Internationale collectie modebrillen Oogmeting der goed in elkaar. John van Meerlant scoorde onze enige treffer! De uitwedstrijd tegen Holland 2 eindigde in een 33 stand na een 02 ruststand via doelpunten van Henk de Jong en George Dekeling, beide via goed opgezette aanvallen. Direct na de thee, een energiek aanvallend Holland, hetgeen resulteerde in een tegengoal. Willem Knaap hield in het doel de zaak goed gesloten. Ajax kwam op 13 door Ron Oudendijk na goed voorbereidend werk van Ben v. d. Vegte. De zaak leek beklonken, doch ver slapping van concentratie en hautain uitverdedigen was oorzaak, dat Holland in het laatste kwartier nog twee goals wist te fabri ceren. De opgaande lijn is waarneembaar en het eerste punt een feit. Thuis tegen Zwaluwen Vooruit 2 werd opnieuw een punt ver overd (22). Eerst scoorde Zwaluwen 01, maar reeds spoe dig wist John van Meerlant na fraai sofowerk van John van Hel- vert de balans weer in evenwicht te brengen. Opnieuw namen de gasten de leiding, na een misverstand tussen Martin Grootenboer en Jan Ferron. Gelukkig wist Arie van Eyden nog voor rust uit een corner gelijk te maken met een strakke kopbal. Na de her vatting zagen we een sterker Ajax, doch gescoord werd er niet meer. Ajax 5 startte de competitie met drie overwinningen en één nederlaag. Abcoude 2 werd thuis met 40 geklopt. Na ongeveer een kwartier plaatste Jack Manuputty een vrije schop op het hoofd van Jan Letschert, die tegen de paal kopte. De re-bound van diezelfde Jan Letschert werd daarna ook nog gepareerd, maar Max Vischschoonmaker werkte de bal daarna over de doel lijn. Na de hervatting benutte Max Vischschoonmaker 'n penalty wegens hands en een kwartier later kopte Harold Lay een fraaie voorzet van Jack van Beets feilloos in. Een kwartier voor tijd een combinatie Nol Boerkoel-Jack van Beetz, gevolgd door een strakke voorzet, die door Jan Letschert glijdend wordt afgerond (40). Centrumverdedigers Joop de Vries en Fons Erich als mede de vleugelverdedigers Dirk van Beusekom en Rob van der Heyden hadden achter weinig problemen. Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 In Weesp werd met 13 van Rapiditas 3 gewonnen. In een goed gespeelde wedstrijd nam Rapiditas de leiding via een treffer, die ietwat naar buitenspel geurde. Ajax bleef echter geconcentreerd spelen en 't was Cor van Eyden, die een vrije schop van Dirk van Beusekom benutte. Na rust rondde Max Vischschoonmaker een afgeslagen aanval af, met een lob in de verste hoek. Vijf minuten voor tijd bracht Harold Lay een voorzet van Cor van Eyden onder controle en scoorde met de buitenkant van zijn voet in de verste hoek (13). De thuiswedstrijd tegen De Meer 2 werd een 23 nederlaag. Een zeer matig leidende arbiter liet weinig spel toe. De Meer kwam via een fout in het hart van de verdediging op 01 voor sprong en wist die tot de rust te handhaven. Na de thee een aan dringend Ajax, maar een De Meer dat met uitvallen gevaarlijk bleef. Jan Letschert bracht de partijen op gelijke voet, maar direct daarop was 't een cadeautje van de referee van 11 meter, omdat Joop de Vries met de hand op de bal was gevallen. Nog niet van de emotie bekomen werd het 13, toen het rechter- verdedigingsblok geheel werd uitgespeeld. Martin Swinkels bracht ons daarna wel weer terug tot 23, maar daarbij bleef het, ook omdat in de laatste seconden nog een zeer fraaie kans teniet ging. Een eerste nederlaag. Jammer, maar dat hoort er ook bij. In Uithoorn trad weer een herboren elftal aan, dat VDO 3 met 25 klopte. In een leuke wedstrijd nam Ajax een 02 voor sprong bij de rust, maar nonchalance in het eerste kwartier na de thee bracht VDO weer op gelijke hoogte. Gelukkig kreeg ieder weer bijtijds zijn positieven en liep Ajax makkelijk uit naar 25. Doelpuntenmakers waren Otto van der Meyden (3x) en Jan Letschert (2x). Coen Post speelde als vleugelverdediger een betrouwbare wedstrijd en Freek Brouwer was een attente doelman. Ajax 6 moest in de eerste wedstrijd aantreden tegen het ge degradeerde WMS 3 (dat vorig jaar nog tegen Ajax 5 aantrad). Het werd een gelijk opgaande wedstrijd, waarin Ajax de beste kansen had. We namen zelfs nog de leiding via Dick van de Berg, na een combinatie met Cor van Eyden. WMS kwam terug via een geheide off-side goal. Het gevolg van een en ander was, dat de organisatie verdween en dat een wat dalende conditie onzerzijds WMS tenslotte nog aan de overwinning hielp (21). In de Meer tegen APGS 2 werden de punten gedeeld (22). In deze wedstrijd vielen alle goals na de rust. Via good old Ab Post nam Ajax de leiding, maar APGS kwam weer langszij. Fred Los bracht ons weer op voorsprong door, opkomend, de bal over de keeper te lepelen, maar in de allerlaatste seconde ving Jan van Eyden een bal op de borst op en dat was volgens de scheids rechter niet correct gebeurd. APGS kreeg een strafschop toe gewezen, die werd benut. De uitwedstrijd tegen TABA 2 werd een 11 gelijkspel. TABA bood goede tegenstand en nam zelfs voor rust nog de leiding, zij het tegen de verhouding in. Na de thee leek het even of TABA het initiatief tot zich zou trekken, doch na circa twintig minuten kregen we weer vat op het spel en ontstonden er voor ons enige kansen. Toen circa 15 minuten voor het einde Frans Groo tenboer na een één-tweetje met Cor van Eyden gelukte beheerst de gelijkmaker te scoren, lag een overwinning nog in het ver schiet. Het lukte ons echter niet dat waar te maken. Tegen koploper The Victory 2 werd thuis met 12 verloren, in een goede wedstrijd met van onze kant vele ongebruikte kansen. Leo van Wijk scoorde 10 uit een voorzet van Wim Herfst. Vlak voor rust was er een misverstand in onze defensie, waarvan The Victory kon profiteren. Na de rust wederom 'n goed draaiend Ajax met Harry de Waal als laatste man en Michael Tefsen tus sen de palen, die beiden een goede partij speelden. Desalniet temin scoorde The Victory en trok daarmee de winst naar zich toe. André Lonnee en Rob van der Heyden, beiden nogal ernstig geblesseerd, wensen wij vanaf deze plaats een spoedig algeheel herstel toe. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 18