jong ajax nieuws van de ontspanningscommissie Een wat verdeelde start van ons C-elftal, zou je zeggen. In de eerste wedstrijd tegen NEC een gelijk spel (22), waarbij werd aangetekend dat er nog weinig allure in ons team zat. Dat werd min of meer bevestigd na afloop van de ontmoeting in Doetinchem tegen De Graafschap, die we met 21 verloren met als bijzonderheid dat we in eigen doel scoorden én een penalty misten. Nou ja Op 18 september tegen AZ '67 aan de Middenweg kwam in ieder geval de volle winst weer binnen (21; Robbie Kok scoor de tweemaal). Aangezien we de heer W. F. Schoevaart, die gewoonlijk bij de uit-wedstrijden als leider meegaat, bereid gevonden hebben ons een kort verslag te sturen en we zelf veelal bij de thuiswedstrij den aanwezig zijn, hopen we in het vervolg de verrichtingen van het C-elftal wat uitvoeriger te kunnen melden. Hieronder volgt dan een verslag van de heer Schoevaart. In een aantrekkelijke uit-wedstrijd is ons C-team erin geslaagd een klinkende overwinning te behalen op Sparta (40). Het gehele elftal, zonder uitzondering, verdient een pluim. Er werd goed vrijgelopen, uitstekend geplaatst en keihard gewerkt. Tevens werd niet vergeten om doelpunten te maken als er kansen waren gecreëerd. Adje Bouma zorgde voor 01, kort na het begin. Direct na de rust was het Hannie Das, die na een fraaie combinatie, snel opkomend, met een keihard schot de stand op 02 bracht. Sparta probeerde te counteren, maar Rob Kok dacht er anders over en scoorde 03 uit een voorzet op maat van Simon Tahamata. Ten slotte was het wederom Adje Bouma, die een combinatie van Simon Tahamata en Rob Kok fraai af rondde (04). Een verdiende zege door zeer goed voetbal behaald door: keeper Rob Tervoort, Freek Lemain, Rob de Haan, Hannie Das, Daan v. d. Burg, captain Ron Klinkenberg, Ton Wickel, Dick Helling, Rob Kok, Adje Bouma, Simon Tahamata. De wisselspelers waren: Peter Jager (keeper), Hans Singerling, Leo van Oers, Chris Verkaik en Wim Schoch. Trainer: Jan van Daal; verzorger: Oom Henk de Haan. Proficiat! Zaterdagmiddag 2 oktober waren we met nog een behoorlijk aantal belangstellenden getuige van de wedstrijd tegen PSV. Een, naar onze smaak, vooral goede eerste helft, waarbij onze jongens een flink overwicht hadden, tempo speelden en vooral Simon Tahamata een grote activiteit aan de dag legde, mede waardoor onze aanvallen constant een gevaar voor de tegen stander waren. Toch zou de rust maar met een magere voorsprong (10 door Tahamata) ingaan. Na de hervatting vielen onze mensen hier en daar toch wel wat terug, maar Ton Wickel slaagde er toch in, een fraai door Rob Kok ingeschoten bal, die de keeper uit zijn doel stompte, alsnog mooi in te koppen (20). Goed werk van Tahamata aanvankelijk ook minder dan in het eerste gedeelte doch langzamerhand weer oplevend stelde Ad Bouma in de gelegenheid er 30 van te maken. Hierna verslapte de zaak bij Ajax duidelijk merkbaar, het oor spronkelijk aanvallend karakter was verdwenen en men verviel in de fout van: terugtrekken c.q. verdedigen. Uit één van de hieruit ontstane verwarde situaties voor ons doel, kreeg PSV gelegen heid de eer te redden. Het zij hen van harte gegund, maar van Ajax-zijde bezien, was dit onnodig! Enfin, attentheid bij één der laatste aanvallen alsmede beheer sing van Simon Tahamata brachten kort voordat de uitstekend leidende scheidsrechter v. d. Laar (een enkele fout zij hem gaarne vergeven) het einde blies, de stand op 41. AJAXJEUGD Ook dit seizoen heeft deze commissie weer grote plannen om de Ajax-jeugd een bepaalde vorm van ontspanning aan te kunnen bieden. Inmiddels is de ,,kop" er alweer af en heeft in het Jeugdhonk bij de heer Kamlag de eerste dansavond voor de ouders plaats gevonden. Gezien de reacties van de aanwezigen, kunnen wij terugzien op een zeer geslaagde avond en het is jammer dat, vanwege de ruimte in het Jeugdhonk, niet meer dan ca. 100 per sonen konden meegenieten van het gebodene. Intussen zijn de wekelijkse kaartavonden op elke donderdag avond in het Jeugdhonk gestart. De heer Brouwers meldt, dat nog enkele gezellige mensen zich bij hem kunnen opgeven (donderdagsavonds om circa 20.00 uur) in het eerdergenoemde Jeugdhonk. Speciaal voor de ouders van nieuwe jeugdleden, wil de OC in het kort nog even de doelstelling van de commissie naar voren brengen. Er worden activiteiten georganiseerd voor de ouders, zoals o.a.: dansavonden met „levende" muziek, kienavonden, wekelijkse kaartavonden, enz. enz. De baten die hieruit voortvloeien, worden geheel besteed aan de totale Ajax-jeugd. Wij hopen u hiermede een voorlopige informatie te hebben ge geven; verder zullen wij u geregeld op de hoogte houden van onze werkzaamheden. Namens de Ontspannings-Commissie, A. L. van Zoest, secretaris

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1976 | | pagina 16