. Gelukkig trof René Enthoven in de tweede helft met een droge knal de roos, waardoor een overigens dik verdiende over winning tot stand kwam. En wat vindt de heer R. H. Enthoven van deze wedstrijd? Hij schrijft ons het navolgende: ,,ln deze met veel inzet maar te weinig overleg gespeelde wed strijd werd wél duidelijk dat ons team nog niet is ingespeeld. De baltechniek is wel ruim voldoende, maar het samenspel was nog niet best. En dat nu is juist nodig om de andere partij onder-de- knie te krijgen. Onze tegenstanders en dat weten we nu al lang zijn juist tegen Ajax bereid zich leeg te knokken en (vooral) met veel mensen de zaak achter dicht te houden. NFC verloor dan toch, maar 10 is natuurlijk tegen Ajax wel eervol. Onze jongens kunnen veel beter, daar ben ik van overtuigd. En dat krijgen we zeker ook spoedig te zien." Amsteiiand B1Ajax B3 42 Onze B3-juniores zijn het seizoen 1976-1977 niet goed gestart, want de eerste de beste competitiewedstrijd tegen Amsteiiand B1 werd met 42 verloren. En toch kan niet worden gesteld, dat Amsteiiand beter voetbalde dan Ajax. Integendeel, o.a. de opbouw van Ajax was beter verzorgd. Maar bij ons duurde het net allemaal even te lang; bij Amsteiiand ging het sneller en directer. Het was jammer, dat onze tegenstanders in de laatste fase van de wedstrijd gingen schoppen en schaven. Geheel on nodig overigens, want ze stonden steeds voor. En een scheids rechter, die dit allemaal over zijn kant liet gaan. Onze Jaap Vlieger was na afloop van deze ietwat verhitte strijd blij, dat hij het strijdtoneel heelhuids kon verlaten, want hij was met de regelmaat van een klok onderuit geschopt. Maar Jaap was het dan ook, die keer op keer verwarring in de Amstelland-gelederen stichtte en ,,diep" durfde te gaan. Zo kennen we je weer, Jaap! Animo B1Ajax B4 02 De B4 speelde tegen Animo BI een goede wedstrijd. In de eerste helft was Ajax wat sterker, maar de uitvallen van Animo waren Geopend elke dag (beh. maandag) vanaf 11.00 uur (achter Reynoldstribune recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 19