seniores-overzicht W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp In ons vorige clubblad moesten we erg kort zijn en konden dit ook, omdat de competitie nog niet was begonnen. De start van het nieuwe seizoen ligt nu al weer enkele weken achter ons en van de eerste ontwikkelingen willen wij u graag verslag doen. Alle teams hebben inmiddels vier wedstrijden gespeeld en het derde en vijfde elftal kwamen goed uit de startblokken. Het vier de en het zesde deden het wat minder, maar alles wijst er op, dat ook hier spoedig betere resultaten zijn te verwachten. Ajax 3 kon zijn eerste thuiswedstrijd tegen UW 2 helaas niet winnen. UW speelde sterk verdedigend en hoopte op de coun ter. Ons elftal had grote moeite hier iets creatiefs tegenover te stellen. Wel waren we constant in de aanval, maar de hieruit voortvloeiende kleine kansjes werden niet benut. Twintig minuten voor het einde namen de Utrechters uit een strafschop de leiding. Pas tien minuten later kon Rob Ombre met het hoofd tegen- scoren en dat betekende tevens de eindstand (11). De uitwedstrijd tegen rivaal Volendam 3 eindigde eveneens in een draw (22), maar in deze wedstrijd hebben we de winst toch duidelijk laten liggen. Ko van Eek had reeds binnen de minuut het vijandelijke net gevonden met een schuiver in de uiter ste rechterhoek. Daarna kwam Volendam sterk aandringen en Jan Schipper en Roel den Hartog moesten in samenwerking de bal uit het Ajax-doel houden. Halverwege de eerste helft echter werd het toch 11. Nog voor rust scoorde Jacques Swart met een forse knal 12. In de tweede helft opnieuw een sterk aan vallend Volendam. Jan Schipper moest zelfs al zijn kunnen aan wenden om een bal uit de uiterste bovenhoek te ranselen. Eef Hoff kopte kort hierna een bal tegen de lat, die via de doelman achter de lijn sprong en hoewel de arbiter weifelde gaf hij geen goal. Kort daarna kreeg Ko van Eek een fraaie pass van Jacques Swart, maar het schot dat hierna volgde ging juist naast. De Volendam-gelijkmaker ontstond door een eigen fout. De buiten- spelval werd opengezet, maar Roel den Hartog stapte iets te laat naar voren en dat betekende direct 22. Nog kreeg Ajax een kans de wedstrijd te beslissen, maar op de valreep lepelde Rob Ombre de bal over het vijandelijke doel. Thuis tegen Rood Wit A 2 pakte ons elftal energiek uit. Het werd uiteindelijk een 51 zege, maar met wat meer overleg had een monster-score er in gezeten. Ko van Eek zorgde evenals in de wedstrijd tegen Volendam reeds in de eerste minuut voor 10 door een voorzet van Hennie Henrichs bekwaam af te ronden. Ondanks verschillende kansen aan Ajax-zijde was 't toch Rood Wit dat de gelijkmaker scoorde. Maar konden we nog met een voorsprong gaan rusten, toen Rob Ombre een voorzet van Eef Hoff omboog tot 21. Trainer Wijnands, die allesbehalve te spreken was over het vertoonde spel, had in de pauze wel het een en ander te vertellen. Dat leidde na de hervatting al spoedig tot een goed schot van Hans de Vos, dat de Rood-Wit-keeper maar net kon verwerken. Binnen drie minuten was daarna de wedstrijd beslist. Eef Hoff scoorde op aangeven van Hans de Vos 31 en een fraaie pass van diezelfde Hans de Vos werd door Rob Ombre in de vlucht ingeschoten (41). Dat het ten slotte nog 51 werd, na een geweldige kogel van Roel den Hartog, was alleen nog belangrijk voor het doelsaldo. In de uitwedstrijd tegen De Kennemers 2 liep Ajax zich stuk op een geweldige doelman. Met rust was het 10 voor de gast heren, door een fout van Kenneth Pont. Na de pauze scoorde Herman Landman koppend uit een voorzet van rechts de gelijk maker. Ajax was en bleef sterker, maar vergat de afwerking of vond de reeds eerder gemelde doelman op zijn weg. Het bleef Ajax 6The Victory 2 12 - Cor van Eyden op hoog niveau met op de achtergrond een toeziende (nog juist zichtbaar) Leo van Wijk daarom 11. Vijf punten uit vier wedstrijden is geen gekke start. Ajax 4 begon het seizoen met een uitwedstrijd tegen JOS 2. Deze ontmoeting werd met veel vertrouwen tegemoet gezien, vooral na het vertoonde spel in de oefenwedstrijden. Helaas werd dit vertrouwen beschaamd. Een groot gedeelte van de eer ste helft hadden wij het spel in handen, doch het manco was „schieten". JOS had gevaarlijke uitvallen, en kort vóór rust wisten zij daar één van te benutten (rust 10). Na de thee dachten wij de zaken naar onze hand te kunnen zetten, doch dit pakte wel anders uit. De organisatie was totaal zoek, het mid denveld werd slecht bezet, alles bij elkaar een off-day". JOS wist bekwaam de fouten af te straffen en de score op te voeren tot 50. Een geflatteerde, doch verdiende overwinning voor JOS. Thuis tegen een geroutineerder Zeeburgia 2 werd met 12 ver loren. Met een betere instelling dan in de eerste wedstrijd wer den de nodige kansen gecreëerd, doch het beslissende schot ont brak. Wat meer logica in het spel, minder lopen met de bal, het aansluiten van de linies en de bal het werk laten doen, dat zijn de factoren, die ons in de komende weken puntenwinst moeten brengen. Met Arie van Eyden als organisator zat het achter ver- Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 17